فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوای نور و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

درمان مبتنی بر غنی‌­سازی ارتباط: بهبودی از طریق همدلی عمیق و گفتگوی صمیمانه

نسخه الکترونیک کتاب درمان مبتنی بر غنی‌­سازی ارتباط: بهبودی از طریق همدلی عمیق و گفتگوی صمیمانه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
درمان مبتنی بر غنی‌­سازی ارتباط: بهبودی از طریق همدلی عمیق و گفتگوی صمیمانه

درمان غنی‌سازی ارتباط (RE) توسط برنارد گارنی، جی آر، در سال ۱۹۶۲، بوجود آمد. در آن زمان، او و همسرش لوئیس به صورت مشترک در حوزه­ی بازی درمانی کودکان فعالیت می­کردند، که متأثر از کتاب بازی درمانی (۱۹۴۷) ویرجینیا اکسلاین بود، و خود بر پایه نظریه­ی مراجع - محوری کارل راجرز قرار داشت. در طول دهه ۱۹۵۰ و اوایل دهه­ی بعد گارنی و همسرش در جهت بسط چارچوب و اصول مدل بازی درمانی کودکان منتسب به اکسلاین در جهتی نوین کار کردند، و آن را درمان رابطه خانوادگی نامیدند.
اصل هدایت‌کننده گارنی­ها در ایجاد درمان رابطه خانوادگی این عقیده بود که بهتر است در طولانی مدت به جای یک متخصص سلامت روان، یکی از اعضای خانواده به‌عنوان واسطه، فرایند درمانی را اجرا کند (گارنی، ۱۹۶۶؛ گارنی، گارنی و اندرونیکو، ۱۹۶۶). آنها در نهایت استدلال کردند که روابط کودکان با درمانگران موقتی است، در حالی که روابط آنان با والدین خود دائمی است. این مسئله با این ایده همراه شد که شاید بهتر باشد درمانگر به والدین آموزش دهد چگونه با فرزندان خود جلسات بازی درمانی را ترتیب دهد، تا اینکه خود درمانگر این­کار را انجام دهد. گارنی­ها سپس به طراحی یک روش آموزشی پرداختند تا بواسطه­ی آن اصول اساسی و تکنیک­های شیوه­ی بازی درمانی کودکان را به والدین آموزش دهند و به این­صورت والدین به نمایندگان اصلی فرایندی تبدیل شوند که طی آن، درمان کودکان و در حوزه‌ی وسیع تر، درمان خانواده صورت می­گیرد.
درمان غنی‌سازی ارتباط محصول ارتباط درمانی بود و در امتداد آن پدید آمد. همانطور که گارنی­ها به آموزش مدل ارتباط درمانی به والدین مشغول بودند، برنارد گارنی از خود می­پرسید چگونه امکان دارد اصول بنیادی مدل راگریان را، که اساس شیوه­­ی ارتباط درمانی بود، گرفت و با هدف ارتقاء رابطه­ی زوجی/زناشویی به رابطه میان والدین اعمال کرد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات آوای نور - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3.8 مگابایت - تعداد صفحات : ۴۲۴ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب درمان مبتنی بر غنی‌­سازی ارتباط: بهبودی از طریق همدلی عمیق و گفتگوی صمیمانه در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب درمان مبتنی بر غنی‌­سازی ارتباط: بهبودی از طریق همدلی عمیق و گفتگوی صمیمانه