فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

شکر جهان را تغییر داد: روایتی از سحر، چاشنی، بردگی، آزادی و علم

نسخه الکترونیک کتاب شکر جهان را تغییر داد: روایتی از سحر، چاشنی، بردگی، آزادی و علم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
شکر جهان را تغییر داد: روایتی از سحر، چاشنی، بردگی، آزادی و علم

در سال ۳۲۶ پیش از میلاد، اسکندر کبیر در دره‌ی رود سند که امروزه پاکستان نامیده می‌شود، جنگید. طی یک دهه او و سربازان یونانی‌اش با کشورهای شناخته‌شده‌ی سراسر جهان به جنگ مشغول شدند و حتا ایران را که در آن زمان فرمانروای آسیا بود شکست دادند. رشته‌پیروزی‌های اسکندر تنها باعث فرو‌نشاندن عطشش در تسخیر کل جهان بود ولی سربازان او از ادامه‌ی این کار طفره رفتند. آن‌ها از جنگیدن خسته و دل‌شان برای سرزمین‌شان تنگ شده بود، بنابراین از ادامه‌ی جنگ سر باز زدند. اسکندر متوجه شد نمی‌تواند به تسخیر آسیا ادامه دهد ولی کنجکاوی‌ وی به حدی بود که نمی‌توانست به ماجراجویی‌اش خاتمه دهد. برای همین ناوگانی متشکل از هشتصد کشتی ساخت و معتمدش نئارخوس را به فرماندهی‌اش گمارد تا از راه دریا در سواحل هند به کنکاش بپردازد.
و نئارخوس بود که برای اولین‌بار و کاملاً تصادفی ‌به شیرینی نی پی ‌برد. یونانیان تا آن روز اطلاعاتی را که درباره‌ی ‌هندوستان داشتند ‌از کتاب‌های هرودوت به دست آورده بودند. این کتب مربوط به یک قرن گذشته بود. نویسنده در کتاب ‌چنین آورده که زمانی که داریوش اول، امپراتور ایران در حدود سال ۵۱۰ قبل از میلاد به هندوستان حمله کرد، سربازانش به ساقه‌ای شیرین دست پیدا کردند که از آن عسل تولید می‌شد.
احتمالاً نی یافت‌شده به دست ایرانیان نیشکر بوده است. ساقه‌ی بلند نیشکر که شبیه بامبوست با پوسته‌ای چوبی و گره‌هایی در ساقه. با کندن پوست چوبی‌اش، محتوای خاکستری‌رنگِ مرطوب و شیرین درونش قابل‌استفاده است و شما می‌توانید آن را میان دندان‌های خود گذاشته و شهدش را بخورید. امروزه می‌توانید مقادیر بسیار زیادی نیشکر در نواحی گرمسیری بیابید و خریداران از آن به عنوان یک‌جور شیرینی و نوشیدنی انرژی‌زا برای شادابی بخشیدن به بدن خود استفاده می‌‌کنند.
زمانی که نئارخوس به اکتشاف مشغول بود نی‌هایی یافت که عسل می‌دادند، با این‌که از زنبور عسل هیچ خبری نبود.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر چشمه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 6.49 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۳۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب شکر جهان را تغییر داد: روایتی از سحر، چاشنی، بردگی، آزادی و علم در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب شکر جهان را تغییر داد: روایتی از سحر، چاشنی، بردگی، آزادی و علم