فیدیبو نماینده قانونی ناشرمولف و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب قدرت هوش اجتماعی

کتاب قدرت هوش اجتماعی
۱۰ روش بهره برداری از هوش اجتماعی

نسخه الکترونیک کتاب قدرت هوش اجتماعی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب قدرت هوش اجتماعی

* آیا فکر رفتن به یک مهمانی که در آن افراد غریبه بسیاری حضور دارند شما را به وحشت می‌اندازد؟ * آیا فکر صحبت کردن با خانواده همسراحتمالی آینده‌تان باعث می‌شود شما در صحبت کردن دچار مشکل شوید؟ * آیا تابه‌حال شده به جمعی معرفی شوید، در یک لحظه اسم آن‌ها را فراموش کرده و هنگام صحبت کردن دست و پای خود را گم کنید؟ * آیا می‌خواهید در یک مصاحبه کاری تاثیر گذار ظاهر شوید ولی آن‌قدر مضطرب هستید که به سختی می‌توانید صحبت کنید؟ * آیا مایلید به‌راحتی با دیگران گفت‌وگو کنید و به سادگی دوست پیدا کنید؟ اگر هرکدام از داستان‌های بالا برای شما آشنا به نظر می‌رسد یا اگرهوش اجتماعی شما برای بهبود یافتن به کمک نیاز دارد، کتاب قدرت هوش اجتماعی برای کمک به شما طراحی شده است. به‌طور ساده «هوش اجتماعی» به این معنی است که چقدر می‌توانیم با افراد پیرامون خود به‌خوبی کنار بیاییم وارتباط برقرار کنیم. در حالت کلی انسان یک حیوان اجتماعی است و برای اینکه بتوانیم به‌خوبی زندگی کنیم و از زندگی کردن لذت ببریم این توانایی نقش حیاتی را ایفا می‌کند.

ادامه...
 • ناشر ناشرمولف
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.25 مگابایت
 • تعداد صفحات ۰ صفحه

بخشی از کتاب قدرت هوش اجتماعی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

تقدیم نامه
این کتاب را به دوست و دستیار شخصی ام لسلی بایس تقدیم می کنم، برای تجلیل از هوش اجتماعی فوق العاده او و هم چنین به مناسبت بیستمین سالگرد همکاری مان. در آن زمان لیسلی شخصا صدها هزار نفر از کسانی که سبک های زندگی متفاوتی داشتند و تقریبا از ۱۰۰ کشور مختلف جهان بودند را مورد بررسی قرار داد. او در جهان مورد تحسین و احترام همگان است.

لسلی، این کتاب برای توست.

فصل اول: هوش اجتماعی چیست و چرا مهم است؟

* آیا فکر رفتن به یک مهمانی که در آن افراد غریبه بسیاری حضور دارند شما را به وحشت می اندازد؟
* آیا فکر صحبت کردن با خانواده همسراحتمالی آینده تان باعث می شود شما در صحبت کردن دچار مشکل شوید؟
* آیا تابه حال شده به جمعی معرفی شوید، در یک لحظه اسم آن ها را فراموش کرده و هنگام صحبت کردن دست و پای خود را گم کنید؟
* آیا می خواهید در یک مصاحبه کاری تاثیر گذار ظاهر شوید ولی آن قدر مضطرب هستید که به سختی می توانید صحبت کنید؟
* آیا مایلید به راحتی با دیگران گفت وگو کنید و به سادگی دوست پیدا کنید؟

اگر هرکدام از داستان های بالا برای شما آشنا به نظر می رسد یا اگرهوش اجتماعی شما برای بهبود یافتن به کمک نیاز دارد، کتاب قدرت هوش اجتماعی برای کمک به شما طراحی شده است.
به طور ساده «هوش اجتماعی» به این معنی است که چقدر می توانیم با افراد پیرامون خود به خوبی کنار بیاییم وارتباط برقرار کنیم. در حالت کلی انسان یک حیوان اجتماعی است و برای اینکه بتوانیم به خوبی زندگی کنیم و از زندگی کردن لذت ببریم این توانایی نقش حیاتی را ایفا می کند.

تعریف هوش اجتماعی

اگر روراست باشیم تقریبا همه اقرار خواهیم کرد که مهارت های اجتماعی ما نیاز به بهسازی و اصلاح دارند و انواع زیادی از این مهارت ها در گستره هوش اجتماعی می گنجند.
در ابتدا شما باید توانایی برقراری ارتباط با دیگران را داشته باشید، چه با یک نفر، چه در گروه های کوچک، چه دریک اتاق پر از آدم و یا حتی در جمع های بزرگ تر. شما درگیر یک رابطه ذهن به ذهن شده اید. ذهن انسان پیچیده ترین، پیشرفته ترین و قوی ترین عضو در جهان هستی است. تعامل داشتن با ذهن خودمان به تنهایی سخت است. تعامل هم زمان با تعداد زیادی از ذهن های دیگر قطعا نشان دهنده نبوغ است.
افرادی که هوش اجتماعی بالایی دارند باید از تمام توانایی ذهن و جسم خود برای برقراری رابطه و درک دیگران استفاده کنند. آن ها باید رفتارهایی را بیاموزند که دیگران را به برقراری رابطه و دوست شدن با آن ها تشویق کند و باید بدانند چگونه با دیگران دوست شوند و این دوستی را حفظ نمایند.
هوش اجتماعی که از اهمیت بالایی برخوردار است به توانایی گفت وگو کردن هم مربوط می شود و همانند یک قایق ران ماهر با امواجی از ازتعارض ها، بحث ها، سوتفاهم ها و پیامدهای آن دست و پنجه نرم می کند.
تمام این مهارت ها بر این امر تاکید دارد که فردی با هوش اجتماعی بالا، یک سخن ور و شنونده عالی است و می تواند به راحتی با دنیای بزرگ تر ارتباط برقرار کند. افرادی که هوش اجتماعی بالایی دارند با افرادی که دارای پیشینه و سن و فرهنگ و طبقه اجتماعی متفاوت هستند راحت تعامل برقرار می کنند و مهم تر اینکه باعث می شوند آن افراد هم در کنار آن ها احساس آرامش کنند و راحت باشند.
مدیران و هم چنین معاونین فروش، متصدیان پذیرش، معلم ها، پزشکان، مددکاران اجتماعی، کارکنان هتل و در حقیقت تمام کسانی که درطول روز با دیگران سروکار دارند برای اینکه بتوانند در انجام کارهای خود تاثیر گذار باشند به هوش اجتماعی نیاز دارند. هوش اجتماعی یکی از مهم ترین و مفیدترین هوش هایی است که ما می توانیم با آموزش دیدن، آن را در خود تقویت کنیم و خبر خوب این است که این هوش قابلیت ارتقا یافتن دارد.

هوش اجتماعی – نقاط ضعف و قوت

چند دقیقه وقت بگذارید و بخش هایی از زندگی خود را که فکر می کنید از لحاظ اجتماعی در آن دارای نقاط ضعف و قوت هستید برروی یک کاغذ بزرگ بنویسید. حتما هم زندگی شخصی و هم زندگی کاری خود را در نظر بگیرید – جالب است که برای تعداد زیادی از افراد حرفه ای و موفق در زمینه کاری، صحبت کردن با دیگران در یک محیط اجتماعی بسیار سخت به نظر می رسد.
بخش هایی از زندگی تان که باید به آن فکر کنید شامل موارد زیر است:
 • گوش دادن به دیگران
 • درک احساسات دیگران
 • قبولاندن خود یا نظرات خود به دیگران
 • داشتن نگرش مثبت نسبت به خود
 • داشتن نگرش مثبت نسبت به دیگران
 • به خوبی مواجه شدن با موقعیت های ناخوشایند و خجالت آور
 • ایجاد رابطه دوستانه با دیگران
 • خاص بودن و متمایز بودن از دیگران

داستانی پند آمیز درباره هوش اجتماعی – قسمت اول

وقتی نوجوان بودم فکر می کردم باهوش بودن و خوشتیپ بودن تنها راه مشهور شدن است. به مهمانی ها و مراسم های اجتماعی می رفتم، هوش بالای خودم را به رخ دیگران می کشیدم، اشتباهات دیگران را بررسی می کردم، در بحث ها شرکت می کردم و همیشه سعی می کردم ثابت کنم که افراد مقابل اشتباه می کنند و حق با من است و با تیپ خوب اما انعطاف ناپذیرم خودنمایی می کردم.
شنیده بودم که هوش بالا و اندام متناسب برای موفق شدن کافی است، اما از اینکه ناخواسته تعدادی دشمن برای خودم به وجود آورده بودم و اینکه به دلیل شخصیت «باهوش، سرسخت، بی نقص» هیچ دوستی نداشتم، تعجب کردم.
پدرم کمک کرد تا متوجه شوم پیروز شدن در بحث ها راه رسیدن به موفقیت اجتماعی نیست. یک بار وقتی در یک بحث و مشاجره پیروز شدم اما از لحاظ اجتماعی شکست خورده بودم، پدرم یک قطعه شعر کوتاه به من داد و گفت کمک می کند تا بتوانم آگاهی اجتماعی ام را ارتقا دهم. شعری که پدرم به من داد این بود:

در این مکان جسم بی جآنجاناتان گری آرامیده است
که برای دفاع از حق خود جان باخت
تا زمانی که زنده بود کاملا حق با او بود
اما طوری مرده که انگار هیچ وقت حق با او نبوده است

افرادی که از لحاظ اجتماعی از من بهتر بودند را بررسی کردم. متوجه شدم آن ها کارهایی را انجام می دهند که برای من بسیار نا آشناست و دقیقا مخالف چیزی است که من در مدرسه به عنوان یک رفتار قابل قبول آموخته بودم.
محبوب ترین و خوش حال ترین افراد کسانی بودند که همیشه لبخند می زدند و می خندیدند و جوک تعریف می کردند) کاری که من اصلا بلد نبودم)، آن ها به راحتی احساسات خود را ابراز می کردند، رک بودند، به دیگران کمک می کردند و و رعایت حال دیگران را می کردند و سعی داشتند از بحث و مشاجره دوری کنند. برای من که در سنین بحرانی نوجوانی بودم سخت تر از همه این بود که می دیدم این افراد آرامش و اعتمادبه نفس بیش تری دارند و در برقراری روابط عاشقانه موفق تر هستند.
خوشبختانه همه چیز برای من روشن شد. بهره هوشی و عضلات بدنم تنها توانایی های من نبودند که به تقویت شدن نیاز داشتند. اگر می خواستم از لحاظ اجتماعی تبدیل به فرد موفقی شوم باید به مهارت درک دیگران، مهارت ارتباط میان فردی و مهارت هوش اجتماعی که از مهارت های مهم و حیاتی می باشند توجه می کردم.
کتاب قدرت هوش اجتماعی باعث می شود تا شما از تجربیات نافرجامی که من داشتم در امان بمانید و سریع تر از مزایای این هوش فوق العاده بهره مند شوید.
برای دوام آوردن در گیر و دار روابط اجتماعی و زندگی روزانه باید ریزه کاری های این هوش شگفت انگیز را فهمید وخوب یاد گرفت و این نه تنها بر روی زندگی اجتماعی شما و اطرافیانتان تاثیر مثبت می گذارد بلکه طبق تحقیقات به عمل آمده ثابت شده موفق بودن از لحاظ اجتماعی تاثیر بسیار مثبت و مستقیمی بر روی موفقیت مالی و سلامت فیزیکی شما دارد.

به دنبال یک دارو برای درمان سرما خوردگی هستید؟ یک زندگی اجتماعی متنوع داشته باشید!

مطالعات پیشین ادعا می کنند همکاران، خانواده ودوستان می تواند مانند یک تیم از شما در برابر سرماخوردگی محافظت کنند. روانشناس شلدون کوهن از دانشگاه کارنجی ملون این مطالعات را تایید می کند.
طبق مطالعات پیشین افرادی که زندگی اجتماعی فعال تری دارند، هم سالم ترند و هم طول عمر بیشتری دارند. مطالعات کوهن این نظریه را کامل تر می کند و به این موضوع اشاره می کند که تعداد روابط اجتماعی افراد به تنهایی مهم نمی باشد بلکه تنوع این روابط است که مهم است.
کوهن و همکارانش ۱۵۱ زن و ۱۲۵ مرد را دعوت کردند و از آن ها خواستند تعداد تمام افرادی را که حداقل هر دو هفته یکبار با آن ها ارتباط دارند و تعداد افرادیکه با این اشخاص ارتباط برقرار کرده اند را یادداشت کنند و هم چنین از آن ها خواسته شد تا تنوع شبکه های اجتماعی خود را هم ثبت کنند و روابط خود را به دوازده گروه تقسیم کنند مانند همسایه ها، همکاران، والدین، همسر و....
این افراد بعدا در معرض ویروس قدیمی سرما خوردگی قرار گرفتند و گزارشی از میزان ابتلا آن ها به این بیماری تهیه شد.
از افرادی که روابط اجتماعی کمتر و فعالیت محدودتری در شبکه های اجتماعی داشتند ۶۲ درصد به سرماخوردگی مبتلا شدند و تنها ۳۵ درصد از افرادی که روابط اجتماعی گسترده تری داشتند به این بیماری مبتلا شدند. کوهن این استدلال را می کند که یکی از دلایل قوی تر بودن سیستم ایمنی این است که شبکه های اجتماعی متنوع «عامل به وجود آورنده حس خوب» هستند و باعث تقویت سیستم ایمنی در مقابل حمله ویروس ها می شوند.

قدرت هوش اجتماعی – مرور کلی

کتاب قدرت هوش اجتماعی به ده فصل تقسیم شده است، هر فصل با تکیه بر فصل های دیگر به شما کمک می کند تا هم زمان که این کتاب را مطالعه می کنید هوش اجتماعی شما با سرعت بیشتری بهبود یابد. فصل اول یک بینش کلی درباره اهمیت و قدرت هوش اجتماعی را به شما ارائه داد. در اینجا به مرور کلی ادامه کتاب می پردازیم.

فصل دوم: توانایی درک رفتار دیگران – زبان بدن و روش یادگیری

بیشتر نیمی از تعاملات اجتماعی از طریق زبان بدن انجام می پذیرد. در این فصل توضیح خواهم داد که چگونه به وسیله زبان بدن یک تصویر ذهنی از خودتان ارائه می دهید و چگونه دیگران را از طریق زبان بدنی آن ها درک کنید. بدن انسان یک آلت موسیقی شگفت انگیز است. بدن ما موسیقی تعامل را به بهترین شکل ممکن می نوازد. اگر یاد بگیرید این موسیقی را به خوبی بنوازید، موفقیت های اجتماعی بزرگی کسب خواهید کرد.

فصل سوم: هنر گوش دادن

افرادی که هوش اجتماعی بالایی دارند، آن هایی نیستند که بیشتر حرف می زنند، آن هایی هستند که بیشتر گوش می دهند. در این فصل شما را با هنر و دانش گوش دادن آشنا خواهم کرد و روش های ساده ای را به شما یاد خواهم داد که از طریق آن می توانید با کمتر حرف زدن استاد مکالمه و گفت وگو شوید.
یادتان باشد، شما یک دهان و دو گوش دارید. به این قضیه فکر کنید.

فصل چهارم: برقراری رابطه

آرمان طبیعی و ذاتی هر انسان این است که در دوست یابی موفق باشد، بر روی دیگران تاثیر بگذارد، محبوب باشد، به راحتی معاشرت کند، به خوبی با دیگران گفت وگو کند و به نوعی در روابط اجتماعی رفتار کند که به نتیجه دلخواه خود دست یابد.
برای پی بردن به این موضوع، این فصل را بخوانید.

فصل پنجم: چگونه در جمع بدرخشیم

این فصل به شما نشان می دهد که چگونه می توانید متمایز و متفاوت از دیگران باشید و چگونه می توانید از قدرت ذهن خود برای تحت تاثیر قرار دادن افراد در جمع های اجتماعی استفاده کنید.

فصل ششم: اهمیت نگرش مثبت

نگرش شما نه تنها بر روی رفتار خود شما بلکه بر روی رفتار اطرافیانتان هم تاثیرعمیقی می گذارد و بنابراین رفتار دیگران هم تحت تاثیر رفتار افرادی است که با آن ها سروکار دارند و در ادامه، این تاثیر پذیری در کل جهان فراگیر می شود.

فصل هفتم: گفت وگو ـ چگونه با دیگران دوست شویم و بر روی آن ها تاثیر بگذاریم

چگونه می توانید مطمئن شوید که در یک بحث و گفت وگو هر دو طرف از نتیجه حاصل راضی می باشند؟ چگونه می توانید اختلاف نظرها و کشمکش ها را دوستانه برطرف کنید؟ این فصل تمام چیزهایی را که باید بدانید در اختیار شما قرار می دهد.

فصل هشتم: رفتارهای اجتماعی هوشمندانه در موقعیت های مختلف

یک سری از حرکات و اشارات که در هنگام گفت وگو نشان دهنده توجه شما به طرف مقابل است، از لحاظ اجتماعی بسیار هوشمندانه می باشند. این فصل شما را راهنمایی می کند تا با نحوه عملکرد این حرکات آشنا شوید و اینکه چگونه بتوانید از این حرکات برای منفعت و کامیابی خود استفاده کنید.

فصل نهم: نشانه های موفقیت اجتماعی

اگر هوش اجتماعی تان را پرورش دهید قطعا جایگاه اجتماعی مناسب تر و نفوذ بیشتری در جامعه پیدا خواهید کرد. شما می توانید همه چیزهایی را که یاد گرفته اید به کار ببرید تا موفقیت روزافزون خود در آینده را تضمین کنید. این فصل یک ستاره بزرگ در زمینه هوش اجتماعی را به شما معرفی می کند که مظهر قدرت و خصوصیات هوش اجتماعی است.

فصل دهم: قدرت هوش ده گانه

در فصل پایانی توضیح می دهم که چگونه هوش اجتماعی تنها یکی از هوش هایی است که همه ما در خود داریم و چگونه هر یک از هوش های چندگانه شما بر دیگری تاثیر می گذارد و یکدیگر را تقویت می کنند.

کتاب قدرت هوش اجتماعی شامل تعداد زیادی نقل و قول، تمرینات خودآزمایی، داستان های جذاب و سوابق علمی است تا شما را در این سفر یاری کند.
هم چنین این کتاب شامل ویژگی های منحصربه فردی است. مانند:
 • نقشه های ذهنی. نقشه های ذهنی ابزار فکری شگفت انگیزی هستند که برای کمک به شما طراحی شده اند تا بتوانید نقشه های ذهنی درون سر خود را در دنیای بیرون مشاهده کنید. نقشه های ذهنی از تمام توانایی ذهن شما استفاده می کنند، از این توانایی ذهنی هر روز برای تشخیص و درک و یادآوری موارد مختلف از جمله کلمات، خطوط، رنگ ها و تصاویر استفاده می شود. نقشه های ذهنی استفاده از هر چیزی را در هر مکان و زمانی آسان تر می کنند. این نقشه ها دوستان ذهن شما می باشند.
 • تمرین های اجتماعی. تمام فصل های پیش رو شامل تمرین های هوش اجتماعی، بازی و تمرین های سرگرم کننده می باشند که به شما کمک می کنند این هوش مهم را پرورش دهید و تقویت کنید. شما می توانید به آن ها به عنوان یک ژیمناستیک ذهنی نگاه کنید.
 • تقویت کننده های هوش اجتماعی. این تقویت کننده های ذهنی در قالب اهداف یا افکار مثبت ظاهر می شوند. اگر این اهداف و افکار را مرتب با خود تکرار کنید، نقشه های ذهنی مربوط به آن ها در ذهنتان تقویت خواهد شد و به احتمال زیاد بر روی رفتار و هوش اجتماعی تان تاثیر می گذارند. آن ها به طور اختصاصی برای محافظت از شما در برابر بعضی از تله های مثبت اندیشی ذهن که ناقص و اشتباه می باشند طراحی شده اند.

نظرات کاربران درباره کتاب قدرت هوش اجتماعی

کتاب خوبی بود، توصیه میکنم کسانی که احساس میکنند تو روابط اجتماعی ضعیف هستند حتما این کتاب رو بخونند ، ممنون فیدیبو
در 7 ماه پیش توسط sia...992
فیدیبو جان چند صفحه‌س؟
در 6 ماه پیش توسط مهرداد
برخی مطالب بسیار مفید داشت و برخی مطالب کلیشه ای در کل جالب بود
در 4 ماه پیش توسط Rama.Sa
کلیت مطلب خوب بود اما جاهایی که مثلا راه حل ارائه میشد تا در زمینه ای شخص پیشرفت رفتاری داشته باشه، عملا تمرینی نداشت و فقط ذکر شده بود ...پس اینطوری باشید.
در 3 ماه پیش توسط m akb
خیلی پیچیده یک مبحث رو مطرح میکنه. میتونست ساده باشه و پیچ نده
در 2 ماه پیش توسط mos...ami
ممنون عالی بود
در 1 ماه پیش توسط ymo...98y
خیلی غلط املایی، نگارشی و دستوری داره! ویراستار دقیقاً چیکار میکرد؟
در 4 ماه پیش توسط hat...g71
از خوندنش لذت بردم هر چند خیلی مطالبش رو همه میدونیم ولی مطمئنا تکرار و تاکید روی این موارد میتونه یه قدم به عملی شدنشون کمک کنه
در 1 ماه پیش توسط سلیمان جعفری نژاد
باعث گسترش روابط و فهم ارتباطات با دیگران می شود میشود و شمارا از قوانین اجتماعی سود میرساند
در 3 ماه پیش توسط www...281
عای بود
در 3 ماه پیش توسط www...281