فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
Loading

چند لحظه ...
کتاب اولاف و آلبر

کتاب اولاف و آلبر

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۷۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب اولاف و آلبر

هنریش هانکل کارگری است که می‌نویسد و نمایشنامه‌هایش به صحنه می‌رود. او روز دوازدهم آوریل ۱۹۳۷ در کبلانس Coblench متولد شد. دوره‌ی ابتدایی را در «بادم»، جایی که پدر و مادرش در آن‌جا کشاورزی می‌کردند با موفقیت به پایان رساند. در سال ۱۹۵۵ دوره‌ی نقاشی ساختمانی را به خوبی گذراند و خانه و خانواده را ترک کرد تا به‌طور مستقل به کار بپردازد. از شهرهایی که او در آن‌جا کار کرده می‌توان دوسلدرف، فرانکفورت و هامبورگ را نام برد. در شهر هامبورگ به مدت دو سال به رنگ آمیزی کشتی‌ها پرداخت و در سال ۱۹۶۴ به سوئیس مهاجرت کرد. در زمانی که مشغول کار نقاشی بود با مسئول هنری تئاتر بِستر Bester theatre آشنا شد که به او پیشنهاد کرد برای تئاتر بنویسد. اولین نمایشنامه‌اش به نام بازی برای پول را در سال ۱۹۶۹ نوشت که در تئاتر بستر به روی صحنه رفت و این آغاز کار تئاتری او بود. موضوع نمایشنامه‌ی اولاف و آلبرت از یک حادثه‌ی واقعی گرفته شده و خود او پیش بینی می‌کند که در سن کهولت ممکن است مشابه همین موقعیت برای او پیش آید. در یک مجموعه‌ی مسکونی که دارای شش طبقه است و بنای آن در سال ۱۹۳۵ ساخته شده، اولاف در طبقه‌ی اول آن در اتاقی نسبتا بزرگ با یک آشپزخانه‌ی مجزا زندگی می‌کند. این مکان دو پله دارد، یک راهروی کوچک و یک درب که از این طریق وارد اتاق اصلی می‌شوند. آشپزخانه در انتهای اتاق آپارتمان در سمت چپ صحنه واقع شده است، چسبیده به دیوار آشپزخانه در گوشه‌ی پنجره یک دستشویی قرار گرفته است. اتاق توسط یک بخاری نفتی گرم می‌شود.

ادامه...

مشخصات کتاب اولاف و آلبر

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.49 مگابایت
  • تعداد صفحات ۸۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب اولاف و آلبر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره

نمایشنامه ی خوبیه هرچند من نویسنده هایی که با جزئیات توضیحات دکور صحنه رو مینویسن خیلی درک نمیکنم چون دست کارگردانو میبندن
در ۶ ماه پیش توسط aida toopal ( | )