فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کارآفرینان بزرگ و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب كارآفرينی به شيوه شهرام شكوری

کتاب كارآفرينی به شيوه شهرام شكوری
نرم افزار هلو، بنیانگذار نرم افزارهای مشاغل در ایران

نسخه الکترونیک کتاب كارآفرينی به شيوه شهرام شكوری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب كارآفرينی به شيوه شهرام شكوری

طرفه نگار تنها مجموعه نرم افزاری در سراسرکشور می باشد که با تکیه بر کارخانه تولید نرم افزار و خطوط تولید، ارائه نرم افزارهای مالی و حسابداری را در قالب تولید و فروش انبوه، پایه گذاری نموده است و جهت عرضه چندین هزار محصول در ماه، از شبکه معظم پخش در سراسر کشور بهره می گیرد. گروه طرفه نگار با مساعی کارشناسان و مدیریت قوی و علمی، توانسته ضمن فرهنگ سازی در راستای استفاده از تکنولوژی نرم افزار در عرصه ها و سطوح مختلف مشاغل و صنایع، سهم چشمگیری از بازار نرم افزار کشور را به خود اختصاص دهد چنانکه کثرت تعداد کاربران محصولات، صحت ادعای فوق را هویدا می سازد. نرم افزارهای گروه شرکتهای طرفه نگار در حال حاضر در مراکز تجاری و بازرگانی کوچک و بزرگ، فروشگاه ها، شرکتها، تولیدی ها، سازمان های دولتی و خصوصی، بازار و واحدهای مختلف صنفی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد بطوریکه در هر شغل و صنعتی نشانی از نرم افزارهای تولیدی این مجموعه را مشاهده خواهید نمود. یادگیری نرم افزارهای تولیدی این مجموعه، موجب اشتغال زایی در اصناف مختلف در سراسر کشور شده است بطوریکه تعداد کثیری از افرادی که تحت آموزش نرم افزارهای این مجموعه قرار گرفته اند در شرکتها، تولیدی ها و اصناف مختلف جذب شده اند. محصولات طرفه نگار به طور غیرمستقیم برای چندین هزار نفر در سراسر کشور ایجاد اشتغال نموده است. این مجموعه به عنوان اولین و تنها شرکت نرم افزاری دارنده گواهینامه و تندیس ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در کشور از سوی وزارت محترم بازرگانی -برای پنج سال پیاپی– و تنها شرکت نرم افزاری دارنده لوح و تندیس ملی قهرمانان صنعت کشور از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت –برای چهار سال پیاپی- همواره پیشگام در ارائه خدمات و محصولات سِتُرگ و شایسته منزلت هموطنان گرانقدر بوده و مشتری مداری را در سرلوحه فعالیتهای خود قرار داده است.

ادامه...
  • ناشر انتشارات کارآفرینان بزرگ
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.42 مگابایت
  • تعداد صفحات ۸۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب كارآفرينی به شيوه شهرام شكوری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

هلو از آغاز تا امروز

مجموعه هلدینگ طرفه نگار با همکاری گروه گسترده ای از متخصصان و فرهیختگان، در زمینه طراحی، تولید، فروش، خدمات، پشتیبانی و آموزش نرم افزار و ارائه مشاوره در زمینه های گوناگون حسابداری و آموزشی و... همچنین ارائه بسته های ویژه آموزشی فعالیت می نمایند.طرفه نگار تنها مجموعه نرم افزاری در سراسرکشور می باشد که با تکیه بر کارخانه تولید نرم افزار و خطوط تولید، ارائه نرم افزارهای مالی و حسابداری را در قالب تولید و فروش انبوه، پایه گذاری نموده است و جهت عرضه چندین هزار محصول در ماه، از شبکه معظم پخش در سراسر کشور بهره می گیرد.
گروه طرفه نگار با مساعی کارشناسان و مدیریت قوی و علمی، توانسته ضمن فرهنگ سازی در راستای استفاده از تکنولوژی نرم افزار در عرصه ها و سطوح مختلف مشاغل و صنایع، سهم چشمگیری از بازار نرم افزار کشور را به خود اختصاص دهد چنانکه کثرت تعداد کاربران محصولات، صحت ادعای فوق را هویدا می سازد.
نرم افزارهای گروه شرکتهای طرفه نگار در حال حاضر در مراکز تجاری و بازرگانی کوچک و بزرگ، فروشگاه ها، شرکتها، تولیدی ها، سازمان های دولتی و خصوصی، بازار و واحدهای مختلف صنفی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد بطوریکه در هر شغل و صنعتی نشانی از نرم افزارهای تولیدی این مجموعه را مشاهده خواهید نمود.
یادگیری نرم افزارهای تولیدی این مجموعه، موجب اشتغال زایی در اصناف مختلف در سراسر کشور شده است بطوریکه تعداد کثیری از افرادی که تحت آموزش نرم افزارهای این مجموعه قرار گرفته اند در شرکتها، تولیدی ها و اصناف مختلف جذب شده اند. محصولات طرفه نگار به طور غیرمستقیم برای چندین هزار نفر در سراسر کشور ایجاد اشتغال نموده است. این مجموعه به عنوان اولین و تنها شرکت نرم افزاری دارنده گواهینامه و تندیس ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در کشور از سوی وزارت محترم بازرگانی -برای پنج سال پیاپی– و تنها شرکت نرم افزاری دارنده لوح و تندیس ملی قهرمانان صنعت کشور از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت –برای چهار سال پیاپی- همواره پیشگام در ارائه خدمات و محصولات سِتُرگ و شایسته منزلت هموطنان گرانقدر بوده و مشتری مداری را در سرلوحه فعالیتهای خود قرار داده است.
نگاه علمی و تیزبین مدیران این مجموعه به کارآفرینی، آموزش و فرهنگ سازی، سبب احراز عنوان های برترینهای آموزش، کارآفرین برتر، برترینهای صنعت آی تی و... بوده است. همچنین سمینارها و کارگاههای علمی و آموزشی متنوعی که متخصصان این شرکت در محافل دانشگاهی، علمی، صنفی و صنعتی برگزار کرده اند نشان دهنده نگاه ویژه مدیران گروه شرکت های طرفه نگار به مقوله آموزش،کارآفرینی، اشتغال زایی و ارتقاء دانش جامعه می باشد.
مدیران این مجموعه به جهت کارآفرینی های مستقیم و غیرمستقیم در کشور به دفعات، موفق به اخذ تقدیرنامه شده اند. سازمان صدا و سیمای کشور نیز در برنامه های مرتبط و به جهت ارائه راهکار از حضور این مدیران بهره برده است.چراغ سبز

تجربه دنیای امروز نشان داده است که نوآوری های مهم و پیشرفتهای تکنولوژیکی، در سازمان ها و شرکتهای بزرگ دولتی اتفاق نخواهد افتاد.
قابلیت تطبیق با بازار و نیاز روز، چیزی است که از یک ساختار بزرگ پیچیده ی تو در تو ساخته نیست و در نتیجه برای پیشرفت سریع و ارائه محصولات جدید، تنها راه موثر، ایجاد و توسعه شرایطی است که فعالیتهای اقتصادی کوچک بتوانند تاسیس شوند و رقابت کنند. اهمیت کارآفرینی در کشورهای بزرگ و پیشرفته، فقط به خاطر مساله ایجاد شغل نیست، بلکه دلیل اصلی آن فعالیتهای اقتصادی کوچکی است که در این کشورها به وجود آمده، رشد کرده و توانسته اند سهمی عمده از فن آوری روز و در نتیجه ثروت و درآمد تمام دنیا را به خود اختصاص دهند.
کارآفرینی نیز مانند هر پدیده دیگری قواعد و ملزومات ویژه خودش را دارد. سرمایه شاید مهمترین نیاز برای شروع یک فعالیت اقتصادی باشد، اما به یقین همه آن نیست. دانش و توانایی مدیریت، دانش اقتصادی، شناخت اوضاع بازار و نیازهای آن و از همه مهمتر، باور داشتن اینکه "من می توانم، کار تازه ای را شروع کنم" عامل هایی هستند که در تولد یک کارآفرین و ایجاد عزم و اراده در وی نقش اساسی دارند.این باور که کارآفرینی لازم و ضروری است و هر فردی می تواند برای خود یک فعالیت اقتصادی را آغاز کند، موضوعی نیست که یکباره و ناگهانی در ذهن انسان ایجاد شود. تصمیم به راه اندازی فعالیت اقتصادی نوپا، نتیجه فرآیندی است که باید از ابتدای کودکی شکل بگیرد و در آموزش و پرورش به طور جدی و حساب شده در نظر گرفته شود تا فرد مهارتهای لازم را به درستی فراگیرد.
امروزه صاحبنظران بر نقش کارآفرینی در توسعه اقتصادی و اجتماعی اتفاق نظر دارند.
مهمترین این نقشها از این قرارند:
۱. کارآفرینی موجب گردآوری پس اندازهای عمومی بی هدف و سرگردان می شود و تشکیل سرمایه را بهبود می بخشد.
۲. کارآفرینی منجر به ایجاد اشتغال در مقیاس وسیع می شود. بنابراین، کارآفرینی مشکلات بیکاری را که ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی- اجتماعی است، کاهش می دهد.
۳. کارآفرینی به توسعه متوازن منطقه ای منجر می شود.
۴. کارآفرینی باعث کاهش تمرکز اقتصادی در جامعه می شود.
۵. کارآفرینی منجر به توزیع مجدد ثروت، درآمد و حتی قدرت سیاسی به صورت عادلانه در جامعه میشود.
۶. کارآفرینی، منابع، سرمایه ها و مهارتها را که ممکن است بی استفاده و سرگردان باقی مانده باشند به طور موثر به تحرک وا می دارد.
۷. کارآفرینی کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. کارآفرینان، پیوسته در حال ابداع و توسعه کالاها و خدمات جدیدند. این گونه تلاشهای بدیع، موجب تولید تکنولوژی و ماشین آلات بهتر و سیستم های تولیدی موثرتر می شود و از این طریق، محصولات و خدمات ارتقاء می یابد و کیفیت زندگی را بهبود میبخشد و زندگی را راحت تر و ساده تر می کند.
۸. کارآفرینی، تجارت خارجی را که جزء مهمی از توسعه اقتصادی کشورهاست، ارتقاء می دهد.
۹. کارآفرینی موجب افزایش سود اجتماعی از طریق دولت می شود. با درآمدهایی که دولت از طریق مالیات، حقوق گمرکی و واگذاری پروانه کارآفرینی به دست می آورد، می تواند در پروژه های مختلفی همچون احداث جاده ها و پل ها، سرویس ها و تسهیلات آموزشی و پزشکی، حفظ صلح و آرامش و دیگر زمینه های اجتماعی و فرهنگی سرمایه گذاری کند.
علاوه بر موارد یاد شده، می توان کارآفرینی را عامل تحریک و تشویق حس رقابت، عامل تحریک، ترکیب و مهیا کردن عوامل تولید، عامل سازماندهی منابع و استفاده اثر بخش از آنها، عامل یکپارچگی و ارتباط بازارها، عامل رفع خلل، شکاف ها و تنگناهای بازار و اجتماع، یکی از عوامل تولید، عامل کاهش بوروکراسی اداری (کاهش پشت میز نشینی و مشوق عمل گرایی و...)، عامل تحول و تجدید حیات ملی و محلی (کارآفرینی فراتر از شغل و حرفه است، یک شیوه زندگی است)، عامل شناخت، ایجاد و گسترش بازارهای جدید، عامل نوآوری و روان کننده تغییر و عامل تعادل در اقتصاد پویا تلقی کرد.
تا دهه ۸۰ میلادی سه موج وسیع، موضوع کارآفرینی را در کشورهای اروپایی به جلو رانده است.موج اول انفجار عمومی مطالعه و تحقیق در قالب انتشار کتابهایی در خصوص "زندگی کارآفرینان و تاریخچه شرکتهای آنها" و "چگونگی ایجاد کسب و کار شخصی" و "شیوه های سریع پولدارشدن" می باشد.
موج دوم که به تدریج ایجاد گردیده، ارائه رشته های آموزش کارآفرینی در مقاطع تحصیلی در حوزه های مهندسی و بازرگانی است. این دوره ها از اواخر دهه ۶۰ در چند دانشکده آغاز شده و تا کنون در بیش از ۵۰۰ دانشکده در ایالات متحده و کانادا تدریس گردیده است.
موج سوم افزایش علاقمندی دولت به تحقیقات در زمینه بنگاههای کوچک با هدف تشویق رشد شرکتهای کوچک و همچنین تحقیق در خصوص نوآوری های صنعتی می باشد.
آنچه مسلم است تحولات کارآفرینی و گسترش آن در سایر کشورهای جهان خصوصا کشورهای آسیایی با توجه به ساختارهای آن کشورها تغییر یافته و چهره خود را به گونه ای دیگر نمایان ساخته است.
کشورهایی نظیر چین و مالزی موجهای اول تا سوم کارآفرینی که در کشورهای اروپایی و آمریکایی به مرور و در طی سالیان اتفاق افتاد بسیار سریع طی کرده و می توان گفت که در این کشورها کارآفرینی نوین اتفاق افتاد و نقش دولتها بسیار پررنگ و اثر گذار گردید.
این نمونه کشورها با الگو برداری از موجهای کارآفرینی کشورهای اروپایی و آمریکایی و منطبق کردن آن با توجه به فرهنگ کشور خود و مهمتر از همه همسو کردن تمامی نهادهای دولتی و خصوصی کشور خود، برای بسط و گسترش کارآفرینی موجی از کارآفرینی را پدید آوردند که بسیار بیشتر و اثر گذارتر از موجهای کارآفرینی غربی بود.
در ایران عزیز اسلامی نیز با عزم راسخ مدیران مدبر خود، می توان ادعا نمود که موج اول و دوم کارآفرینی غربی و یا موج اول کارآفرینی نوین را که همان تحقیق، تالیف، پژوهش، نگارش کتب و مقالات و همچنین تاسیس رشته کارآفرینی در دانشگاهها را به سرعت و در کنار هم گذرانده و وارد موج دوم کارآفرینی نوین یا شرقی خود می شود.ساختار موج دوم کارآفرینی شرقی، حمایت از صنایع کارآفرینان پیشرو، گسترش شرکتهای کوچک و کارآفرین منطقه ای و محله ای، گسترش سیستم مونتاژ کاری در محلات، شناسایی محصولات خاص ملی و نفوذ به بازارهای خارجی تعریف گردیده است.
علم و هنر کارآفرینی از زمانی که وارد ایران شده است در انگاره ها و ترفندهای بسیاری سعی بر آن داشته تا خود را در اذهان ایرانیان توانمند متبلور سازد. و یکی از این راه های حضور همیشگی در جامعه قرارگرفتن در کنار بزرگ مردان اقتصاد ایران بوده است.
بررسی زندگی، مصائب و سختیها، راههای رسیدن قهرمانان صنعت و تجارت ایران به اهداف خود یکی از شیوه های بسیار موثر در حوزه کارآفرینی می باشد که باعث می شود عوام و خواص جامعه بیشتر با واژه پر مفهوم کارآفرینی آشنا شوند. به همین دلیل این کتاب با شالوده بررسی زندگی کاری و شخصی شهرام شکوری که از کارآفرینان بزرگ کشور می باشند نگاشته شده است.
شهرام شکوری که بنیانگذار شرکت طرفه نگار می باشند، راهی را در علم کارآفرینی ایران گشوده است که اکنون تجربیات ارزشمند او راهنما و آیینه ای در پیش روی تمامی مدیران و کارآفرینان ایران و حتی الگوی قدرتمند و بین المللی در کشورهای دیگر می باشد.
در حوزه کارآفرینی کتابهای بسیاری تالیف و ترجمه گردیده است که متاسفانه عمده این کتابها همان ترجمه کتابهای غربی و فاقد اصول و قوانین کارآفرینی در ایران می باشند.
آنچه در این کتاب می آید راهنمایی است که با نگاه به آنچه یک کارآفرین می تواند برای رسیدن به مقاصدش در کشور ایران از آنها بهره برد را بازگو می نماید.
در اینجا لازم می دانم از جناب آقای بهروز فروتن و دکتر محمود احمدپور داریانی عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران که بر این مجموعه کتابها نظارت علمی می نمایند و از سال ۷۶ در محضر ایشان شاگردی نمودم و درسهای بسیاری را از ایشان آموختم یاد و تشکر نمایم.
امید است این کتاب ارزشمند که حاصل سالها تلاش مدیران کارآفرینی ایران عزیز می باشد مورد توجه و استفاده تمامی دانشجویان این رشته، مدیران، کارآفرینان و مسئولین مملکتی قرار گیرد.

رضا یادگاری- مهشید سنایی فرد ایران_تهران_۱۳۹۲

نظرات کاربران درباره کتاب كارآفرينی به شيوه شهرام شكوری

نمونه را خواندم واقعا توقع دارید با این رپورتاژ اگهی طرفه نگار کسی پی به محتوی کتاب ببره و تصمیم به خرید بگیره ؟
در 6 ماه پیش توسط علی جدیدزاده