فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مینوفر و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

تعلیم و تربیت‌ اخلاقی در پرتو کلام‌ بزرگان

نسخه الکترونیک کتاب تعلیم و تربیت‌ اخلاقی در پرتو کلام‌ بزرگان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
تعلیم و تربیت‌ اخلاقی در پرتو کلام‌ بزرگان

قرآن و سیره پیامبران و ائمه مملو از آموزه‌های تربیتی است. از مهمترین ویژگی‌های انسان تربیت پذیری اوست که پیشرفت انسان و جوامع در گرو تربیت و تعلیم صحیح نظام آموزشی آن جامعه می‌‌‌‌باشد. سعادت و خوشبختی انسان نیز در گرو پرورش یافتن صفات اخلاقی می‌‌‌‌باشد که اگر صفات اخلاقی انسان شکوفا شود در دنیا و آخرت به سعادت و خوشبختی دست پیدا می‌‌‌کنند و از تاریکی‌ها و ظلمت رهایی می‌‌‌یابند. زندگی انسان‌ها در امور اقتصادی‌ و بهره‌مندی از لذات دنیوی محدود نمی‌‌‌شود بلکه انسان‌ها نیازمند رشد نفس و فطرت خویش می‌‌‌‌باشند و نیاز دارند متخلق به صفات الهی گردند. اخلاق و سیره پیامبر(ص) و ائمه نمونه کامل مکتب تربیتی اسلام می‌‌‌باشد و اگر به گفتار و کردار آن بزرگواران در مباحث تربیتی توجه شود و روش و سیره آن‌ها در تربیت امروزی پی‌ریزی شود بسیاری از مشکلات اخلاقی جامعه امروزی از میان می‌‌رود.
تعلیم و تربیت کاری بسیارظریف و پیچیده است و همه ی انسان‌ها به آن نیازمند هستند و اگر معلمان اصول اخلاقی را رعایت کنند نسل نوجوان و جوان را به درجه‌ی اعلای کمال و اخلاق می‌‌رساند و اخلاق حقیقی و اخلاق بزرگواران دین در آن‌ها تجدید می‌‌شود دانش آموزان باید به حسن اخلاق و روابط اخلاقی در اجتماع و کارهای حکیمانه و رعایت حقوق دیگران آراسته شوند و میل به علم و اخلاق در فطرت هر انسانی وجود دارد و نیاز به شکوفا‌شدن دارد دانش‌آموزان اگر فضایل و اخلاق را در معلمان نبینند به اخلاق گرایش پیدا نمی‌‌‌کنند معلم باید در اعماق دل و جان دانش‌آموزان نفوذ داشته باشد در جامعه امروزی معلمان می‌‌توانند دانش‌آموزان را از انحطاط اخلاقی دور نمایند و با ویژگی‌های اخلاقی خود تاثیر مطلوبی بر دانش آموزان داشته باشند و خود را بعنوان الگوی جامع و کاملی از انسانیت در برابر دانش‌آموزان نشان دهند. تعلیم و تربیت در اسلام بسیار پر اهمیت است و دانش‌آموزان باید از سرچشمه‌ی زلال علم و دانش بنوشند و استعدادهای خود را شکوفا سازند و این شکوفایی را در راه شکوفایی ایران اسلامی بکار گیرند و بی‌شک معلمان تاثیر زیادی در رشد و تکامل دانش‌آموزان دارند این دانش‌آموزان ممکن است خود نیز معلم شوند اگر درست تربیت نیابند نسل‌های زیادی را دچار انحطاط اخلاقی و تربیتی می‌کنند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات مینوفر - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.88 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۲۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب تعلیم و تربیت‌ اخلاقی در پرتو کلام‌ بزرگان در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب تعلیم و تربیت‌ اخلاقی در پرتو کلام‌ بزرگان