فیدیبو نماینده قانونی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

درآمدی بر مبانی برنامه‌ریزی شهری

نسخه الکترونیک کتاب درآمدی بر مبانی برنامه‌ریزی شهری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
درآمدی بر مبانی برنامه‌ریزی شهری

کتاب شامل شش فصل است. در فصل اول به برنامه‌ریزی و انواع آن از نظر سطوح زمانی، مکانی، سطوح برنامه‌ریزی، هدف و موضوعی و محتوایی پرداخته شده است.
فصل دوم، مفاهیم و کلیات برنامه‌ریزی شهری است. در این فصل مفاهیم پایه و اساسی و اصول برنامه‌ریزی شهری آورده شده و سعی شده از آخرین دیدگاه‌ها، پارامترها و اصول اساسی برنامه‌ریزی شهری پرداخته شود.
فصل سوم؛ الگوهای توسعه‌ی کالبدی و نظریه‌های ساخت شهر و برنامه‌ریزی شهری با دیدی نقادانه و تحلیلی پرداخته شده است.
فصل چهارم کتاب زیبایی‌شناسی در برنامه‌ریزی شهری است. در این جا نگرش و دیدگاه‌های مختلف در زمینه زیباسازی شهری، انواع مرمت بافت‌های فرسوده شهری در جهت زیباسازی شهری، طرح‌ریزی شهری، مبلمان شهری و راهبردهای طراحی محیطی پیشگیری از جرم در فضاهای شهری از موضوعات و دیدگاه‌های نو در حوزه جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری هستند که به طور مفصل به آن‌ها پرداخته شده است.
فصل پنجم؛ اصول و مبانی طرح آماده‌سازی زمین و برنامه‌ریزی شهرهای جدید است. در این فصل به موضوعاتی شامل؛ طراحی تفکیک اراضی شهری، سیاست‌های مؤثر بر عرضه­ و تقاضای زمین شهری، سیاست‌های زمین شهری در ایران، دیدگاه‌ها و نظریه‌های برنامه‌ریزی کاربری زمین، مراحل فرآیند برنامه‌ریزی کاربری اراضی شهری، انواع طرح‌های کاربری زمین، تجربه کشورها در زمینه برنامه‌ریزی کاربری اراضی شهری در دنیا و ایران و ارزیابی کاربری اراضی شهری در ایران پرداخته شده است.
و در نهایت در فصل ششم؛ جهت بررسی و برنامه‌ریزی شهری، مطالعات طبیعی و انسانی شهرها آورده شده است. نقش عوامل طبیعی در توسعه‌ی شهری، کاربرد مطالعات ژئومورفولوژی، توپوگرافیک، زمین‌شناسی و اقلیمی در توسعه­ و برنامه‌ریزی‌های عمران شهری، عوامل انسانی، عوامل اجتماعی و فرهنگی، موانع مصنوعی مستقیم و غیرمستقیم، عوامل بازدارنده در توسعه‌ی کالبدی شهرها (شناخت موانع رشد و توسعه‌ی کالبدی شهرها) و محدودیت‌ها و موانع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از جمله موارد مهم و مطرح در بحث مطالعات طبیعی و انسانی جهت برنامه‌ریزی شهرها هستند. هم‌چنین این کتاب می‌تواند برای دانشجویان رشته شهرسازی و محققان و پژوهشگران حوزه برنامه‌ریزی شهری و برنامه‌ریزی منطقه‌ای مورد استفاده قرار گیرد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 4.52 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۶۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب درآمدی بر مبانی برنامه‌ریزی شهری در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب درآمدی بر مبانی برنامه‌ریزی شهری