Loading

چند لحظه ...
کتاب مستشرقان و قرآن

کتاب مستشرقان و قرآن

نسخه الکترونیک کتاب مستشرقان و قرآن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۴,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب مستشرقان و قرآن

قرآن کتابی است که از معارف متعالی برخوردار بوده و فراتر از زمان و مکان است و سند حقانیّت اسلام و پیامبر اکرم بوده و اختصاصی به گروه و جمعیّت خاصی ندارد. دایره شمول آیات تحدّی آن نیز برای همه جهانیان است و هیچ کسی قدرت مقابله با این کتاب آسمانی را نداشته است. امّا مخالفین اسلام و قرآن به ‌ویژه مستشرقان، همواره برای از بین بردن اصالت این متن مقدس و نبی گرامش، در پی ایجاد شبهاتی بوده‌اند. بعضی از آن‌ها اعجاز قرآن را به طورکلی منکر هستند و با فرضیه‌هایی که خلاف عقاید و جهت فکری مسلمانان است در تحقیقات خود در پی اثبات مدعای خود برمی‌آیند. این موضوع به‌خصوص در پژوهش‌های «یوسف دُرّه حداد» که با انگیزه تبشیری صورت گرفته است ملموس‌تر است؛ زیرا وی در مطالعاتش به صورت بی‌طرفانه و روی‌کرد تحقیقی صرف با اسلام و قرآن مواجه نمی‌شود. برخی از پیش فرض‌های این خاورشناس که مجالی جهت نیل به حقیقت برای او ایجاد نمی‌کند، عبارت است از اعتقاد جزمی به نفی رسالت پیامبر اسلام و اینکه رسول برگزیده خدا نبوده و صاحب هیچ‌گونه معجزه‌ای نیست و قرآن، برگرفته از تراوش‌های ذهنی پیامبر اکرم است. که به عنوان یک انسان نابغه‌ی جهان دیده و زبان‌دان تحصیل کرده، معارف آن را نزد علمای نصرانی فراگرفته و سپس براساس تجربه‌های شخصی خود به انتقال آن‌ها در جامعه عرب زبان اقدام نموده است. از این رو وی دین اسلام را در بردارنده دعوت جدید و مستقلی نمی‌داند و معتقد است کمال نبوت و کتاب‌های آسمانی در تورات و انجیل نهفته است. بدین خاطر با توجّه به این که: اول اینکه: پاسخ منطقی و مستدل به این شبهات، دفاع از وحیانی و الهی بودن قرآن است دوّم اینکه: اعجاز قرآن یکی از مبانی اثبات قرآن به عنوان معجزه رسول اکرم به حساب می‌آید در این تحقیق پاره‌ای از مهم‌ترین پیش فرض‌ها و شبهات وی که در جهت انکار اعجاز قرآن مطرح کرده و ناشی از تحلیل ناصحیح وی از وحی قرآنی است مورد نقد قرار می‌گیرد.

ادامه...

مشخصات کتاب مستشرقان و قرآن

بخشی از کتاب مستشرقان و قرآن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مستشرقان و قرآن

کتاب خوبیه در نقد ادعاهای شرقشناس ها مبنی بر وحیانی نبودن ماهیت قرآن
در ۸ ماه پیش توسط مهدی خرم ( | )