فیدیبو نماینده قانونی نشر نامک و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

علف: همراه با کوچ بختیاری

نسخه الکترونیک کتاب علف: همراه با کوچ بختیاری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
علف: همراه با کوچ بختیاری

ارنست شودساک در ۸ ژوئن ۱۸۹۳ در کانسیل بلافز ایوا به دنیا آمد. با قایق به سانفرانسیسکو رفت و فیلم‌بردار جنگی شد. با کشتی به فرانسه رفت و به جبهه جنگ اعزام شد.در ۱۹۱۹ به ورشو رفت و در وین با کوپر آشنا شد. شودساک می‌گوید: «ما همدیگر را در ایستگاه قطار فرانس ژزف دیدیم. ناگهان دیدم از انتهای یکی از سکوها یک آمریکائی با لباس نظامی کثیف در حالی‌که یک لنگه چکمه فرانسوی به یک پا و یک لنگه چکمه آلمانی به پای دیگر دارد و یک شمشیر نیروی دریائی آمریکا به کمر بسته است به طرف من می‌آید. او کوپر بود که به‌تازگی از زندان آلمان خلاص شده بود.»
مارگاریت هریسن در دسامبر ۱۹۱۹ وارد ورشو شد. در آن زمان کوپر هم در ورشو بود و آنها با هم ملاقات کردند.
شودساک و کوپر بار دیگر درسپتامبر ۱۹۲۱ در لندن همدیگر را دیدند و تصمیم گرفتند به مناطق بکر و دور افتاده دنیا سفر کنند و از قبایل ناشناخته و آداب و رسوم آنها فیلم‌برداری کنند.
اوگفته: «حضور در جنگ یونان و ترکیه باعث شد من مجذوب خاورمیانه شوم و از آنجا به ایران بروم.»
او در طول تحقیقاتش در انجمن جغرافیای آمریکا مطالعاتی هم دربارۀ ایلات و عشایر داشت و این موضوع به‌ویژه زندگی مردمی که در سرزمین‌های ناهموار میان ترکیه در کناردریای سیاه تا خلیج فارس زندگی می‌کردند، توجهش را جلب کرد.شودساک می‌گوید «مشهور بود که کردها لباس‌ها و رسوم جالبی دارند.» کردستان یک منطقه سخت کوهستانی در مرز ترکیه و ایران و عراق بود. این‌گونه بود که ایده اولیه فیلم «علف» در ذهن آنها شکل گرفت. کوپر برای تامین منابع مالی به آمریکا رفت و با مارگاریت هریسن برخورد کرد. مارگاریت به دیدن هنری وایت در امور خارجه به واشنگتن رفت و دربارۀ کردهای منطقه آناطولی ترکیه صحبت کردند و او گفت عشایر ایران که در کوه‌های مرکزی زاگرس زندگی می‌کنند، جذابیت بیشتری برای آنها خواهند داشت.
آنها از راه حلب و سوریه به بغداد رفتند و کوپر با یک سیاست‌مدار انگلیسی به‌ نام سر آرنولد ویلسن آشنا شد که توصیه کرد به سراغ ایل بختیاری در جنوب ایران بروند. خانم گرترود بل کارشناس امور خاور میانه هم که با ایل بختیاری آشنائی داشت توصیه کرد از طریق بندر محمره (خرمشهر) وارد ایران شوند.
بدین طریق بود که این سه جهان‌گرد وارد ایران شدند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر نامک - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 6.47 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۱۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب علف: همراه با کوچ بختیاری در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب علف: همراه با کوچ بختیاری