فیدیبو نماینده قانونی دانشگاه امام صادق (ع) و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

امام خمینی (ره) و مسئله «حفظ نظام»: چالش عملی حفظ نظام اسلامی با موازین دینی

نسخه الکترونیک کتاب امام خمینی (ره) و مسئله «حفظ نظام»: چالش عملی حفظ نظام اسلامی با موازین دینی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
امام خمینی (ره) و مسئله «حفظ نظام»: چالش عملی حفظ نظام اسلامی با موازین دینی

نظام جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان تنها حکومت دینی جهان معاصر مولود اندیشه و سیرۀ سیاسی امام خمینی(ره) می­باشد که پس از گذر بیش از سه دهه از عمر خود با چالش­های مختلفی روبه‌رو بوده است. این چالش‌ها یا در سطوح خُرد و عملیاتی و در حیطه­های مشخصی شکل گرفته است، همچون چالش‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و غیره که نظام و دستگاه­های مختلف حاکمیتی با آن‌ها دست و پنجه نرم می­کرده­اند، یا چالش­هایی که در سطح کلان و در حوزۀ مبانی تئوری­پردازی و سیاستگذاری کلی نظام جریان داشته و البته کمتر از چالش­های ملموس دستۀ اول مورد بحث و بررسی مستقل قرار گرفته­اند. از جملۀ این مسائل ـ که به یک معنا مهم‌ترین و بنیادی­ترین مسئلۀ نظام جمهوری اسلامی بوده است ـ بحث خود نظام و حفاظت از اصل بقای نظام در مقابل بحران‌های مختلف داخلی و خارجی بوده است و به‌خصوص این مسئله که نظام جمهوری اسلامی در مسیر عمل به ارزش‌های مبنایی خود، تا چه حد و چگونه باید به فکر حفظ شاکلۀ خویش و دفع تهدیدات و بحران‌هایی باشد که به‌خاطر پایبندی به این ارزش‌ها برای او به‌وجود آمده است.
«حفظ نظام» مفهومی است که در ادبیات سیاسی کشور ما برگرفته از برخی سخنان حضرت امام‌(ره) در دهۀ اول پس از انقلاب محسوب می‌‌شود و اهمیت و برجستگی خود را از کلام امام‌(ره) وام گرفته است. در یکی از مهم‌ترین این سخنان، حفظ نظام جمهوری اسلامی اهمّ واجبات شمرده شده است و در برخی فرمایشات حکومتی ایشان خطاب به مسئولین کشور، ضرورت حفظ نظام و مصالح ملازم با آن مجوزی دانسته شده برای نقض پاره­ای ـ و به روایتی مطلقِ ـ احکام و چارچوب‌های شرعی مورد قبول نظام در عمل. این‌گونه مضامین در سخنان رهبران دیگر انقلاب و سیاسیون زمان امام‌(ره) و بعد از ایشان هم ادامه یافته و کم‌کم حالت یک «گفتمان» را به خود گرفته است؛ گفتمانی که حفظ نظام جمهوری اسلامی را نه تنها یک وظیفۀ مسلّم دینی، بلکه در مجموع دارای اولویت و اهمیتی فراتر از بسیاری واجبات و اولویت­های دیگر نظام جمهوری اسلامی قرار می­دهد و آن را به‌مثابۀ دغدغه‌ای «اهم» برای پیروان انقلاب اسلامی می­شناساند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: دانشگاه امام صادق (ع) - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.38 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۵۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب امام خمینی (ره) و مسئله «حفظ نظام»: چالش عملی حفظ نظام اسلامی با موازین دینی در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب امام خمینی (ره) و مسئله «حفظ نظام»: چالش عملی حفظ نظام اسلامی با موازین دینی