فیدیبو نماینده قانونی نشر شمشاد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب خانه‌ی دور
ناگفته‌هایی از زندگی فروغ فرخزاد

نسخه الکترونیک کتاب خانه‌ی دور به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب خانه‌ی دور

حسن این کتاب و تازگی‌اش، در کنار همه‌ی عیب‌هایی که دارد و از نظر خوانندگان دقیق پنهان نمی‌ماند و به یقین، به من و به ناشر گوشزد می‌شود، گفته‌های «کامیار شاپور» پسر فروغ فرخزاد است. کامیار پیش از این، یک دو جا و آن‌هم به اختصار، حرف‌هایی درباره‌ی مادرش زده است، که خیلی روشن و صریح نبوده است اما در این کتاب، اطلاعاتی از زندگانی مادر و پدرش می‌دهد که تازگی دارد و مفصل و خواندنی ا‌ست. باید بگویم که کامیار با همه‌ی تلخی‌ها و سختی‌هایی که کشیده بود، با وجودی که کار و گرفتاری داشت و نمایشگاه داشت و سفر داشت، از هیچ وقت و فرصتی برای مصاحبه دریغ نکرد و گفت تا بماند به روزگار، که چه رفت بر او، و دیگران، در این زندگی کوتاه که فروغ داشت. این کتاب را بی‌کم ‌و‌کاست به خود کامیار تقدیم می‌کنم که عزیز است و مهربان و بی‌دریغ است. او می‌توانست نگوید، چنان‌که پیش‌ترها هم نگفته بود، اما گفت و غبار زدود از آنچه زیرِ گردِ سالیان، تار و کدر شده بود.

حالا هم که اینها را می‌نویسم، پوران فرخزاد از جهان سفر کرده است و جایش کنار اشیایش و سگ‌ها و گربه‌هایش خالی ا‌ست. تا چه کس برخیزد و از او بنویسد که عمری در داغ و به داغ زیست و تنها و گریان رفت. خبر ندارم این را که آیا اجل به پوران فرخزاد مهلت داد زندگی‌نامه‌ی پدرش را بنویسد یا نه، که اگر نوشته باشد و کتاب هم شده باشد، بهتر و مفصل‌تر چهره‌ی پدر و فضای خانواده فرخزادها را بازنمایی کرده است و مرجعِ مرجحی هم هست برای مخاطب که برود و بخواند و بداند که فروغ فرخزاد نامدار در چه خانواده‌ای رشد کرد و بالید و اگر ننوشته باشد یا نوشته باشد و چاپ نشده باشد - به هر دلیلی - عجالتاً این کتاب که می‌خوانید، کاچی به از هیچی ا‌ست و نیمچه‌نیمه‌ای از وضع زندگی خانواده‌ی فروغ را، پدرش را و مادرش را و خواهر و برادرانش را ترسیم کرده است و البته رسام این تصویر و بازنمایاننده‌ی آن دوران، پوران فرخزاد بوده است و نه من. من فقط می‌پرسیدم، تا خاطره‌ها بُعد بگیرند و خطی نمانند یا اگر خطی می‌مانند - به قول فروغ - سفر حجمی در آن خط شود.

علاوه بر دو گفت‌و‌گوی بلند با پوران و کامیار، یک تعداد مصاحبه هم که در فهرست دیده‌اید و در متن خواهید خواند در کتاب آمده است و قرار بوده است بیشتر باشد اما کسانی طفره رفتند و حرف نزدند. ابتدا خواستم اینها را حذف کنم اما دیدم شاید بعدها کسی بخواهد فیلمی یا تئاتری یا داستانی از زندگی خانم فرخزاد بسازد و چه بسا همین چیزهای ساده - کبریت‌وار و زودسوز - چراغ راهش شود، یا دست‌کم در روشنایی مختصر و ناپایدارش حجم تاریکی روبه‌رو را تشخیص دهد، چنانچه آداب در تاریکی زیستن همین است و ظلمتِ ایام محاق را تحمل نمی‌توان کرد در غیاب ماه و ستاره، مگر به کورسوی همین کبریت‌های کوچک و زودسوز.


  • ناشر: نشر شمشاد - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.97 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۷۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب خانه‌ی دور در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب خانه‌ی دور

کتاب خوبی است و گوشه های ناشناخته ضمیر پنهان فروغ را آشکار می سازد .
در 3 هفته پیش توسط