کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی آذرباد و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

من اینجا بودم

نسخه الکترونیک کتاب من اینجا بودم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

فورمن درباره این کتاب گفته است:
سال‌ها پیش گزارشی درباره دختران و زنانی که به سمت خودکشی می‌روند تهیه کردم. در بین تمام آن روایت‌ها، داستان سوزی گنزالس بود که مرا درگیر خود کرد. او به نظر بانشاط، شاد و پرانرژی می‌رسید؛ اما درعین‌حال با شرایط فجیعی به زندگی‌اش پایان داده بود. سال‌ها بعد، روزی به فکر سوزی افتادم. با خود فکر می‌کردم مرگ کسی به آن شادابی، باهوشی و کسی که امید افراد زیادی به اوست، بر دیگران چه تأثیری خواهد گذاشت و بعد، کودی را در گوشه‌ی ذهنم پیدا کردم.
خودکشی به‌نوعی رمزآلود است؛ چراکه قاتل، مقتول و انگیزه‌ی قتل را باهم زیرخاک می‌برد؛ و هرچقدر کودی در این راه پرده از رازهای مگ برمی‌دارد، با حقایقی در مورد خود نیز روبه‌رو می‌شود. شخصیت کودی برخلاف تمامی شخصیت‌ها در دیگر کتاب‌هایم، جنگجو، باهوش و احمق بود و پدید آوردن او، در خود من شخصیت جدیدی به وجود آورد.
دلیل اینکه داستان را از زبان بازمانده یک خودکشی و نه از زبان قربانی آن نوشتم، این است که از دید من، بازماندگان خودکشی دردی چندین برابر قربانی متقبل می‌شوند و لازم است کسی این درد را به تصویر بکشد.
این کتاب بر اساس دوستی نوشته‌شده. دوستی همیشه برای من و در خانواده‌ام رکنی اساسی و مهم بوده است. گرچه طی سال‌ها دوست‌هایی را ازدست‌داده و دوست‌هایی به دست آورده‌ام؛ اما همیشه رابطه‌ای شبیه رابطه مگ و کودی از آرزوهایم بوده است.

  • دسته بندی: ادبیات آمریکا
  • ناشر: آذرباد - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.7 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۸۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب من اینجا بودم در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

هم موضوع کتاب و هم ترجمه عالی بودن
در 3 هفته پیش توسط shaghayegh as
سلام خدمت دوستان. از دیدن این کتاب که به زبان فارسی برگشته بسیار خوشحال و از دیدن نظری که ثبت گردیده سخت شگفت زده شدم. من روان پزشک هستم و چه از روی عشق به شغل و چه از سر لزومات کاری سعی دارم تمام کتاب های علمی یا داستانی که به کار من ربط پیدا می کند را بخوانم. در عجبم از این دوست! گفته اند که از کتابی که قصدش فرهنگ سازی ست انتظاری نداشته باشیم؟ از چه انتظار داشته باشیم؟ بعلاوه این کتاب نه برای فردی که خود کشی کرده بلکه برای بیان درد باز مانده های ایشان نوشته شده. خواهش می کنم تصور نکنید خودکشی هم به جوامع دیگر تعلق دارد و مختص ایران نیست. من حداقل هفته ای ۲ یا ۳ مراجعه کننده دارم که بازمانده خودکشی هستند. این کتاب بی نهایت چشم مرا باز تر کرد و بهتر توانستم درکشان کنم. خواهش می کنم هر کتاب را صرف لذت از داستان نخرید. کما این که داستان زیبایی هم دارد. بنده نیز زبان اصلی کتاب را مطالعه کردم اما از نمونه کتاب که دانلود کردم، ترجه خوب و روانی انتظار می رفت و دلنشین بود. ممنونم
در 1 ماه پیش توسط mos...270
ممنون ازتوضیحات کاملی که خواننده عزیز داده اید بسیارخوب تحلیل کردین..
در 1 ماه پیش توسط k.t...afi
من نسخه انگلیسی این کتاب رو خوندم. راجع به دختری است که دوست صمیمی اش خودکشی کرده و حالا باید بره تا وسایل دختر رو( به خواست خونواده اش) از خوابگاه دانشجویی برداره ببره برای خونواده اش. وقتی میره توی ایمیلهای دوستش به پیام های عجیبی برخورد میکنه و شک میکنه ک شاید این خودکشی با تشویق کسی همراه بوده...کتاب به شدت کشداریه و احتمالا تو فارسی کلی سانسور شده باشه و هیچی از داستان متوجه نشید. نویسنده کتاب خودش توضیح داده که با این کتال خواسته سایتهایی که ب خودکشی نوجوان ها جهت میدهند رو زیر سوال ببرد و نوجوان ها رو آگاه کنه. بنابراین از کتابی ک قصدش فرهنگ سازی و جلوگیری از خودکشی هست انتظار زیادی نداشته باشید...
در 2 ماه پیش توسط nil...ari