Loading

چند لحظه ...
کتاب ایجاد بهباشی با کمک روان‌شناسی مثبت‌گرا

کتاب ایجاد بهباشی با کمک روان‌شناسی مثبت‌گرا
برنامه چهارمرحله‌ای انجمن روان‌شناسی آمريكا برای زندگی شاد

نسخه الکترونیک کتاب ایجاد بهباشی با کمک روان‌شناسی مثبت‌گرا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب ایجاد بهباشی با کمک روان‌شناسی مثبت‌گرا

تأثیر استرس بر روان، همان اثری است که تشعشعات رادیواکتیو بر جسم می‌گذارد. در واقع توان اندیشیدن ما را در رابطه با مدیریت استرس از دیگر موجودات متفاوت ساخته است. یک شیر پس از شکار، یا آهویی از شکار رمیده، هر دو دچار استرس می‌شوند اما از آنجا که توان اندیشه ندارند و رفتارها تحت کنترل غرایز حیوان است، پس از رویداد و با کمک هورمون‌های داخلی بدن بسیار زود به موازنه رسیده و موضوع برای حیوان تمام می‌شود اما آدمی، با توان فکر کردن می‌تواند رویداد را در ذهن خود بارها مرور و بازسازی کرده و به روش‌های گوناگون به آن می‌پردازد. در نتیجه استرس خاموش نشده و ادامه این وضع بی‌شک فرساینده و بیماری‌زاست. پس به دلیل اهمیت موضوع نمی‌توان به سادگی از آن گذر کرد. این فشارزاها به دو گروه فشارزاهای درونی و فشارزاهای بیرونی تقسیم می‌شود که اولی ناشی از محیطی استرس‌زا و دومی نتیجه نشخوار فکری است. مورد دوم سال‌هاست که مکاتب و رویکردهای گوناگون دنیای روانشناسی را به خود مشغول ساخته است. فشار روانی همانگونه که محیط زیست شما را آلوده می‌سازد، بر زیست‌روانی شما هم تأثیر مخرب بر جای می‌گذارد. دیدیم که بهباشی روانی حاصل تعامل میان چند فرایند گوناگون است که برخی از آنها شامل رابطه فرد با خود، و برخی نیز به رابطه فرد با جامعه و محیط مربوط می‌شود. این بدان معناست که بهباشی نه یک ویژگی ایستا بلکه یک حالت روانی پویاست و بایستی مورد ارزیابی دایمی قرار بگیرد. همین ویژگی قایق بهداشت روانی شما را در دریای زندگی روزمره، شناور نگاه می‌دارد که به این حالتِ شناوری، تعادل روانی گفته می‌شود.

ادامه...

مشخصات کتاب ایجاد بهباشی با کمک روان‌شناسی مثبت‌گرا

بخشی از کتاب ایجاد بهباشی با کمک روان‌شناسی مثبت‌گرا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ایجاد بهباشی با کمک روان‌شناسی مثبت‌گرا