فیدیبو نماینده قانونی نشر شمشاد و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

تشویش منزلت

نسخه الکترونیک کتاب تشویش منزلت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
تشویش منزلت

فرضیه‎‎های متدوالی درباره‎ی اینکه چه انگیزه‎‎هایی ‎باعث می‎شود خواستار جایگاه اجتماعی رفیعی باشیم وجود دارد؛ ازجمله ثروت اندوزی، شهرت طلبی و نفوذ طلبی.
به جای اینها خلاصه کردن آنچه به دنبالش هستیم در لغتی که به ندرت در فلسفه‎ی سیاسی مورد استفاده قرار می‎گیرد دقیق‎تر خواهد بود: عشق. زمانی‎که خوراک و مسکن تامین باشند انگیزه‎ی اصلی پنهان در تمایل به کسب جایگاه اجتماعی والا خیلی به منافعی که می‎توانیم به دست آوریم یا قدرتی که می‎توانیم اعمال کنیم نسبت داده نمی‎شود بلکه به میزان عشقی که در نتیجه‎ی جایگاه اجتماعی رفیع دریافت خواهیم کرد، برمی‎گردد. پول، شهرت و نفوذ بیشتر به عنوان نشانه‎‎هایی ‎از عشق و وسیله‎ای برای عشق‎ورزی ارزیابی می‎شوند تا اینکه به خودی خود یک هدف باشند.
چطور واژه‎ای که معمولاً فقط درباره‎ی آنچه از والدین یا شریک عشقی خود می‎طلبیم استفاده می‎شود می‎تواند به خواسته‎ی ما از دنیا اطلاق شود؟ شاید بتوان عشق را در معنای خانوادگی اش در اشکال مادی و جنسی، نوعی احترام و حساسیت یک شخص به حضور شخصی دیگر تعریف کرد. وقتی مورد محبت قرار می‎گیریم احساس مهم بودن می‎کنیم. حضورمان مورد توجه قرار می‎گیرد، شناسنامه می‎گیریم، عقایدمان پذیرفته می‎شود، احساساتمان مورد التفات قرار می‎گیرد وبه نیازهایمان توجه می‎شود. و در سایه‎ی چنین توجهی رشد می‎کنیم. میان شکل عاشقانه و منزلتی عشق تفاوت‎‎هایی ‎وجود دارد- مورد دوم هیچ‎گونه بُعد جنسی ندارد، نمی‎تواند به ازدواج ختم شود، طرفین آن انگیزه‎‎های فرعی دارند- و با این حال افراد محبوب در حوزه‎ی منزلت هم همانند معشوقه‎‎های یک رابطه‎ی عاشقانه از امنیت در پناه نگاه رئوف دیگران برخوردار خواهند بود.
نام بردن از افرادی که جایگاه مهمی در جامعه دارند به عنوان "آدم حسابی" و کسانی که در مقابلشان هستند به عنوان "هیچ‎کاره" کاملاً رایج است- اینها اصطلاحاتی مهمل هستند، چراکه همه‎ی ما ضرورتاً افرادی دارای هویت و حقوق یکسان برای زندگی هستیم. اما چنین کلماتی نشان‎دهنده‎ی تغییر کیفیت رفتار با گروه‎‎های مختلف می‎باشند. کسانی که جایگاهی ندارند نامرئی می‎مانند، با خشونت با آنها رفتار می‎شود، عقاید شان پایمال شده و هویتشان نادیده گرفته می‎شود.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر شمشاد - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.63 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۵۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب تشویش منزلت در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب تشویش منزلت

با ترجمه دیگر جمله به جمله مقایسه کردم بسیاری از مطالب دراین ترجمه بصورت کامل حذف شده است.
در 4 روز پیش توسط
جالبه که همه کارشناس ترجمه هستند. همه هم معتقدن این ترجمه خوب نیست و اون یکی ترجمه بهتره. فرقی نمی‌کنه این کتاب باشه یا یه کتاب دیگه. اگر دو تا ترجمه داشته باشه یهو سی چهل تا کارشناس ترجمه پیدا میشه.
در 6 روز پیش توسط
حتی اسمش جذابیت خرید رو کم میکنه نسبت به اسمی که اون یکی ترجمه داره
در 6 روز پیش توسط
از نظر من ترجمه ی کتاب قابل قبول نیست.
در 7 روز پیش توسط
دوستان یا جناب فیدیبو ، آیا این کتاب تر جمه ی دیگه از کتاب اضطراب موقعیت است؟؟؟
در 2 هفته پیش توسط