فیدیبو نماینده قانونی نشر راویس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کار را انجام دهید

کتاب کار را انجام دهید
بر مقاومت‌تان غلبه کنید و از سر راه خودتان کنار بروید

نسخه الکترونیک کتاب کار را انجام دهید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب کار را انجام دهید

استیون‌ پرسفیلد یکی از مطرح‌‌ترین داستان‌نویس‌های آمریکاست که علاوه بر کتاب‌های داستان، سه اثر مشهور و پرفروش غیرداستانی هم دارد. این سه کتاب در موضوع موفقیت نوشته شده‌ و به زبانی بسیار تأثیرگذار توانسته‌اند مخاطبان زیادی را به خود جلب کنند. یکی از مشهورترین کتاب‌های این سه‌گانه «نبرد هنرمند» است که تحسین بسیاری از منتقدان و افراد مشهور مثل رابرت مک‌کی و ست‌ گادین را برانگیخت. DO The Work کتاب دیگری از همین سه‌گانه است که ما را با همان قدرت و ظرافت با یکی از مهم‌ترین عوامل ناکامی‌مان مواجه می‌کند: «مقاومت». با خواندن این کتاب می‌توانید بر مهم‌ترین موانع پیش روی موفقیت‌تان پیروز شوید.

ادامه...
  • ناشر نشر راویس
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.43 مگابایت
  • تعداد صفحات ۹۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب کار را انجام دهید

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

پیشگفتار

درست همینجا در پارکینگ خانه تان، ماشین پرسرعتی وجود دارد. منظورم یکی از آن ماشین های پرزرق وبرق پولدارهای بالاشهری مثل فراری نیست، بلکه منظورم یک ماشین پرسرعت واقعی است، شاید یک سابارو دبلیو. آر. ایکس(۱). کلیدهایش اینجاست. بروید و همین حالا سوارش شوید.
درست همان جا در باند فرودگاه، جت شخصی تان آماده است تا شما را به هرجایی که می خواهید، ببرد. خلبان اینجا و آماده ی پرواز است. بروید. رهسپار شوید.
درست همان جا، در دستتان یک چکش ۰۶۵۱ شرکت شیکاگو نوماتیکس(۲) قرار دارد. می توانید هر چقدر که بخواهید و تقریباً هرچیزی را با میخ سوراخ کنید. وقت استفاده از این چکش است.
اینجا صفحه کلیدی است متصل به همه ی دنیا. اینجا بستر انتشاری است که می توانید از آن، رایگان و در هر زمانی برای تعامل با تقریباً همه ی افراد استفاده کنید. در پی زمین بازی عادلانه ای بودید که در آن شانس شما با دیگران مساوی باشد؟ بفرمایید. کار را انجام دهید.
ما همه منتظریم تا شروع کنید و کار را انجام دهید.
استیون پرسفیلد نویسنده ی مهم ترین کتابی است که آن را نخوانده اید: نبرد هنرمند. این کتاب به شما کمک می کند تا درک کنید که چرا گیر کرده اید. تلنگری اساسی به شما می زند و شما را به حرکت وامی دارد. بهتر است، نه... باید! به محض اتمام این مطلب، نسخه ای از کتاب را بخرید.
رویکرد استیو(۳) در این مانیفست کاربردی، مستقیم و شخصی است. یک بار سریع آن را بخوانید. بعد دوباره بخوانید و نکته برداری کنید. بعد برای همه ی کسانی که می دانید گیرافتاده اند، نسخه ای بخرید و آن ها را هم ترغیب کنید که شروع کنند.
عجله کنید.
ست گادین(۴)، منطقه ی هستینگز ـ آن ـ هودسون(۵)، ژانویه ۲۰۱۱
در میدان نفس، شوالیه و اژدهایی ایستاده اند.
آن شوالیه، شمایید و آن اژدها، مقاومت.

درباره ی کتاب

این کتاب برای هدایت شما در طول انجام هر پروژه ای (کتاب، رقص باله، کسب وکاری مخاطره پذیر، نهادی بشردوستانه) از طراحی های اولیه تا محصول کامل، از منظر مقاومت، طراحی شده است.
ما به همه ی نقاط مقاومتی که می توان پیش بینی کرد، برخورد می کنیم. ممکن است همه ی آن تقاطع ها مثل ترس، خودویرانگری، تعلل، تردید و دیگر اهریمن هایی که با آن ها آشناییم به ما حمله کنند.
جایی که باید تلنگری زده شود، تلنگر می زنیم. زمانی که نیاز به روش های مهربانانه تر و ملایم تر است، از این روش ها استفاده می کنیم.

نکته: بیشتر این کتاب با مجموعه واژگان نویسنده نوشته شده است. به عبارت دیگر الگوی استفاده شده، الگوی نگارش و تدوین نمایش نامه، رمان یا فیلم نامه است؛ اما این اصول را می توان با اثرگذاری مشابه بر هر شکلی از تلاش خلاقانه به کار برد. از جمله اقدامات ظاهراً بعیدی مثل دست یابی به تناسب اندام، بهبودیافتن آثار شکستی عشقی یا جست وجوی هر هدف عاطفی، فکری یا روحی که شامل حرکت از ترازی پایین تر یا با آگاهی کمتر به ترازی بالاتر شود.

آشنایی: دشمنان و متحدان

دشمنان ما

۱. مقاومت (به عنوان مثال ترس، نداشتن اعتمادبه نفس، تعلل، اعتیاد، حواس پرتی، کم رویی، خودشیفتگی، تنفر از خود، کمال طلبی و غیره)
۲. تفکر منطقی
۳. دوستان و خانواده

«مقاومت»

این هیولا دقیقاً چیست؟ این چند بخش از کتاب نبرد هنرمند، ما را با این مقوله آشنا می کند:

بهترین برگ های برنده ی مقاومت

فهرست زیر (بدون هیچ ترتیب خاصی)، فهرستی از فعالیت هایی است که بیشتر از همه موجب مقاومت می شوند:

۱. دنبال کردن هر آرزویی در زمینه ی نویسندگی، نقاشی، موسیقی، فیلم، رقص یا هر هنر خلاقه ی دیگری. فرقی نمی کند که چقدر حاشیه ای یا غیرمعمول باشد.
۲. راه اندازی هرگونه کسب وکار مخاطره آمیز یا موسسه ی کارآفرین به صورت انتفاعی.
۳. هر رژیم غذایی یا تندرستی.
۴. هر برنامه ای برای پیشرفت معنوی.
۵. هرفعالیتی که هدف آن به دست آوردن اندام متناسب باشد.
۶. هر دوره یا برنامه ای که برای غلبه بر عادت یا اعتیادی ناسالم طراحی شده باشد.
۷. هر نوع تحصیلات.
۸. هر حرکت شجاعانه ی سیاسی، وجدانی یا اخلاقی از جمله تصمیم گیری برای تغییر مثبت در برخی از الگوهای نامناسب فکری یا رفتاری خودمان.
۹. تعهد به انجام هر اقدام یا تلاشی که هدفش کمک به دیگران باشد.
۱۰. هر کاری که مستلزم تعهد قلبی باشد، از جمله تصمیم گیری برای ازدواج، بچه دارشدن، پشت سرگذاشتن دورانی سخت در یک رابطه.
۱۱. ایستادن در برابر ناملایمات.

به عبارت دیگر، هر کاری که کامروایی فوری (رضایت سریع یا فوری) را به نفع رشد، تندرستی یا درستکاری در بلند مدت رد می کند.
یا به بیان دیگر، هر کاری که به جای ذات پست تر ما از ذات والاترمان نشات می گیرد. هرکدام از این کارها موجب مقاومت می شوند.
پس ویژگی های مقاومت چیست؟

مقاومت نامرئی است.

نمی توان مقاومت را دید، شنید، لمس کرد یا بویید؛ اما می توان آن را احساس کرد. ما آن را همچون میدان انرژی ای تجربه می کنیم که از کار ساطع می شود.
مقاومت نیرویی دافع است. مقاومت منفی است. هدفش دورکردن، پرت کردن حواس و ممانعت از انجام کارمان است.

مقاومت، توطئه گر و مرموز است.

مقاومت حاضر است هرچیزی بگوید تا شما را از انجام کارتان بازدارد. مقاومت به دروغ سوگند می خورد، جعل و تحریف می کند، اغوا کرده، زور می گوید و گول می زند. مقاومت تغییر شکل می دهد و اگر بتواند فریبتان دهد، حاضر است به هر شکی درآید تا این کار را انجام دهد.
مقاومت مثل وکیلی متقاعدتان می کند یا مثل سارق مسلحی، اسلحه ی نه میلی متری اش را روی صورتتان می گذارد.
مقاومت، بی وجدان است. هرچیزی را گرو می گذارد تا معامله را انجام دهد و به محض آنکه پشتتان را برمی گردانید، به شما نارو می زند. اگر حرف مقاومت را باور کنید، مستحق آنچه که سرتان می آید، خواهید بود.
مقاومت همواره دروغ می گوید و حرف هایش پر از چرندیات است.

مقاومت فاقد جنبه ی شخصی است

مقاومت فقط برای تسلط یافتن بر شخص شما وجود ندارد. شما را نمی شناسد و اهمیتی هم به این مسئله نمی دهد. مقاومت نیرویی طبیعی است. بی غرض عمل می کند.
مقاومت اگرچه خبیث به نظر می رسد، اما در واقع مثل باران، بی طرف عمل می کند و آسمان ها و ستارگان را با قانونی جابه جا می کند. وقتی نیروهایمان را برای نبرد با مقاومت به صف می کنیم، باید این مسئله را به یاد داشته باشیم.

مقاومت لغزش ناپذیر است.

مقاومت مثل سوزن مغناطیسی شده ی شناوری روی سطح روغن، همیشه شمال حقیقی را نشان می دهد. یعنی بیشتر از همه می خواهد ما را از پاسخ دادن به ندای درونی یا انجام دادن اقدام مدنظرمان بازدارد.
ما می توانیم از این مسئله استفاده کنیم.
می توانیم از آن به عنوان قطب نما استفاده کنیم.
می توانیم با استفاده از مقاومت مسیریابی کنیم و به مقاومت اجازه دهیم ما را به سمت ندا یا هدفی راهنمایی کند که پیش از همه باید دنبالش کنیم.
قاعده ی کلی: هرچه یک ندا یا فعالیت برای تکامل روح ما مهم تر باشد، در حرکت به سمت آن مقاومت بیشتری احساس می کنیم.

مقاومت جهانی است.

اگر فکر کنیم تنها ما با مقاومت درگیریم، اشتباه می کنیم. هرکسی که جسم دارد، مقاومت را تجربه می کند.

مقاومت هرگز متوقف نمی شود

هنری فوندا(۶) در هفتادوپنج سالگی نیز همچنان پیش از هر اجرا، روی صحنه حالش به هم می خورد و بالا می آورد.
به عبارت دیگر، ترس انسان را رها نمی کند. جنگجو و هنرمند، هردو با آیینی اجتناب ناپذیر زندگی می کنند، آیینی که به آن ها امر می کند هر روز باید از نو در نبرد بجنگند.

مقاومت مصمم و خستگی ناپذیر، به دنبال همه چیز است.

هدف مقاومت، آسیب زدن یا معلول کردن نیست.
هدف مقاومت، کشتن است.
هدف مقاومت، کانون وجودی ماست: نبوغ ما، روح ما و موهبت منحصربه فرد و گران بهایی که برای بخشیدن آن به زمین فرستاده شده ایم. موهبتی که به جز ما
هیچ کسی آن را ندارد. مقاومت، جدی و ثابت قدم است.

وقتی با مقاومت می جنگیم، تا لحظه ی مرگ در جنگیم.

نظرات کاربران درباره کتاب کار را انجام دهید

من خیلییییی خیلی به خاطر این کتابهای رایگان و هم چنین طرح مترو خوشحالم، تازگی ها حس می کنم هیچ تفریحی جز خوندن کتابا، به من همچین لذتی نمیده، فیدیبو متشکریم.
در 4 ماه پیش توسط مهدی جباری
فیدیبو سپاس
در 4 ماه پیش توسط عباس محمدی
جالب بود، فقط اینکه همواره معادل انگلیسی اصطلاحات به آخر کتاب لینک میشه و دوباره باید مدتی کاوش کرد تا به برگشت به صفحه مورد مطالعه! اینرا اصلاح کنید.
در 4 ماه پیش توسط ایمان میری
در اینستاگرام متوجه این کتاب شدم ،بسیارممنونم،من چند برنامه کتابخوانی دارم و به این نتیجه کاملاً رسیدم، که برنامه کتابخوانی فیدیبو کتابهای جذاب تر ،وانتخابهای متنوع تری دارد,موفق باشید 💮💮💮💮💮💮💮💮💮💮💮💮💮
در 4 ماه پیش توسط وحید امرودی
کتاب جذابی نبود، ترجمه روان نبود ، مطالب هم گسسته بود
در 3 هفته پیش توسط سکینه شکفته shekoftehahmadi
شاید امرزو و این لحظه مورد استفاده ترین جیزی بود که میتونستم داشته باشم کتالی که اگاهم کنه نه اینکه فقط انگیزه بده اگاهی خیلی ارزشمندتره واسم خیلی عالی بود گرسی
در 4 ماه پیش توسط met...tal
از نظر من خیلی کتاب ضعیفی بود.
در 4 ماه پیش توسط نصراله کرم پور
کتابی بسیار مناسب و آگاهی بخش برای افرادی که در حال پروراندن ایده ی یک پروژه در ذهن خود هستند و یا در حال انجام آن .این کتاب به طور بسیار جامع از ابتدا تا انتها تمامی مراحل را با مثال های کاربردی توضیح داده و مسیر کار را به روشنی ترسیم کرده است .برای تمام کسانی که طرح های بزرگ شغلی ، هنری و ...در سر دارند ،این کتاب را توصیه می کنم
در 3 ماه پیش توسط
کتاب جذابی نبود. میخواست بگه که اگر قصد انجام کاری را دارید مثلا استارت آپی را میخواهید شروع کنید حتما نباید همه چیز مهیا باشد شروع کنید و به صدای قلبتان که آن را مقاومت مینامید گوش ندهید، تو نمیتوانی، فعلا وقت هست. و یا وقتی میخواهید رمانی را شروع کنید نیازی نیست همان ابتدا با جزئیات بنویسید. ابتدا اوج و انتهای داستان را مشخص کنید بعد وارد جزئیات آن شوید. با مقاومت که نمیگذاشت شما رمان را شروع کنید مقابله کنید. شاید امروز رمان را بخوانی با خود بگویی چه رمان خسته کننده و کسالت باریست اما فردا که مجدد میخوانی میبینی که بسیار جذاب است.
در 4 ماه پیش توسط maryam s
از بین تمام کتاب هایی که در زمینه خودیاری خوندم جزو معدود کتاباییی بود که بلافاصله روی من اثر گذاشت.....فووق العاده توصیه اش میکنم همیطور کتاب نبرد هنرمند و سفر هنرمند......بنظر من برای یک زندگی موفق این کتاب به همراه اثر اثر مرکب و ایین دوست یابی کفایت میکنه
در 4 ماه پیش توسط محمد لرکی