فیدیبو نماینده قانونی هرمس و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

ذهن اخلاقی: چگونه طبیعت فهم خوب و بد را پدید آورد؟

نسخه الکترونیک کتاب ذهن اخلاقی: چگونه طبیعت فهم خوب و بد را پدید آورد؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
ذهن اخلاقی: چگونه طبیعت فهم خوب و بد را پدید آورد؟

ذهن اخلاقی از کشف یک قلمرو تازه در دانش بشر سخن می‌گوید. این کتاب چکیده‌هایی پرمغز و گزارش‌هایی شگفت‌آور از رشته‌های گوناگون در اختیار خواننده‌اش می‌گذارد و گام به گام می‌کوشد خرده‌ها و تکه‌های جور و ناجور یافته‌های دانشمندان در علوم زیست‌شناسی و علوم اجتماعی را سامان دهد و تصویری بسازد از همگراییِ محتمل در این علوم به سوی تدوین «دانش نوین اخلاق». این دانش نوینْ انسان را صاحب موهبت یا استعداد اخلاقی می‌انگارد، «استعدادی» که با کم‌ترین تحریک بیرونی، و بر مبنای «اصولی» فعال اما پنهان، به رویدادها و تجربه‌های محیطی رنگ و بوی اخلاقی می‌بخشد. «استعداد اخلاقی» ویژگی زیستی‌ای مختص انسان است که اجزایش را شاید بتوان در جانداران دیگر پیدا کرد، ولی کارکردش به آن شکل منسجم و سامان‌مندی که در انسان سراغ داریم در جهان موجودات زنده بی‌همتاست. این استعداد ذاتی را انسان‌ها با خود به دنیا می‌آورند تا راهنمایشان برای بقا و گذران زندگی باشد. اما این سازواره همچون هر سازواره طبیعی دیگر تنوع نیز می‌پذیرد. «اندام اخلاقی» ما به غیر از «اصول» عملیاتی و محاسباتی خود مجالی هم برای گوناگونی در اجرا باقی می‌گذارد. از این گفته گریزی نیست، چرا که می‌دانیم یک و تنها یک فرهنگ و دستگاه اخلاقی نداریم، بلکه فرهنگ‌ها گوناگون و دستگاه‌های اخلاقیِ ناهمسان هم فراوان‌اند. بسی محتمل است که «موتور» محاسباتیِ «استعداد اخلاقی» به لحاظ تکوین و تکاملِ زیست‌شناختی و اجتماعی در نوع بشر مشترک باشد، اما نوع بشر به یک دستگاه واحد اخلاقی نمی‌رسد. محیط بیرونی باید مجال اثر داشته باشد، ولی این مجال فراهم نمی‌گردد مگر آنکه در سازوکار درونی آن دستگاه فضایی برای تنوع وجود داشته باشد. این فضاهای مُجازِ گوناگونی را می‌شود به «پارامتر»هایی ماننده کرد که در یک جعبه‌کلید یا ماشین محاسبه‌گرْ از پیش تعریف شده‌اند، اما تعیین مقدار یا ارزش آن‌ها به کاربر یا محیط واگذار شده است. از افزوده شدن این «ارزش»های پارامتری بر اصول محاسباتیِ «استعداد اخلاقی» نظامی پدید می‌آید که انسان را قادر می‌سازد در بوم فرهنگی و اخلاقیِ خویش خوبی یا بدیِ امور و رویدادها و نیات را به شم دریابد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: هرمس - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 9.84 مگابایت - تعداد صفحات : ۷۱۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب ذهن اخلاقی: چگونه طبیعت فهم خوب و بد را پدید آورد؟ در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب ذهن اخلاقی: چگونه طبیعت فهم خوب و بد را پدید آورد؟

مشکل این نویسنده و کتاب این است که در سال ۲۰۱۰ یعنی چهار سال بعد از نگارش کتاب متهم به جعل داده های علمی شد و دو سال بعد هم این رای از سوی حکومت تایید شد تا مجبور به استعفا شود و کارهای علمی اش از جمله همین کتاب زیرسوال برود. یعنی در دنیای علم بزرگترین رسوایی همین است چون کل اعتبار فرد از بین میرود حال نمیدانم مترجم با چه انگیزه ای سراغ ترجمه اثر رفته و خواننده فارسی زبان چرا باید سراغ چنین اثری با حواشی اش برود
در 4 ماه پیش توسط