فیدیبو نماینده قانونی موسسه خدمات فرهنگی رسا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب برای والدین و نوجوانان

نسخه الکترونیک کتاب برای والدین و نوجوانان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب برای والدین و نوجوانان

در این کتاب، چند نمونه برخورد و رفتار با نوجوانان ناخشنود را توضیح دادم. اما مشکلات زیادی وجود دارد که در این کتاب صریحا مطرح نشدند، چون مطالب را تکراری می‌کردند. من فقط می‌خواستم نشان بدهم راه‌حل مشکلات رابطه‌ای، کنار گذاشتن کنترل بیرونی و جایگزین کردن آن با نظریه انتخاب است. اگر طرف مقابل هم چنین کاری کند که چه بهتر، ولی همان‌طور که در اکثر فصول کتاب خواندید، خودتان نیز به تنهایی می‌توانید این جریان را راه بیندازید.
امروز در دنیای کنترل بیرونی زندگی می‌کنیم، ولی می‌توانیم در محیط خانه خود، نظریه انتخاب را اجرا کنیم و بچه‌ها آن را درونی کنند. وقتی بچه‌ها نظریه انتخاب را یاد می‌گیرند، تعادل برقرار می‌شود. چون شما و بچه‌ها نمی‌توانید بر یکدیگر اعمال قدرت کنید. توصیه‌ی من این است که وقتی با فرزند نوجوان‌تان مشکل پیدا می‌کنید، دو فصل اول این کتاب را دوباره بخوانید. تا زمانی که شما یا فرزندتان همچنان از کنترل بیرونی استفاده می‌کنید، مشکل پابرجا خواهد ماند. شما نمی‌توانید اعمال فرزندتان را کنترل کنید ولی می‌توانید اعمال خودتان را کنترل کنید. پس تلاش خود را برای فرا گرفتن نظریه انتخاب، دو برابر کنید.
صبور باشید. شما و فرزند نوجوان‌تان یک عمر در معرض کنترل بیرونی بوده‌اید. پذیرش نظریه انتخاب که می‌گوید در روابط خود با دیگران فقط صلاح خود را می‌دانید و فقط می‌توانید اعمال خودتان را کنترل کنید، دشوار است. هرگاه از مسیر نظریه انتخاب خارج شدید، خودتان را اصلاح کنید. اگر باید معذرت خواهی کنید، معذرت بخواهید.
مثل دوره‌ی نقاهت در ترک اعتیاد، یک روز در میان ببینید اوضاع چطور است. به تعبیری می‌خواهید یک عمر اعتیاد به کنترل بیرونی را ترک کنید. ترک اعتیاد به کنترل بیرونی ممکن است به سختی ترک الکل، سیگار یا پرخوری نباشد ولی خیلی هم آسان نیست. البته این کار با ترک اعتیاد خیلی تفاوت دارد. هر وقت موفق شوید، احساس خوبی پیدا خواهید کرد. دل شما برای کنترل بیرونی تنگ نخواهد شد، چون نظریه انتخاب خیلی بهتر از کنترل بیرونی است.


  • ناشر: موسسه خدمات فرهنگی رسا - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.6 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۴۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب برای والدین و نوجوانان در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب برای والدین و نوجوانان