فیدیبو نماینده قانونی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

فرهنگ و روابط بین‌الملل: روايت‌ها، بومیان و توريست‌ها

نسخه الکترونیک کتاب فرهنگ و روابط بین‌الملل: روايت‌ها، بومیان و توريست‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
فرهنگ و روابط بین‌الملل: روايت‌ها، بومیان و توريست‌ها

فرهنگ از حوزهای مهم علوم اجتماعی محسوب می‌شود. وسعت، پویایی و پیچیدگی موضوعات مورد مطالعه آن این حوزه از علوم اجتماعی را پیچیده و گسترده کرده است. به علاوه، همین ویژگی‌ها باعث شده که این حوزه مطالعاتی جنبه بین رشته‌ای (interdisciplinary) پیدا کند. با این که فرهنگ و تأثیرات آن در زندگی انسان موضوعاتی پیچیده و مورد اختلاف بوده‌اند، امّا به ندرت می‌توان کسی را یافت که تأثیر فرهنگ، یا دقیق‌تر تصوّر فرهنگی، را بر زندگی انسان انکار کند.
فرهنگ و روابط بین‌الملل: روایت‌ها، بومیان و توریست‌ها، اثر جولی ریوز از معدود کتاب‌های رشته روابط بین‌الملل است که نویسنده در آن فرهنگ را موضوع اصلی قرار داده است. ریوز از اساتید مطرح جهانی در رشته روابط بین‌الملل است. وی رشته روابط بین‌الملل را در دانشگاه کنت و دانشگاه سوثهمپتون خوانده است. تا چند سال اخیر عضو هیأت علمی دانشکده روابط بین‌الملل در دانشگاه دولتی بلاروس بود، امّا هم اکنون در دانشگاه منچستر انگلیس و در دانشکده علوم انسانی به تدریس رشته روابط بین‌الملل مشغول است.
این کتاب بررسی تاریخی تحول معنای فرهنگ از دیدگاه رشته روابط بین‌الملل است. نویسنده دو تصوّر فرهنگی را ازهم مجزا می‌کند؛ تصوّر انسان دوستانه و تصوّر انسان شناسانه. در واقع این کتاب بررسی چگونگی تغییر و تحول از تصوّر انسان دوستانه به تصوّر انسان شناسانه در رشته روابط بین‌الملل است. روش نویسنده برای انجام این بررسی، روش مبتنی بر بافت است. نویسنده این روش را با فرض این که شرایط و اوضاع احوالی (از لحاظ این که چه ایده‌ها و تصوّراتی در آن شرایط غالب باشند و چه موضوعاتی، مهّم تلقی می‌شوند) که نویسندگان در آن اقدام به نوشتن می‌کنند در متن تاثیر گذار هستند، به کار گرفته است. در واقع این روش مبتنی بر بافت، بررسی متون برای فهم و درک ایده‌ها، تصوّرات، موضوعات و... غالب در زمان نوشته شدن متن است.
به عقیده ریوز تصوّر انسان دوستانه در طول قرن بیستم به تدریج جای خود را به تصوّر انسان شناسانه داده است. نویسنده سعی دارد با بررسی متون مختلف در دوره‌های متفاوت این تغییر را نشان دهد. در این کتاب دیدگاه فرهنگی در مقاله‌ها و کتابهای نویسندگان مهمی در رشته روابط بین‌الملل مورد بررسی قرار گرفته است. آثار نویسندگانی همچون متیو آرنولد، نورمن آنگل، آلفرد زیمرن، جورج استوکینگ، ‌هانس مورگنتا، هانتینگتون بررسی شده‌اند. هدف در این بررسی دستیابی و بیرون کشیدن تصوّر نویسندگان از فرهنگ است.
نویسنده دیدگاه انتقادی به تصوّر جاری و مرسوم از فرهنگ، تصوّر جوهرگرایانه که نوعی برداشت انسان‌شناسانه است، دارد و از لحاظ مفهومی و همچنین مفروضه، این تصوّر را به چالش می‌کشد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.71 مگابایت - تعداد صفحات : ۴۰۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب فرهنگ و روابط بین‌الملل: روايت‌ها، بومیان و توريست‌ها در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب فرهنگ و روابط بین‌الملل: روايت‌ها، بومیان و توريست‌ها