فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

مجموعه ملل ۱۱... روسيه

نسخه الکترونیک کتاب مجموعه ملل ۱۱... روسيه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
مجموعه ملل ۱۱... روسيه

بخش گسترده‌ای از سرزمین روسیه را، از دریای سیاه تا جنوب شرقی سیبری، زمین‌هایی با خاک سست، نرم و بسیار تیره رنگ فرا گرفته است. این خاک حتی در عمق نیم متری نیز به لحاظ برخورداری از گیاخاک بسیار غنی است. این عمق بیش از عمقی است که گاوآهن می‌تواند شخم بزند. گرچه زمستان در این نواحی سخت و تابستان کوتاه است و گاهی به خشکسالی می‌انجامد، اما غلات قرن‌ها در این سرزمین‌ها رشد کرده‌اند. اگر نخستین گروه‌هایی از مردم که در این «سرزمین با خاک سیاه» ساکن شدند، به حال خود رها می‌شدند، تاریخ روسیه با آنچه امروز است کاملاً تفاوت می‌یافت. اما کشاورزان بومی منطقه برای دفاع از خود هیچ وسیله‌ای در اختیار نداشتند. قبایل چادرنشین و مهاجمان نیرومند، که موطن بسیاری از آنان قلب آسیا بود، سراسر استپ و دشت‌ها را درنوردیدند، و آماده بودند که مرتع بی‌کران و پربار منطقه را متعلق به خود بدانند.
اسکیت‌ها (سکاها) که مردمانی چادرنشین و به همراه گله‌های اسب و گاو خود در حرکت بودند، از قرن نهم تا قرن سوم پیش از میلاد بر ناحیه گسترده و هلالی شکل حوزه دریای سیاه که از رود دانوب تا کوهستان‌های قفقاز گسترش داشت، حکومت می‌کردند. حکومت آنان یکی از چندین امپراتوری درازمدت چادرنشینان بر این سرزمین بود، که هر یک با ورود قدرتمندانه سلطه‌گری دیگر از میان می‌رفتند.
اسکیت‌ها که مردمانی از نژاد هند و اروپایی بودند از استپ‌های آسیا به این سرزمین مهاجرت کردند. آنان به یکی از شاخه‌های زبان‌های ایرانی تکلم می‌کردند و به قبایل یا ایلات بسیاری تقسیم شده بودند، این قبایل زیر لوای حکومت پادشاه تمامی قبایل قرار داشتند. هرودوت مورخ یونانی در قرن پنجم پیش از میلاد مسیح در سفرهای خود با این مردم ملاقات کرد و تحت تأثیر برتری آنان بر دشمنانشان قرار گرفت: «آنان نه شهری داشتند و نه دژهای نظامی و خانه‌های خود را هر کجا که می‌رفتند به همراه خود می‌بردند. همه آنان عادت کرده بودند تا به هنگام سواری تیراندازی کنند. آنان زندگی خود را نه از راه کشاورزی بلکه از راه دامداری می‌گذراندند. ارابه‌هایشان تنها خانه‌هایی بود که در اختیار داشتند. آنان چگونه می‌توانستند تسخیرناپذیر و شکست‌ناپذیر نباشند؟»


  • دسته بندی:
  • ناشر: گروه انتشاراتی ققنوس - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 5.12 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۸۴ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب مجموعه ملل ۱۱... روسيه در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب مجموعه ملل ۱۱... روسيه