فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

جنس ضعيف (گزارشی از وضعيت زنان جهان)

نسخه الکترونیک کتاب جنس ضعيف (گزارشی از وضعيت زنان جهان) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
جنس ضعيف (گزارشی از وضعيت زنان جهان)

زود از جلوی پنجره رفتم کنار. تازه از پنجره‌ی هتل بیچ‌لوکسوری چیز زیادی دیده نمی‌شد. دریا همین نزدیکیا بود اما حتا صداش به گوشم نمی‌رسید چون سر و صدای دست‌گاهِ تهویه هر صدایی ـ جز صدای کلاغا ـ رو تو خودش خفه می‌کرد. به پنجره‌ها توری چسبونده بودن تا جلوی حمله‌ی مگسا رو بگیرن. حیاطِ هتل از پشتِ توری پیدا بود. تمومِ درختا رو ریسه‌هایی با لامپای زرد و قرمز و آبی پوشونده بودن. خارجیا روی مُبلای حصیری وِلو شده بودن و با دست‌مالای بزرگ عرقِ صورتاشون رو می‌گرفتن. از بالکنی که به ورودیِ هتل دید داشت خیابونا دیده می‌شدن و ماشینای براقِ رنگ و وارنگی که تختِ گاز از شترا جلو می‌زدن و گرد و خاک از خودشون باقی می‌ذاشتن، با کویری که تو ساعتِ دَهِ شب، کراچی مثلِ یه لکه‌ی سفید تو دلش پیدا بود...
از اتاقم اومدم بیرون و رفتم تو راه‌رو تا خلاص بشم از اون حسِ گیجی که واسه بودن تو یه کشورِ غریبه دچارش شده بودم. همه چی برام غریبه بود. هوا، صورتا، آسمونی که یه شبِ تاریک بهش چیره شده بود و هلالِ ماهی که مثلِ تیغه‌ی کجِ یه خنجر برق می‌زد. یه کلفتِ سیاه و استخونی روی زمین چمباتمه زده بود و با چشمای مات و صبورش نگام می‌کرد. درِ اتاقِ دوییلیو نیمه‌باز بود. خواستم صداش بزنم اما پشیمون شدم. هوا زیادی گرم بود و من زیادی خسته... فردا یه عالمه قرار ملاقات واسه خودم ردیف کرده بودم و ترجیح می‌دادم بخوابم... ولی جای خوابیدن راه افتادم سمتِ حیاط و روی یه مُبلِ حصیری دراز شدم و یه اسکاچ سفارش دادم. همین که نگاهِ منگم رو به دوروبَر انداختم، اونو دیدم!
باید اعتراف کنم که اولش نفهمیدم یه زنه. از دور مثلِ یه کمد بود که یه جفت دست و پا و یه صورت داشت. پنداری یه وسیله‌ی بی‌جونِ که چندتا مَردِ سفیدپوش دارن به سمتِ درِ خروجی حملش می‌کنن. خیلی با احتیاط راه می‌رفتن انگار که می‌ترسیدن بسته زمین بیفته و بِشکنه. روی اون بسته رو با یه پارچه‌ی قرمز پوشونده بودن، درست مثلِ وقتی که بخوان از یه مجسمه تو میدون پرده‌برداری کنن. از پُشتِ پارچه چیزی پیدا نبود


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات نگاه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.11 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۹۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب جنس ضعيف (گزارشی از وضعيت زنان جهان) در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب جنس ضعيف (گزارشی از وضعيت زنان جهان)

ببخشید من دنبال کتابی میگردم که نقش زنان در توسعه ی اقتصادی رو رو شرح بده. میخواستم بپرسم که ایا تو این کتاب چنین چیزی یافت میشه؟! اگه نه کسی کتابی با این مضمون میشناسه که معرفی کنه.
در 1 ماه پیش توسط
بدنبود
در 1 ماه پیش توسط
نسخه کاغذی این کتاب رو قبلا خوندم، با همین ترجمه. کتاب بسیار ارزشمندیه و خواندنش رو توصیه می‌کنم. گزارشی است از زندگی زنان در کشورهای آسیایی؛ از پاکستان تا ژاپن.
در 2 ماه پیش توسط
اول یه توضیح کلی در مورد کتاب بدم برای دوستانی که میخوان بخونن، یه روزنامه نگار به نقاط مختلف دنیا سفر میکنه و نوع برخورد جوامع با زن ها رو گزارش میده. با خوندن این کتاب میتونی یه سری اطلاعات کلی و جالب در مورد زن های دنیا به دست بیاری. هرچند متاسفانه مثل خیلی از کتاب های خوبی که خوندم تالیف این کتاب به چندین سال قبل برمیگرده. انسان رو به تفکر وادار میکنه مخصوصا به عنوان یک زن خیلی دچار چالش فکری شدم با خوندنش.ترجمه ی خیلی خوب یغما گلرویی هم البته جز خوبیای کتاب هست
در 2 ماه پیش توسط
کتاب اوایلش خوب شروع میشه و جزییات وضعیت زنهارو میگه اما به وسط که میرسه همش میشه خاطرات سفرش. نتیجه گیری بدی هم که داشت فکر میکنی سرکار بودی که این کتابو خوندی !
در 4 ماه پیش توسط