فیدیبو نماینده قانونی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب تاملات جامعه‌شناختی درباره عرفی‌شدن
نظریه‌های عرفی‌شدن از فراز تا فرود

نسخه الکترونیک کتاب تاملات جامعه‌شناختی درباره عرفی‌شدن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب تاملات جامعه‌شناختی درباره عرفی‌شدن

دوران نوین تاریخ بشر که مدرنیته، گفتمان حاکم آن به حساب می‌آید، دارای خصایص و ویژگی‌های متعددی است که آن را از گفتمان‌های پیش و حتی پس از آن مشخص و متمایز می‌سازد. از جمله مهم‌ترین شاخصه‌های گفتمان مدرنیته، تکیه و اتکای بر عقل مستقل و خودبنیاد بشری است که بر اساس آن حجیت و اعتبار عقل، مدیون و وامدار هیچ عامل دیگری نبوده و عقل از تمامی عناصر معرفتی پیشین گسسته شده است که عمده‌ترین آنها جدایی و استقلال عقل از دین و مذهب می‌باشد که از ثمره چنین انشقاق و گسستی با عنوان «سکولار شدن یا سکولاریزاسیون» یاد می‌شود. علی‌رغم وجود نحله‌ها و جریانات مختلف فکری درون چارچوب کلی مدرنیته، تقریباً یکی از خطوط اصلی و بلکه مفروضات غالب مدرنیته این بودکه اولاً تمامی جوامع بشری نیز در مسیر پیشرفت و ترقی خویش ناگزیر از مسیر و الگوی پیموده شده در غرب هستند و ثانیاً تمامی این اجتماعات در مسیر خویش باید به الزامات مدرنیته تن بدهند که یکی از آنها همانا رانده شدن حوزه باورها و عقاید به قلمرو خصوصی و لذا کنار رفتن دین از قلمرو اجتماعی می‌باشد. با توجه به وجود پاره‌ای شواهد و قرائن قابل توجه در این زمینه، مسئله به‌تدریج از حالت و جنبه توصیف و تبیین صرف و علمی جوامع در حال گذار خارج شده و به تدریج در نزد برخی اندیشه‌ها و جریانات، وجهه‌ای تجویزی و هنجاری به خود گرفت. بدین معنی که به‌جای بحث جامعه‌شناختی سکولاریزاسیون یا سکولار شدن، نوعی ایدئولوژی تحت عنوان «سکولاریسم» پدیدار شد که خود به‌مثابه یک ایدئولوژی، با موضعی دستوری و آمرانه خواهان اجرای روند سکولاریزاسیون در جوامع بود.


  • ناشر: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.52 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۴۴ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب تاملات جامعه‌شناختی درباره عرفی‌شدن در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب تاملات جامعه‌شناختی درباره عرفی‌شدن