فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

رهایی از استرس: راهنمایی برای کاهش استرس درکودکان

نسخه الکترونیک کتاب رهایی از استرس: راهنمایی برای کاهش استرس درکودکان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
رهایی از استرس: راهنمایی برای کاهش استرس درکودکان

بخشی از استرسی که کودکان تجربه می‌کنند، حاکی از روند طبیعی رشد است. آن‌ها هر روز با اتفاقات تازه‌ای مواجه می‌شوند و از ایشان انتظار می‌رود وظایف و اطلاعات جدید را به‌خوبی مدیریت کنند. توجه داشته باشید درصد بالایی از رخدادهای زندگی کودک، یا برای او کاملاً تازه است یا به‌ندرت پیش می‌آید و همین باعث ایجاد اضطراب می‌شود. درهرحال، کودک مانند بزرگسالان تجربه و آموختۀ قبلی برای رویارویی با این اتفاقات را ندارد.
بخش دیگری از استرس کودکان امروزی مربوط به مسائل فرهنگی است. در جامعه و زندگی اجتماعی، ما فشار زیادی به کودک وارد می‌کنیم تا او را در مسیری قرار دهیم که تصور می‌کنیم به نفع اوست. ما نمی‌خواهیم فرزندمان از هیچ کلاس ورزشی، اردوی آموزشی یا رویداد فرهنگی عقب بماند. ما باور داریم پیش‌از آنکه کودک بتواند نسبت به خودش حس خوبی داشته باشد، باید در تمام زمینه‌ها بهترین باشد. اما واقعیت این است کودک برای آنکه زندگی شاد، سالم و موفقی داشته باشد، لازم نیست در همۀ درس‌ها نمرۀ عالی بگیرد، قهرمان ورزشی بشود، نقش اول تئاتر مدرسه را بگیرد، یا مرتب‌ترین اتاق را در میان دوستانش داشته باشد.
یکی از روش‌های کم کردن استرس کودکان، این است که آن‌ها را به دیدن جنبه‌های مثبت زندگی‌شان تشویق کنیم و از تلاش‌ها و موفقیت‌های آن‌ها خوشحال شویم؛ حتی اگر بسیار کوچک باشند. بزرگ‌ترها می‌توانند به کودکان کمک کنند در هر کاری که انجام می‌دهند، آرزوی پیشرفت و بهتر شدن را در ذهن‌شان پرورش دهند. البته این کشش و آرزو باید با علم به این موضوع باشد که حتی اگر نتوانند آن کار را بی‌عیب‌ونقص انجام بدهند، دنیا به آخر نمی‌رسد.
استرس، احساس «زیرفشار بودن» از نظر فکری و ذهنی است. وقتی‌که یک قابلمۀ آب‌ روی اجاق می‌جوشد، قابلمه از فشار آبِ درحال جوشیدن می‌لرزد و صدای به‌هم خوردن درپوش آن را می‌شنویم. هم بزرگسال‌ها و هم بچه‌ها ممکن است این حس «فشار درونی» را تجربه کنند.
استرس معمولاً زمانی ایجاد می‌شود که چندین اتفاق باهم رخ بدهند ـ مثلاً چیزهای بسیاری در یک زمان عوض شوند... یا صداهای زیاد و مختلفی باهم به گوش برسد... یا دعوا و بحث پیش بیاید... یا کارهای انجام‌نشده و تکالیف زیادی باقی مانده باشد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات صابرین - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 7.09 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب رهایی از استرس: راهنمایی برای کاهش استرس درکودکان در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب رهایی از استرس: راهنمایی برای کاهش استرس درکودکان