فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مجید و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب اشتباهات یک زن

کتاب اشتباهات یک زن

نسخه الکترونیک کتاب اشتباهات یک زن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب اشتباهات یک زن

کتابی که پیش رو دارید، اثری از ام.سوسا نویسنده‌ی کتاب دوراهی است. او با قلم تأثیربرانگیز خود، افکار و تجربه‌های خویش را در اولین کتابش به نام اشتباهات یک زن با دیگران به اشتراک گذاشته است تا شاید زن‌ها ارزش ازدست‌رفته‌ی خویش را دوباره بازیابند. این کتاب این قدرت را به شما می‌دهد تا بتوانید کنترل بیش‌تری بر عواطف و احساسات خود داشته باشید و شاید سبب شود خاطرات دردناک‌تان را دوباره به یاد آورید و حتا ممکن است به شما نشان دهد که در ازدواج‌ قبلی کجای راه را اشتباه رفته‌اید، اما درس مهم و ارزشمندی به شما می‌دهد: عشق به خویشتن. این کتاب همچنین اشتباهاتی را که ما زن‌ها اغلب در ازدواج مرتکب می‌شویم، نشان می‌دهد. اگر قادر نیستید این اشتباهات را بپذیرید و یا این‌که با آن‌ها مواجه شوید، این کتاب برای شما مناسب نیست، اما واقعیت این است که هیچ‌کس از خواندن این کتاب مستثنا نیست، حتا خودم.

ادامه...
  • ناشر انتشارات مجید
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.68 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب اشتباهات یک زن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

ارزش های فردیِ شما***
ارزش این را دارم که نسبت به من متعهد باشی. به هیچ کس اجازه نمی دهم سبب شود احساس کنم از دیگران کم ارزش ترم. دیگر اجازه نخواهم داد کسی باعث شود چشم هایم پر از اشک شوند. دیگر وقت ارزشمندم را برای کسی که حتا حاضر نیست، ببیند چه زنی در مقابل او ایستاده است، بیهوده تلف نمی کنم. این وظیفه ی من نیست که طرز فکر فرد دیگری را درست کنم، بنابراین اگر احساس کنم لیاقت بهترین ها را دارم، بهتر عمل خواهم کرد.
***
من عادت کردم از آن دسته زن هایی باشم که ارزش خود را پایین می آورند، چون این خودم بودم که می خواستم مردی مرا بخواهد و دوستم داشته باشد. اعتقادم این بود که راهکار مناسب این است که خودم را دست کم بگیرم و این گونه، مردها بیش تر قدردان من خواهند بود. اما مرداها به من بی توجهی می کردند، خیانت می کردند و تکه تکه ی قلبم را می شکستند و من تحمل می کردم. آن ها این قدر این کار را ادامه می دادند که دیگر چیزی برای ازدست دادن نداشتم، تا سرانجام روزی رسید که دیگر نمی خواستم چنین احساسی داشته باشم.
عزت نفس و ارزش هایم از آن زمان خدشه دار شدند. بهانه می آوردم و حتا رابطه ام را با مردانی که می دانستم نباید زیاد به آن ها نزدیک شوم، توجیه می کردم. به آن ها اجازه می دادم عزت نفسم را خدشه دار کنند، طوری که انگار برایم اهمیتی نداشت و هر زمان که به آن ها اجازه ی چنین کاری را می دادم، فقط بیش تر و بیش تر احساس می کردم که بیش از این لیاقت ندارم.
تقریباً دو دهه طول کشید تا دریابم که عشق چه حسی دارد.
می خواستم معنای عشق واقعی را درک کنم و مثل خیلی از زن های دیگر بدانم که باید چه کاری انجام دهم تا یک مرد مرا به خاطر خودم بخواهد.
از یک رابطه ی اشتباه، وارد رابطه ی اشتباه دیگری می شدم، فقط برای این که درک درستی از آن نداشتم.
فکر می کردم باید مردی را پیدا کنم که بتوانم با او به ارزش راستینم دست بیابم. اگر فردی مرا نخواهد، حتماً دیگری می خواهد، یا دست کم می اندیشیدم که عشق این گونه است.
یک اشتباهم را بارها و بارها تکرار کردم، چون مشکل اصلی کسانی نبودند که با آن ها آشنا می شدم، مشکل اصلی خودم بودم.
بدون شک مهم ترین رابطه ای که دوباره باید می ساختمش، ارتباط با خودم بود.
اگر دیگران ارزش مرا نمی دانستند، اساساً به این خاطر بود که خودم هم توجه زیادی به خودم نداشتم. اشتباه نکنید، من خیلی به خودم اهمیت می دادم و نازپرورده بودم، ولی در درونم دختری تنها پنهان شده بود که نیازش تنها در این خلاصه می شد که مردی شایسته او را دوست بدارد. از اعماق وجودم نیاز داشتم تا ارزش واقعی ام را بیابم و به عشق دیگران برای کامل کردن خودم متکی نباشم.
اشتباه پشت اشتباه! عاقبت فهمیدم من تنها کسی نیستم که چنین حسی دارد. می دیدم که دوستان صمیمی ام نیز دقیقاً همان اشتباه مرا تکرار می کنند و سعی در پنهان کردنش دارند، اما این را هم می دانستم که همه ی آن ها همچون من، دارای شرایط یکسانی هستند.
واقعاً خیلی جالب بود وقتی می دیدم آن ها مرا راهنمایی و نصیحت می کنند که باید این کار را انجام بدهم یا آن کار را انجام ندهم، ولی خودشان به حرف هایشان عمل نمی کردند. با خودم می گفتم من باید به نصیحت هایشان گوش کنم، درحالی که خودشان به آن عمل نمی کنند؟! حتماً دوستان عزیزم! من قطعاً به نصیحت هایتان گوش خواهم داد!!!
آن ها دوستانی بودند که شرایط مشابهی داشتند؛ متاهل بودند، رابطه های طولانی مدت داشتند و با کارهایشان به همسران شان اجازه می دادند که خیانت و ضرب وشتم شان را تکرار کنند و طوری وانمود می کردند که انگار همه چیز خیلی هم خوب است. نه!! من هرگز از نصیحت هایشان استفاده نمی کنم، چون تا جایی که می دانم، مشکلاتم به اندازه ی کافی بزرگ هستند و راهکارهای آن ها باعث بدتر شدن مشکلاتم می شوند. نمی توانم به خودم اجازه دهم که از نصیحت های افرادی استفاده کنم که عملکرد بهتری نسبت به من ندارند.
در طول این سال ها، همه نوع زنی دیده ام، حتا زنی مانند خودم که ارزشش را برای راضی نگه داشتن مردی پایین می آورد؛ آن هم مردی که در مقابل، همین کار را برای آن ها انجام نمی داد و اصلاً رفتاری متقابل نشان نمی داد.
نوعی از زن ها هستند که ترجیح می دهند خواهان مرد ناشایستی باشند که مثل یک احمق با آن ها رفتار می کند، درحالی که این مرد حتا لایق همنشینی با آن زن ها نیست، یا نوع دیگری از زنان هستند که جذب مردانی می شوند که اصلاً وجود خارجی ندارند.
دسته ای از زن ها هم هستند که رفتارهای ناپسند همسر شان همچون دروغ گویی، سوءاستفاده و... را به امید ایجاد تغییری در آن ها تحمل می کنند.

این بدن شماست به آن احترام بگذارید.

صرف بهره برداری از تن تان باعث نمی شود که مردها شما را بیش تر بخواهند و یا این که بخواهند آینده ای با شما بسازند، برعکس شاید آن ها فقط خواهان رابطه ای موقت باشند و بعد از آن ترک تان کنند. این دلیلی است که به ما نشان می دهد چرا اکثر زن ها تنها می مانند، یا فکر می کنند که هیچ مرد شایسته ای در دنیا وجود ندارد، ولی بااین حال باز هم متوجه نیستند که خودشان باعث شده اند تا در این شرایط قرار بگیرند، این خودشان هستند که اجازه می دهند با آنان همانند تکه ای گوشت رفتار شود.
زمانی که خودتان کم ارزش بودن را می پذیرید و اجازه می دهید با شما طوری رفتار شود که انگار هیچ ارزشی ندارید، هر روز و هر زمان کم ارزش تر و کم ارزش تر خواهید شد.
مثال های بیش تر و روشن تری از زن های مختلف هست که می توانستم برای تان بیان کنم، اما فکر می کنم تا این جا دیگر متوجه موضوع شده باشید.
آیا فکر می کنید شامل این دسته از زن ها هستید؟
اگر چنین است، شما تنها نیستید. عزیزانم، در دنیا هزاران زن مانند شما وجود دارند. برای من بسیار دردناک است که بخواهم این را به زبان بیاورم، ولی شما به اندازه ی کافی قدر خود را نمی دانید. شما فراموش کرده اید که عشق به خود یعنی چه.
اشکالی ندارد، من هم این امر را تجربه کرده ام و می دانم باید چه کاری انجام دهید. راهکارهای مختلفی هست که می توانید با استفاده از آن ها عادت ماندن در رابطه ای که مردها ارزشی برای تان قائل نیستند را تغییر دهید.
وقتی به فردی اجازه می دهید با شما آمرانه رفتار کند، با این کار به او می گویید هر طور می خواهد می تواند با قلب شما رفتار کند و شما نیز آن رفتارها را می پذیرید.
به خودتان اجازه می دهید برای ماه ها و شاید هم سال ها با مردی بمانید که هرگز قرار نیست به شما احترام بگذارد، چون می داند هر طور که رفتار کند، شما پذیرای او هستید ـ مهم هم نیست چه چیزی بگوید و یا چگونه رفتار کند.
مشکل دقیقاً همین جاست، چون ما به مردها اجازه می دهیم تا مطابق تصوری که از خودمان داریم با ما رفتار کنند. به آن ها اجازه می دهیم هر طور که می خواهند با ما رفتار کنند، به جای این که بفهمیم ما خودمان مشکل اصلی هستیم، می خواهیم آن ها ما را بپذیرند و در کنارمان شاد باشند. هرچه بیش تر خواهان چیزهای پوچ و بی ارزش باشید، بیش تر آن ها را به دست می آورید و این یک واقعیت صادقانه است.
همه ی ما از تنها ماندن می ترسیم، حتا فکر تنها ماندن برای برخی از ما می تواند ترسناک باشد. اگر بگذاریم این ترس بر ما غلبه کند، باعث می شود در یک رابطه ی مسموم بمانیم، زیرا مطمئن نیستیم در صورت تنها ماندن چه احساسی به ما دست خواهد داد.
آن قدرها هم که فکر می کنید تنها ماندن بد نیست. این که بدانید قادر هستید وقت ارزشمندتان را به خودتان اختصاص دهید، ارزشمند است. درعوض یاد می گیرید به هیچ کس وابسته نشوید و مواظب احساسات و سلامت تن و روان خود باشید.
زمانی که می پذیرید فردی منحصربه فرد و بی عیب برای خودتان هستید، یاد می گیرید که خود را آن طورکه هستید بپذیرید، نه آن طورکه دیگران از شما می خواهند باشید. عبرت گرفتن از اشتباهات گذشته و دوست داشتن عیب ونقص هایتان، زیباست.
هیچ وقت به خاطر این که خودتان هستید، عذرخواهی نکنید. شما سزاوارید که بیش ترین احترام را دریافت کنید. هر چقدر که با شما بدرفتاری شده است، دیگر کافی است. یا به کائنات بفهمانید که سزاوار بهترین ها هستید و یا این که همیشه از کائنات شر و بدی دریافت کنید.
به کائنات بگویید شما سزاوار فردی هستید که به شما متعهد باشد، لایق این هستید با فردی باشید که شما را در ژرفای عشق غرق کند.
اگر باور داشته باشید که لایق هیچ کدام از این ها نیستید، در چرخه ای از شرارت گرفتار می شوید، این چرخه تا زمانی که شما نخواهید خود را تغییر دهید، در حال تکرار شدن است.
این کار را برای خودتان انجام دهید، نه برای این که بخواهید کسی را راضی نگه دارید و انتظار داشته باشید که شما را بیش تر بخواهد و دوست داشته باشد.
منظورم این است، آیا فکر نمی کنید سزاوارتر از چیزهایی هستید که به دست می آورید و به دنبال شان می روید؟
این گونه فکر کنید که اگر او واقعاً به شما اهمیت می داد و شما را دوست می داشت، باعث رشد و پیشرفت تان می شد. اگر فقط ایستاده و نابود شدن تان را می بیند، چرا امیدوار هستید که سرانجام قرار است نجات تان دهد؟
خودتان مسئول این هستید که می خواهید در زندگی چه فردی باشید و در زندگی خواهان چه چیزی هستید؛ هرگز این نکته را فراموش نکنید.

درک کردن مردها***
برای شناخت صحیح یک مرد، باید به حرف های او گوش دهید و وقت بگذارید، چراکه این گونه قلب او را تسخیر خواهید کرد.
***
مردان و زنان مانند یکدیگر عملکرد یکسانی ندارند؛ زن ها بسیار پیچیده تر هستند، به عبارت دیگر، وقتی مردی ما را دوست دارد، می خواهد به ما خدمت کرده و حمایت مان کند. اگر قدرت این را داشته باشید که مردان را تسخیر کنید و بتوانید به آن ها گوش بدهید و درک شان کنید و قدردان شان باشید، در به دست آوردن قلب شان پیروز خواهید شد.
مشکلی که گاهی اوقات ما به عنوان یک زن با آن مواجه می شویم این است که به اندازه ی کافی با دقت گوش نمی کنیم که یک مرد سعی می کند چه چیزی به ما بگوید. فرصت نمی دهیم تا بفهمیم چه چیزی قرار است از دهان او خارج شود، فقط حرف هایی را که می خواهیم می شنویم و این خودش به تنهایی باعث می شود سوءتفاهم های زیادی به وجود بیاید.
باید بدانید که مردها آن چیزی را که می خواهند، مخفی نمی کنند و اگر شما را بخواهند، این را به شما نشان می دهند و اگر نخواهند، خودتان از رفتارشان متوجه خواهید شد.
کار خیلی سختی نیست، ولی ما گاهی اوقات شرایط را با فکر کردن بیش ازحد به مسائل خیلی جزئی پیچیده می کنیم، درحالی که حقیقت کاملاً واضح و مشخص در مقابل چشمان مان است.
قانون شماره یک این است که هیچ وقت سعی نکنید او را در تنگنا قرار دهید، با این کار شکستن قلب خودتان را امضا می کنید.
به من اعتماد کنید. من خودم با این مشکل چندین بار مواجه شده ام و یاد گرفته ام که مجبور کردن کسی برای این که شما را دوست بدارد، کار بسیار سختی است.
مردی که بخواهد با شما ازدواج کند، در همان چند ماه اول آشنایی این موضوع را بی درنگ به شما نشان خواهد داد. هرچه بیش تر سعی کنید او را در رابطه ای که آمادگی آن را ندارد تحت فشار قرار دهید، احتمال بیش تری وجود دارد که او برعکس آن عمل کند. اگر آمادگی وارد شدن به رابطه ای را نداشته باشد، هر حرفی که بزنید و هر کاری که انجام دهید، تصمیم او را عوض نخواهد کرد.
آیا مطالبی را که می خوانید، درست متوجه می شوید؟
خانم ها این نکته را در سر خود فروکنید. اگر آن طور که انتظار دارید علاقه ی چندانی به شما نشان نمی دهد، بدانید عاشق شما نیست. شاید با خودتان فکر کنید چقدر جسورانه و بی رحمانه این کتاب را نوشته ام، اما فقط نخواستم که حقیقت را مخفی کنم.
ما همیشه خواستار این بودیم که مردان درک مان کنند، ولی هرگز هیچ تلاشی نکردیم که بفهمیم آن ها از ما چه می خواهند. برای این که به ما احترام بگذارند بر سر آن ها فریاد زدیم، اما هیچ گاه به آن ها احترام نگذاشتیم.
بسیاری از مردان این را به زبان نمی آورند که خواسته هایی شبیه به زنان دارند؛ به عنوان مثال وقتی مسئولیت همه ی کارها و کنترل همه ی امور را بدون این که به او اجازه ی کمک کردن بدهید بر عهده می گیرید، باعث می شوید او احساس بی ارزش بودن کند.
اجازه دهید گاهی مردتان امور را کنترل کند. او دیگر به مادر نیاز ندارد، فقط یک همسر می خواهد.
یک مرد دلش می خواهد همان طور که به شما اهمیت می دهد، شما نیز همان گونه به او اهمیت دهید. منظورم این نیست که برایش کفش جُردن سیصد دلاری بگیرید فقط برای این که احساس کند با پوشیدن شان خوب به نظر می رسد. می خواهم بگویم مشکلی به وجود نمی آید اگر به مردتان بها بدهید. ما در سال ۲۰۱۶ هستیم و مشکلی پیش نمی آید اگر برای او اهمیت قائل شویم، به همان نسبت او هم در مقابل، این کار را انجام می دهد.
از موفقیت های یک مرد تعریف و تمجید کنید و با انگیزه دادن به او باعث شوید به بهترین مردی که می تواند باشد تبدیل شود. به او نشان دهید که ارزشمند است، به عبارت دیگر از عزت نفس او غافل نشوید.
به آن چه می گوید با دقت گوش کنید. مراقب باشید به محض این که کلام از دهانش خارج نشده است، حرفش را قطع نکنید. درنهایت متوجه می شوید که مردان چگونه اند.
کار دشواری نیست اگر واقعاً زمان بگذارید و به حرف هایش گوش دهید. قضاوت و اظهارنظر بیهوده نکنید.

فقط گوش کنید.

مقدمه ی مترجم

کتابی که پیش رو دارید، اثری از ام.سوسا(۱) نویسنده ی کتاب دوراهی(۲) است. او با قلم تاثیربرانگیز خود، افکار و تجربه های خویش را در اولین کتابش به نام اشتباهات یک زن با دیگران به اشتراک گذاشته است تا شاید زن ها ارزش ازدست رفته ی خویش را دوباره بازیابند.
این کتاب این قدرت را به شما می دهد تا بتوانید کنترل بیش تری بر عواطف و احساسات خود داشته باشید و شاید سبب شود خاطرات دردناک تان را دوباره به یاد آورید و حتا ممکن است به شما نشان دهد که در ازدواج قبلی کجای راه را اشتباه رفته اید، اما درس مهم و ارزشمندی به شما می دهد: عشق به خویشتن.
این کتاب همچنین اشتباهاتی را که ما زن ها اغلب در ازدواج مرتکب می شویم، نشان می دهد.
اگر قادر نیستید این اشتباهات را بپذیرید و یا این که با آن ها مواجه شوید، این کتاب برای شما مناسب نیست، اما واقعیت این است که هیچ کس از خواندن این کتاب مستثنا نیست، حتا خودم.
در این جا لازم می دانم از تمام خوانندگان گرامی خواهش کنم که اگر متوجه خطاهایی در این کتاب شدند، بر مترجم منت نهند و با تذکرات و نظرهای خود بر کیفیت چاپ های بعدی بیفزایند.
از خانواده ام و دوستان عزیزم به ویژه فرانک یزدی و معصومه محمدنیا که بی شک اصلی ترین مشوقان من در این مسیر بودند و تمام کسانی که با حمایت و همراهی خویش در این زمینه یاری ام کردند، کمال تشکر را دارم.
همچنین از انتشارات مجید که زحمت انتشار این کتاب را بر عهده گرفته است، صمیمانه سپاسگزارم.

نجمه سالاری

نظرات کاربران درباره کتاب اشتباهات یک زن

سلام؛ من این کتابو با اینکه یک مرد هستم خوندم، واقعا حرفاش از نظر یک مرد صادقانه بود، واقعا حرفای خوبی میزد، مخصوصا وقتی یک مرد محبت و احساس عشق زیادی از طرف مقابل بهش برسه ولی اون مرد لیقاتشو نداشته باشه فکر میکنه اون طرف وظیفشه و حتی دورتر میشه ازش، امیدوارم همه رابطه ها دو طرفه باشه، و اگر یک فرد روبروییمون لیاقتش کمتر از خودمونه همون اول کنارش بزاریم و نگیم جلوتر میریم این خوب میشه....به امید موفیت همه رابطه ها..
در 6 ماه پیش توسط مهدی شاه حسینی
کتاب خیلی خوبیه برای شناختن مردا و اینکه خانما به ارزش خودشون بیشتر پی ببرن
در 6 ماه پیش توسط sara
وای خیلی عالیه این کتاب،انگار خودم نوشتمش،تک تک کلماتش برام ملموس بود انگار از رو زندگی گذشته من نوشته شده،به شدت به همه ی خانوم ها و دختر خانوم ها توصیش میکنم،چون اکثر خانوم ها این اشتباهات رو انجام میدن و وقتی متوجه میشن که دیگه خیلی دیر شده
در 7 ماه پیش توسط زینب صدری
انگار که این کتاب از آسمون افتاده زمین واسه من! دقیقا چیزهایی توش بود که نیاز بود بشنوم. عالی بود. خوندن این کتاب رو به همه ی دخترها توصیه میکنم. باید ما دختر ها به خودمون بیایم‌. این قدر مرد هارو مقصر ندونیم، واقعا خیلی وقت ها ما اشتباه راهو میریم و دونسته راه اشتباه روانتخاب میکنیم. مرسی از گذاشتن این کتاب.
در 6 ماه پیش توسط ماه خورشید
بیشتر شبیه یه بیانیه بود!خیلی سطحی و گذرا، از نکات کلیدی بعضی کتابهای دیگر در این حوزه استفاده شده بود!!تعجب کردم اینچنین کتابی چند روزه تو ویترین فروش گذاشته شده!!!به نظر من کتابهای بسیار غنی تری مانند کتب خانم باربارا دی آنجلیس علی رغم قدیمی بودن نگارش آنها، مفیدتر می باشند!
در 6 ماه پیش توسط TOORAN
این کتاب با موضوع دیگه ای شرو میشه و بعد از چند صفحه کلا بحث عوض میشه و تا اخر روی همون بحث میمونه😑 وقتی کتاب نمونه رو خوندم خیلی خوشم اومدو سریع خریدمش ولی وقتی دیدم موضوع کتاب کلا عوض شد، پشیمون شدم. این کتاب فقطو فقط به درد دخترایی میخوره که بهشون خیانت شده و دچار افسردگی شدن، تازه متن اونقدر قوی نیست که بتونه کمک شایانی بهشون بکنه ولی بحث کتاب راجع به همینه کلا😑
در 6 ماه پیش توسط saf...deh
کتاب ضعیفی بود به نظر من. اول که مقدمه و نظرات رو خوندم به نظرم خوب اومد اما الان انقدر به نظرم مطالب تکراری و پیش پا افتاده و بعضی جاها اغراق آمیزه که حاضر نیستم ۵۰ صفحه اخرشو بخونم و تمومش کنم. شاید بیشتر به درد اونایی بخوره که شکست های عشقی پی در پی داشتن
در 6 ماه پیش توسط m68...adi
به نظر من کتاب خیلی خوبی بود. هدفش این بود که بگوید زن ها برای خود ارزش قائل باشند و خودشان را دوست بدارند و وجود خود را وابسته به مرد ندانند. به عنوان مثال اگه همیشه برای همسر خود چایی می آورید گاهی اوقات هم محترمانه از او بخواهید که چای برای شما بیاورد، یک زن فقط نباید در آشپز خانه باشد و همیشه بوی غذا بدهد و یا مشغول مرتب کردن خانه باشد، باید به ظاهر خود هم برسد.
در 5 ماه پیش توسط maryam s
فوق العاده .من بودم همه جملاتشو طلا میگرفتم . حیف ک خیلی ها حیفیشون میاد پول بدن . اگه یه کتاب مفید میخوایید بخونید اونم این کتابه.. کاش رایگان میشد همه بخونن
در 6 ماه پیش توسط jaf...342
بخش پایانی این کتاب برای افرادی که وسوسه‌ می شوند به رابطه ی فروپاشیده قبلی برگردند حقایق روشن کننده ای در بر دارد.
در 4 ماه پیش توسط مریم غفار