فیدیبو نماینده قانونی دیجی‌کالا مگ و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

زندگی‌نامه ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده‌ای شگفت‌انگیز

نسخه الکترونیک کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده‌ای شگفت‌انگیز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
زندگی‌نامه ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده‌ای شگفت‌انگیز

ماسک حدودا چهارده‌ساله بود که به بحران اگزیستانسیالیسم دچار شد. او مثل دیگر نوجوانان نابغه تلاش کرد که این مسئله را با خواندن کتاب‌های مذهبی و فلسفی رفع کند. او از هر ایدئولوژی نکته‌ای را برداشت کرد و بعد کمابیش از همان‌جایی سر درآورد که شروع کرده بود؛ یعنی قبول تعالیم کتاب علمی‌تخیلی «راهنمای مسافران کهکشان» نوشته‌‌ داگلاس آدامز که یکی از تاثیرگذارترین کتاب‌های زندگی‌اش بود. ماسک در این‌باره گفت: «او به این نکته اشاره می‌کند که یکی از سخت‌ترین کارها این است که بفهمیم چه سؤال‌هایی را باید بپرسیم. وقتی سؤال‌ها را بدانید، قطعا رسیدن به جواب آسان‌تر خواهد شد. به این نتیجه رسیدم که ما باید تلاش کنیم تا میزان و حوزه آگاهی بشر را برای فهم بیشتر سؤال‌هایی که باید بپرسد، بیشتر کنیم.» در اینجا بود که ماسک نوجوان به آن بیانیه بسیار منطقی‌اش رسید: «تنها کاری که انجامش منطقی به‌نظر می‌رسد، تلاش برای بالابردن سطح آگاهی جمعی است.»
ریشه‌یابی برخی تلاش‌های ماسک برای رسیدن به هدف آسان است. او متولد سال ۱۹۷۱ و بزرگ‌شده پرتوریا، شهری بزرگ در شمال شرقی آفریقای جنوبی است که فقط به اندازه‌ چند ساعت رانندگی با ژوهانسبورگ فاصله دارد. حضور آپارتاید، روی دوران کودکی‌اش سایه انداخته بود و آفریقای جنوبی هم به‌دلیل تنش‌ها و خشونت‌های گاه‌وبی‌گاه متشنج بود. از طرفی سیاه‌ها و سفیدها باهم درگیر بودند و از طرف دیگر سیاه‌های قبایل مختلف به جان هم افتاده بودند. ماسک درست چند روز بعد از قیام سووتو چهارساله شد. در قیام سووتو صدها دانش‌آموز سیاه‌پوست چون به مصوبات دولت‌مردان سفیدپوست معترض بودند، کشته شدند. آفریقای جنوبی سال‌ها به‌سبب قوانین نژادپرستانه‌اش از جانب کشورهای دیگر تحریم بود.
ماسک در دوران کودکی برای سفر به خارج از کشور رفاه کافی داشت و نظر خارجی‌ها را درباره‌ آفریقای جنوبی می‌دانست؛ اما آنچه بیشترین تاثیر را بر شخصیت ماسک گذاشته بود، فرهنگ رایج آفریقایی در پرتوریا و مناطق اطرافش بود. رفتارهای مردسالارانه رواج داشت و سوارکارهای ماهر و خشن، پرطرفدار بودند.
ماسک بااینکه جزو افراد مرفه آن دوران محسوب می‌شد، یک خارجی بود که شخصیت منحصربه‌فرد و ذات نابغه‌اش با رفتارها و گرایشات آن زمان در تضاد بود. نظریه‌اش درباره اشتباه‌بودن دنیا مدام تقویت می‌شد و تقریبا ماسک، از اولین روزها نقشه فرار از محیط اطرافش را می‌کشید و رویای جایی را در سر داشت که در آنجا رویاها و شخصیتش می‌توانستند شکوفا بشوند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: دیجی‌کالا مگ - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.8 مگابایت - تعداد صفحات : ۵۷۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده‌ای شگفت‌انگیز در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده‌ای شگفت‌انگیز

این کتاب که داخل دیجی کلا مگ رایگانه، اینجا چرا باز پولیه؟
در 3 روز پیش توسط
زندگینامه یک نابغه معاصر
در 4 هفته پیش توسط
واقعا فوق العاده بود
در 4 هفته پیش توسط
ایلان ماسک بهترینه وخیلی باهوش , واقعا عاشقشم البته به نظرم شخصیتیه که هروز باید درمورد نوشته بشه چون هر روز پر از اتفاق های جذاب و هیجان انگیز دربارش پیش میفته
در 1 ماه پیش توسط
دو روز تمام این کتاب را سرکشیدم،به نظرم هر کسی که قصد کارآفرین شدن یا کار در صنعت و یا حتی زندگی بهتری داشتن دارد باید این کتاب را بخواند....خرید این کتاب یکی از بهترین تصمیمهایم بود،کاملا روان نوشته شده و شما را با هیجان تا آخر میبره.....
در 2 ماه پیش توسط