فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه نوین و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

چگونه شرایط بحرانی را مدیریت کنید؟: وپیش از آن شیوه‌‌ی دوری از بحران

نسخه الکترونیک کتاب چگونه شرایط بحرانی را مدیریت کنید؟: وپیش از آن شیوه‌‌ی دوری از بحران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
چگونه شرایط بحرانی را مدیریت کنید؟: وپیش از آن شیوه‌‌ی دوری از بحران

حقیقت این است که ما همواره در حال مواجهه با مشکلات یا به‌شکل حادتر، بحران‌ها هستیم و استراتژی ما برای غلبه بر این موانع و سدها مهم‌ترین وظیفه‌ی هر رهبر سازمانی‌ست. به یک تعبیر، رهبران، اصلی‌ترین وظیفه را در انتخاب اهداف، استراتژی و تاکتیک‌ها دارند و از آن‌جایی که ما در دنیایی همواره در حال حرکت و تغییر زندگی می‌کنیم، پس همواره نیز با مشکلات و بحران‌ها مواجه خواهیم بود. رهبران ایده‌آل همواره از درون این بحران‌ها دانه‌ی موفقیت و فرصت را پیدا کرده‌اند. امیرالمومنین امام علی(ع) می‌فرمایند: اِنتَهِزُوا فُرَصَ الخَیرِ؛ فإنّها تَمُرُّ مَرَّ السَّحابِ. فرصت‌های خوب را دریابید؛ چون فرصت‌ها همچون ابر می‌گذرند. (غررالحکم: ۲۵۰۱) و همچنین می‌فرمایند: التلطف فی الحیلة اجدی من الوسیلة؛ ظرافت و دقت در برنامه‌ریزی، بهتر از امکانات است. (غررالحکم) با درایت برخوردکردن با بحران‌ها همان‌طور که می‌تواند عامل بزرگ‌شدن باشد؛ در صورت اجرایی‌نشدن، عامل شکست‌های بزرگ و محوشدن هم محسوب می‌شود. کوروش بزرگ از درون بحران‌ها به سمت پیروزی‌های بزرگ حرکت کرد؛ در حالی‌که رویکرد هانیبال گاتاژی به‌عنوان پدر فرماندهان استراتژی و پیروزی‌های فوق‌العاده‌اش در مقابل رم با استفاده از پنجاه‌هزار سرباز پیاده، نُه‌هزار سوار و دویست‌وهجده راس فیل برای عبور از رشته‌کوه‌های آلپ و پیرنه، طلیعه‌ی تدابیر جسورانه در جنگ بود. چون فیل‌ها نه تنها به‌درد جابه‌جایی افراد و ملزومات جنگی می‌خورند، که نیرویی ویرانگر ضددشمن محسوب می‌شدند. ولی با این همه، او به‌خاطر تنها شکست و آخرین شکستش به‌طور کامل از صحنه‌ی حکمرانی محو شد.
پس با درایت رفتارکردن با بحران‌ها و انتخاب استراتژی مناسب و صحیح، یک عصای جادویی برای رسیدن به پیروزی‌های بزرگ یا از آن طرف، در صورت اجرانکردن، منجر به محوشدن است. هرچه سازمان‌ها بزرگ‌تر باشند، این حساسیت هم بیش‌تر خواهد بود.


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات نگاه نوین - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.52 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۰۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب چگونه شرایط بحرانی را مدیریت کنید؟: وپیش از آن شیوه‌‌ی دوری از بحران در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب چگونه شرایط بحرانی را مدیریت کنید؟: وپیش از آن شیوه‌‌ی دوری از بحران

کتاب خوبی بود .به دوستان پیشنهاد میکنم بخون .ترجمه عالی و روان .
در 3 ماه پیش توسط
پروفسور آدیزس از صاحبنظران و اندیشمندان بزرگ معاصر در علم مدیریت هستند و کتاب های ایشون به عنوان رفرنس در دوره های کارشناسی و ارشد رشته هایی که به نوعی با ماهیت سازمان درگیر هستند از جمله مهندسی صنایع نیز تدریس می شود، یکی از کتاب های جالب توجه ایشون کتاب چرخه عمر سازمان است که مطالعه اون رو هم به دوستان علاقمند به مقوله مدیریت و‌سازمان پیشنهاد میکنم. کتاب های ایشان همیشه خواندنی هستند و تمایز افراد در مواجهه با بحران که جز لاینفکی از زندگی امروزه ی بشر شده است نشان دهنده این است که کسانی که خود را آماده کرده باشند بحران را به فرصت تبدیل خواهند کرد.
در 4 ماه پیش توسط
خیلی کتاب به دردبخوری بود برای این شرایط اقتصادی ایران
در 4 ماه پیش توسط