فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آریانا قلم و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

نهایت مزیت رقابتی: تغییر استراتژی، پا‌به‌پای سرعت کسب‌وکار

نسخه الکترونیک کتاب نهایت مزیت رقابتی: تغییر استراتژی، پا‌به‌پای سرعت کسب‌وکار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
نهایت مزیت رقابتی: تغییر استراتژی، پا‌به‌پای سرعت کسب‌وکار

استراتژی مفهومی‌ست که در تلۀ خودساخته‌اش به دام افتاده است. اگر در جلسات هیئت‌مدیره یا در گروه مدیران اجرایی حضور داشته باشید، به احتمال فراوان ایده‌های استراتژیک متعددی را می‌شنوید که با پیش‌فرض‌های دورۀ زمانی متفاوتی طراحی شده‌اند و متعلق به همان دوره‌اند. مفاهیمی مانند تحلیل پنج نیروی پورتر، ماتریس رشد و سهم بازار بی‌سی‌جی برای تحلیل سبد کسب‌وکار و مفهوم شایستگی محوری همل و پراهالاد ایده‌هایی برجسته‌اند و هنوز هم بسیاری از استراتژی‌ها از همین مفاهیم برگرفته می‌شوند. تقریباً همۀ چارچوب‌ها و ابزارهای استراتژیکی که اکنون استفاده می‌شوند از یک مبنای واحد گرفته شده‌اند؛ اینکه هدف استراتژی کسب مزیت رقابتی پایدار است. مزیت رقابتی پایدار بنیادی‌ترین مفهوم استراتژی و شیشۀ عمر همۀ شرکت‌هاست. اما دیگر بیش از این نمی‌تواند برای شرکت‌ها معنی داشته باشد.
در این کتاب دربارۀ مزیت رقابتی پایدار و لزوم اجتناب مدیران اجرایی از مبنا قراردادن این مفهوم در استراتژی‌های‌شان صحبت می‌کنم و دیدگاه استراتژی بر مبنای مزیت رقابتی ناپایدار و موقت را مطرح می‌کنم. دیدگاهی با این محتوا که مدیران اجرایی برای کسب موفقیت در محیط بی‌ثبات و نامطمئن باید یاد بگیرند که چگونه با قاطعیت و سرعت از فرصت‌های زودگذر بهره‌برداری کنند. بحث من این است که ساختارها و سیستم‌های ایستا و غیرمنعطفی که مدیران اجرایی برای کسب حداکثر ارزش از مزیت‌های رقابتی روی آنها تکیه می‌کنند، در محیط شتابان و رقابتی به پابندهایی منسوخ و حتی خطرناک تبدیل می‌شوند.
به نظر می‌رسد حداقل بخش عمده‌ای از این مسئله به خوبی درک شده است، اما چرا روال عملیِ استراتژی تغییری نکرده است؟ بسیاری از مدیران اجرایی، حتی آنهایی که ناپایداری و موقتی بودن مزیت‌های رقابتی را دریافته‌اند، همچنان از چارچوب‌ها و ابزارهایی استفاده می‌کنند که به جای بهره‌برداری سریع از مزیت‌ها، برای دستیابی به مزیت رقابتی پایدار طراحی شده‌اند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات آریانا قلم - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.28 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۱۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب نهایت مزیت رقابتی: تغییر استراتژی، پا‌به‌پای سرعت کسب‌وکار در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب نهایت مزیت رقابتی: تغییر استراتژی، پا‌به‌پای سرعت کسب‌وکار