فیدیبو نماینده قانونی دانشگاه امام صادق (ع) و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

اوراق مضاربه: ابعاد فقهی، اقتصادی، مالی و مديريت ريسک

نسخه الکترونیک کتاب اوراق مضاربه: ابعاد فقهی، اقتصادی، مالی و مديريت ريسک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
اوراق مضاربه: ابعاد فقهی، اقتصادی، مالی و مديريت ريسک

این کتاب در پنج فصل ابعاد فقهی، اقتصادی، مالی و مدیریت ریسک اوراق مضاربه را با تکیه بر فقه امامیه در بازار پول و سرمایه ایران بررسی می‌کند.
در فصل اول تعاریف و کلیات پژوهش ذکر شده است.
فصل دوم، مبانی نظری اوراق بهادار اسلامی شامل اصول نظام مالی اسلامی و تعاریف انواع ابزارهای مالی اسلامی را توضیح می‌دهد.
در فصل سوم،‌ در گفتار اول عقد مضاربه از نظر فقهی بررسی شده و احکام اساسی و ارکان عقد مضاربه ذکر شده است. در گفتار دوم تعاریف، قلمرو، ارکان و انواع اوراق مضاربه به همراه مدل‌های کاربردی و روابط بین ارکان انتشار این اوراق شرح داده شده است.
در فصل چهارم اوراق مضاربه از نظر مهمترین معیارهای اقتصاد خرد شامل تطابق با اهداف‎و انگیزه‌های مشتریان‌، تناسب با روحیات و سلایق سرمایه‌گذران، میزان نقدشوندگی اوراق و درجه کارایی وهمچنین از جهت مهمترین معیارهای اقتصاد کلان شامل اثرگذاری بر روی رشد و توسعه اقتصادی، عدالت توزیعی و قابلیت برای اجرای سیاست‌های پولی و مالی بررسی شده‌اند.
فصل پنجم در قالب سه گفتار زیر به بررسی ریسک و مدیریت ریسک‌های اوراق مضاربه می‌پردازد: در گفتار اول بر اساس روش تحلیلی ـ توصیفی و بر اساس منابع کتابخانه‌ای؛ ادبیات ریسک‌های اوراق مضاربه شامل تعاریف و دسته‌بندی انواع مختلف ریسک‌های مالی و غیر مالی اوراق مضاربه در بازارهای اولیه و ثانویه بررسی شده‌اند. در گفتار دوم با استفاده از روش تحقیق دلفی، ریسک‌های اوراق مضاربه شناسایی و در سه دسته‌ی ریسک‌های سرمایه‌گذاران، بانی و واسط طبقه‌بندی شده و سپس این ریسک‌ها بر اساس رویکرد مدل‌سازی چند معیاره با تکنیکهای SAW و TOPSIS اولویت‌بندی شده‌اند. در گفتار سوم با استفاده از روش تحقیق دلفی و بر اساس نظرات خبرگان، مهمترین روش‌های پوشش ریسک‌های این اوراق شناسایی شده و در سه طبقه‌ی روش‌های پوشش ریسک‌های سرمایه‌گذاران، بانی و واسط طبقه‌بندی شده‌اند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: دانشگاه امام صادق (ع) - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.48 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۶۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب اوراق مضاربه: ابعاد فقهی، اقتصادی، مالی و مديريت ريسک در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب اوراق مضاربه: ابعاد فقهی، اقتصادی، مالی و مديريت ريسک