پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب یکصد سال نظام حقوقی مطبوعات در ایران

کتاب یکصد سال نظام حقوقی مطبوعات در ایران
۱۳۸۵ - ۱۲۸۵ ، از انقلاب مشروطيت تا پايان دوره اصلاحات

نسخه الکترونیک کتاب یکصد سال نظام حقوقی مطبوعات در ایران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب یکصد سال نظام حقوقی مطبوعات در ایران

موضوع کتاب بررسی و شناخت "تحولات نظام حقوقی مطبوعات در ایران" است. این کار از طریق بررسی شرایط قانونگذاری‌های مطبوعاتی در فاصله‌ی زمانی از انقلاب مشروطیت تا عصر حاضر (یعنی دوره‌ی یکصد ساله‌ی بین سال‌های ۱۲۸۵ تا ۱۳۸۵ هجری شمسی) صورت گرفته است. لازم است برای نیل به این مقصود، با رویکردی تاریخی تحولات دوره‌ی زمانی مورد نظر را بازکاوی کرده و آنچه از خلال اسناد و مدارک تاریخی موجود قابل استخراج و تحلیل است را بیرون بیاوریم و با کنار هم قرار دادن قطعات مذکور، تصویری کلی از فراز و فرود نظام حقوقی مطبوعات در ایران پیش رو قرار دهیم. این کتاب در سه فصل تنظیم شده است؛ در فصل نخست، موضوع در شکل کلی آن طرح شده، ضرورت و اهمیت موضوع، هدف اصلی تحقیق و پرسش‌های‌ کلی‌ مورد اشاره قرار گرفته، آثار مرتبط با موضوع‌ این کتاب مورد نقد و ارزیابی قرار می‌گیرد. در دوازده گفتار نخست فصل دوم، تحولات تاریخی جامعه‌ی ایرانی در سال‌های مصادف با شروع انقلاب مشروطیت و وقایع پس از آن تا پایان دولت اصلاحات (۱۳۸۵) بررسی شده و گفتار پایانی همین فصل به بررسی مقایسه‌ای قوانین مطبوعات (۵ قانون اصلی) می‌پردازد. فصل سوم و پایانی کتاب، به جمع‌بندی دستاوردهای پژوهش و نتیجه‌گیری از موضوعات مطرح شده اختصاص دارد.

ادامه...

مشخصات کتاب یکصد سال نظام حقوقی مطبوعات در ایران

بخشی از کتاب یکصد سال نظام حقوقی مطبوعات در ایران

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب یکصد سال نظام حقوقی مطبوعات در ایران