فیدیبو نماینده قانونی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

آموزش عالی و توسعه پایدار: پارادوکس و احتمال

نسخه الکترونیک کتاب آموزش عالی و توسعه پایدار: پارادوکس و احتمال به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
آموزش عالی و توسعه پایدار: پارادوکس و احتمال

این کتاب طراحی‌شده است تا یک بحث جهانی را درباره آموزش عالی توضیح دهد و در این مباحث نقش داشته باشد. سؤال این است که آیا ممکن است که آموزش عالی، افرادی معتقد، تحصیل‌کرده، مبدع، مستقل، و خود‌تصمیم‌گیرنده را تربیت کند، و در همان حال، اهداف بزرگ‌تری را نیز در سیاست‌گذاری متحقق کند. این کتاب به بررسی این سؤال در بستر سیاست‌گذاری معاصر بین‌المللی می‌پردازد. توسعه پایدار، موضوعی است که امروزه در سراسر کره زمین امری اضطراری محسوب می‌شود؛ امری که یکپارچگی کره زمین و حیات بشری را به مخاطره انداخته است. برای برخی، دنباله‌جویی توسعه پایدار جدی‌ترین موضوع جهانی در ۵۰ سال آینده است. بحران‌های زیست‌محیطی با رخدادهای دیگری مانند جنگ‌ها، قحطی‌ها و بلایای طبیعی، که به سرعت خبرها را به خود اختصاص می‌دهد، همراه شده است.
اما ارتباط بین آموزش عالی و توسعه پایدار موضوع بسیار بحث برانگیزی است. از یک طرف تصور می‌شود که وجود دانشگاه‌ها به خاطر رفع نیازهای جامعه آینده، به مهارت‌های مورد نیاز است. از طرف دیگر دانشگاه‌ها صرفاً در خدمت منافع اقتصادی نیستند، بلکه در کارهای فکری و ارتقای اخلاقی شرایط بشری نقش‌آفرین هستند.
دانشگاه‌ها به‌‌وسیله آموزش و پژوهش و مدیریت می‌توانند توسعه پایدار را ارتقاء دهند. محور مباحث این کتاب تبیین نقش واقعی دانشگاه‌ها در تحقق توسعه پایدار است. این در حالی است که ما نسبت به شرایط فعلی بشری نگران هستیم و نسبت به آینده نیز با اضطراب می‌نگریم. در این حالت ما به دانشگاه‌هایی نیاز داریم که نسلی را آماده کنند که درک بالاتری دارند و به نحوی متفاوت از نسل حاضر عمل می‌کنند.
این کتاب روابط بین آموزش عالی و توسعه پایدار را بررسی می‌کند و در این راستا از هفت مطالعه موردی بین‌المللی و ادبیات موجود در مورد توسعه پایدار، یادگیری، تدریس در آموزش عالی، و مدیریت بهره می‌برد. اثر حاضر استدلال می‌کند که توسعه پایدار فرصت‌هایی را فراهم می‌آورد که می‌تواند به عمل درست در حوزه تدریس و تحقیق منتهی شود و نیز می­تواند به انجام کارهای نامناسب منجر شود. در هر صورت، آموزش عالی دارای نقشی اساسی و بنیادین در تحقق این نوع از توسعه پایدار است. اما تشخیص این موضوع در بیان نظرات گوناگونی قرار دارد و مباحث متفاوتی را ایجاد کرده است.
این کتاب برای همه کسانی که دارای مسئولیت هستند یا نسبت به این موضوع علاقه‌منداند، مفید فایده خواهد بود. مدیریت دانشگاهی، مدیریت زیست‌محیطی دانشگاه‌ها، تدریس، تعلیم و پژوهش در دانشگاه‌ها، رابط توسعه پایدار و محیط زیست، قانون‌مندکردن دانشگاه‌ها، سیاست‌گذاری بین‌المللی، و تعامل بین گروه‌های تخصصی و دانشگاه‌ها، به‌ویژه در تخصیص و مشخص‌کردن واحدهای درسی، همه و همه، به نوعی با مباحث این کتاب ارتباط دارند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.4 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۸۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب آموزش عالی و توسعه پایدار: پارادوکس و احتمال در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب آموزش عالی و توسعه پایدار: پارادوکس و احتمال