فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

میکروبوک ۲۱ درس برای قرن بیست‌ویکم

نسخه الکترونیک میکروبوک ۲۱ درس برای قرن بیست‌ویکم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره میکروبوک ۲۱ درس برای قرن بیست‌ویکم

۲۱ درس برای قرن بیست و یکم (۲۰۱۸) اساسی‌ترین چالش‌های بشریت را مورد بررسی قرار می‌دهد. بشر در حال حرکت به سمت قلمروهای ناشناخته‌ای از فناوری است. این کتابچه بهترین راه مدیریت زندگی در این قرن از تغییرات مدام را ارائه می‌دهد و برای درک موضوع مثال‌هایی واضح از زندگی روزمره بیان می‌کند.

ادامه...

  • ناشر: کارخانه محتوا
  • تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل: 0.14 مگابایت
  • تعداد صفحات: ۰صفحه
  • شابک:

چند صفحه از میکروبوک ۲۱ درس برای قرن بیست‌ویکم

۲۱ درس برای قرن بیست ویکم (۲۰۱۸) اساسی ترین چالش های بشریت را مورد بررسی قرار می دهد. بشر در حال حرکت به سمت قلمروهای ناشناخته ای از فناوری است. این کتابچه بهترین راه مدیریت زندگی در این قرن را در برابر تغییرات مدام ارائه می دهد و برای درک موضوع، مثال هایی واضح از زندگی روزمره بیان می کند.

خود را در مقابل تغییرات آینده در قرن ۲۱ ضدضربه کنید

در عصر تغییرات بی پایان و آینده ای نامعلوم، دولت ها و افراد درگیر مسائل تکنولوژیکی، سیاسی و اجتماعی هستند که مختص قرن ۲۱ است. چگونه باید خود را با زندگی مدرن امروزی وفق دهیم که در آن کامپیوترهای با هوش رعب آور، جهانی سازی و اپیدمی اخبار دروغ همه جا را فراگرفته است؟ خطر تروریسم چطور؟ یا شاید هم باید نفسی عمیق بکشیم و بی خیال باشیم؟
در این کتابچه پاسخ تمامی این سوالات را خواهید یافت. یاد خواهید گرفت که چگونه با تغییر رویکردتان در تحصیلات، کودکانتان را در آینده حفاظت کنید. یاد خواهید گرفت که ربات ها و اتوماسیون چه معنایی برای کار اداری و زندگی کارمندی دارند و چرا مسئله ی مهاجرت تهدیدی جدی برای اروپای قرن ۲۱ محسوب می شود.
آقای یوال نوح هراری نویسنده ی معروف کتاب انسان خردمند، در شاهکاری دیگر درس هایی مهم را بیان کرده که به شما کمک می کنند تا با این عصر متلاطم کنار بیایید. این کتاب ۶ مورد اساسی را بیان می کند. در این کتابچه خواهید خواند:
  • چگونه اختلالات تکنولوژیکی سبب خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شد؛
  • چرا ترس ما از خودروها بیشتر از ترس از تروریست هاست؛ و
  • چرا باید کودکان را کمتر تحت آموزش قرار دهیم.

فناوری کامپیوتری سیستم های مالی، اقتصادی و سیاسی را مختل می کند.

در قرن بیست‍ویکم، سه ایدئولوژی متمایز سیاسی برای سلطه ی قدرت در جهان تلاش کردند: کمونیسم، فاشیسم و لیبرالیسم. اواخر قرن بیستم و لیبرالیسم را تصور کنید که در آن دموکراسی، تفکر آزاد، به عزت رسید و آزادی های فردی برنده ی نهایی بود؛ اما سیستم لیبرال-دموکرات غرب چگونه با قرن بیست ویکم کنار می آید؟
خبر بد این است که علائم حیاتی جهان امیدوارکننده نیست و انقلاب فناوری اطلاعات را می توان مقصر اصلی این موضوع قلمداد کرد.
از سال ۱۹۹۰ به بعد، فناوری کامپیوتری بیش از هر عامل دیگری زندگی بشر را تغییر داده است؛ اما علی رغم تاثیر چشمگیر آن، اکثر سیاستمداران ظاهراً این نوآوری جدید را درک نمی کنند و در کنترل آن حتی ناتوان تر عمل می کنند.
فقط دنیای پول و مسائل مالی را تصور کنید. کامپیوترها سیستم های مالی را به شدت پیچیده کرده اند؛ به حدی که انسان های کمی می توانند ماهیت آن را درک کنند. با گذر زمان در قرن بیست ویکم و پیشرفت های هوش مصنوعی شاید به مرحله ای برسیم که هیچ انسانی نتواند از داده های مالی سردربیاورد. تصور این شرایط بسیار نگران کننده است. آینده ای را تصور کنید که دولت ها باید صبورانه منتظر باشند تا الگوریتم های کامپیوتری، برنامه ی بودجه و قوانین اصلاح مالیات آن ها را تایید کنند.
متاسفانه، برای بسیاری از سیاستمداران قرن بیست ویکم، اختلال در تکنولوژی، اولویت اصلی محسوب می شود. برای مثال در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، نه دونالد ترامپ و نه هیلاری کلینتون، هیچ یک به تاثیرات اتوماسیون در بیکار شدن افراد اشاره ای نکردند. درواقع، اختلالی که فناوری در زندگی انسان ها ایجاد می کند، تنها در موضوع رسوایی پیام الکترونیکی خانم هیلاری کلینتون موردبحث قرار گرفت.
این روزه ی سکوت سبب شده بسیاری از رای دهندگان دیگر اعتمادی به دولت ها نداشته باشند. افراد عادی در دموکراسی های لیبرال در جهان غرب، خود را بیشتر و بیشتر با این دنیای جدید هوش مصنوعی، جهانی سازی و یادگیری ماشینی بیگانه می بینند. این ترس از بیگانگی سبب شده تا از هر میزان قدرتی که برایشان باقی مانده استفاده کنند؛ قبل از اینکه خیلی دیر شود. قانع نشدید؟ کافی است نگاهی به زلزله های سیاسی سال ۲۰۱۶ بیندازید. خروج بریتانیا از اتحادیه ی اروپا و پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری هر دو با همراهی و حمایت مردمی صورت گرفت که نگران بودند که دنیا و سیستم های غالب لیبرال آن ها را تنها می گذارد.
در طول قرن بیستم، کارگران عادی نگران بودند که کار و زحمت آن ها تحت سلطه ی نخبگان اقتصادی درآید؛ اما این روزها، عامه ی مردم نگران از دست دادن جایگاه اقتصادی خود در دنیای مدرن و پیشرفته هستند که شاید دیگر نیازی به کار فیزیکی کارگر نداشته باشد.۲۱ درس برای قرن بیست ویکم

یووال نوح هراری

گروه مترجمان


حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

نظرات کاربران
درباره میکروبوک ۲۱ درس برای قرن بیست‌ویکم

خیر، کتاب جدید از همون نویسنده انسان خردمنده نوح یووال هراری
در 5 روز پیش توسط
نسخه کاملش رو هم بیارید. البته اگه ترجمه شده
در 1 ماه پیش توسط
این همون انسان خردمنده؟
در 1 ماه پیش توسط