فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۱۰۱  بازی نمایشی

کتاب ۱۰۱ بازی نمایشی
برای بچه‌های ۴ سال به بالا، سرگرمی و آموزش با بازی و ایفای نقش

نسخه الکترونیک کتاب ۱۰۱ بازی نمایشی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ۱۰۱ بازی نمایشی

بازی فعالیت مهمی است. کودکی هرکس با بازی آغاز می‌شود و با بازی رشد و غنا می‌یابد. در طول بازی، از واقعیت دور می‌شوید و طوری رفتار می‌کنید که گویی همه چیز متفاوت است. برای یک لحظه کس دیگری هستید و احساس او را تجربه می‌کنید. در بازی می‌توانید اشتباه ‌کنید و کارهایی را امتحان ‌کنید که در زندگی واقعی، جرئت انجام آن‌ها را ندارید. استفاده از خیال در بازی فقط برای بچه‌های کوچک نیست. بزرگ‌ترها هم گهگاه به‌ دنبال فرصتی برای فرار از واقعیت هستند تا آرامش یابند و در قالب شخصیت دیگری ظاهر شوند. در عین حال بازی، معمولاً، بازتاب تجربه شما از زندگی نیز هست. در یک بازی نمایشی، ساکن دنیایی متفاوت از پیرامون خود هستید. از تخیل خود استفاده می‌کنید تا چیزی را تجسم ببخشید یا به نمایش بگذارید و با کارها و حرکات خود به دیگران نشان می‌دهید چه چیزی را می‌خواهید ترسیم کنید. اجرای آنچه آماده کرده‌اید، بخش بسیار مهم بازی‌های نمایشی است. می‌توانید با استفاده از باله، درام، هنر، موسیقی، ورزش، یا دیگر انواع فعالیت‌ها، بازی بسازید. در این کتاب دو ابزار بیان با هم پیوند خورده‌اند: نمایش و بازی. تلفیق این دو فعالیت «بازی نمایشی» را به وجود می‌آورد که طی آن گروه، بازی آماده شده را از طریق نمایش آن، تجربه می‌کند. این بازی‌ها را نباید با اجرای رسمی روی صحنه در مقابل تماشاگران اشتباه گرفت. شما و گروهتان می‌توانید بازی‌های نمایشی را در هر مکانی و با هر سطحی از مهارت انجام دهید. این را «نمایش» می‌گوییم نه تئاتر. تفاوت بین این بازی‌ها و نمایش‌های معمول این است که در اینجا باید سعی کنید «شکل» بازی به آن‌ها بدهید.

ادامه...

بخشی از کتاب ۱۰۱ بازی نمایشی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بازی های مقدماتی

بیایید اجرا کنیم

این بازی ها کمک می کنند افرادی که هنوز به خوبی یکدیگر را نمی شناسند به راحتی در یک گروه قرار گیرند. همچنین فرصتی برای کشف چیزهای جالب و ویژه، درباره دیگر اعضای گروه مهیا می کند.
در بسیاری از بازی های مقدماتی، بازیگران روی تکالیفشان به طور مستقل کار می کنند. تکالیف، طولانی نیستند و از یک بازی به بازی دیگر، به سرعت پیشرفت می کنند. در هر بازی، افراد، یار خود را مدام عوض می کنند تا همه اعضا یکدیگر را بشناسند و مجبور نباشند مدتی طولانی با یک یار کار کنند. در طول این بازی ها، اعضا با تجربه کردنِ اولین احساس ها با هم ارتباط برقرار می کنند، یخشان آب می شود، و با هم آشنا می شوند. وقتی با گروه جدید کار می کنید، به دقت آن ها را نظاره کنید تا ببینید آیا همه اعضای گروه احساس امنیت می کنند و تشویق می شوند تا خود را بیان کنند.

۱.بازی اسامی

از همه بخواهید به شکل دایره کنار شما بنشینند یا بایستند. نام خود را با صدای بلند بگویید. از سمت راستتان شروع کنید و از هر کس بخواهید نام کوچک خود را بلند بگوید.
بعد از آنکه همه نام هایشان را گفتند، یک دور جدید آغاز می شود. این بار شما نام فرد سمت راستتان را می گویید. به ترتیب از هر کس بخواهید نام فرد سمت راستش را بگوید تا دایره تمام شود.
چه کسی در دور اول حواسش جمع بود و توانست نام فرد کناری اش را بگوید؟
شکل دیگر بازی
*بازی را تکرار کنید اما این بار از نفر سمت چپ شروع کنید.

*وقتی نام خودتان را می گویید، در نحوه بیان آن تنوع ایجاد کنید (مثلاً خیلی بلند، با شدت، با جیغ، نجواگونه) بقیه ممکن است از صدای شما تقلید کنند یا با حس خودشان بگویند که مطمئناً به طور نا خود آگاه رخ می دهد.

*وقتی نام خودتان را می گویید، حرکتی انجام دهید که نشانگر حس شما نسبت به آن نام است. مثل مورد قبل، بقیه اعضا ممکن است از حرکت شما تقلید کنند یا حرکت خودشان را انجام دهند. قدرت صدا و حرکت می تواند چیزهای بیشتری درباره فرد بیان کند.

نظرات کاربران درباره کتاب ۱۰۱ بازی نمایشی

عالی‌بود
در 3 هفته پیش توسط