فیدیبو نماینده قانونی نشر نیلوفر و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

اتفاق

نسخه الکترونیک کتاب اتفاق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
اتفاق

دوقلوها صبح زودِ چهارم مرداد ۱۳۲۲، ده روز زودتر از موعد مقرر، در خانه‌ای ساحلی نزدیک دریا به دنیا آمدند. پدر و مادر جوان هر سال، اول تابستان، خانه‌ای بزرگ در شمال، نزدیک رامسر یا بابلسر، اجاره می‌کردند و دو ماه آنجا می‌ماندند. این بار قصد داشتند زودتر برگردند به تهران که غافلگیر شدند. دردهای زایمان شروع شد و به‌سرعت شدت گرفت. وقت برای رفتن به بیمارستان نبود. کدام بیمارستان؟ تا بابلسر یک ساعت و نیم یا بیشتر راه بود. بچه‌ها، احتمالاً، توی راه به دنیا می‌آمدند. بی‌بی، با اینکه خدمتکاری جوان بود، از خانم‌های شهری بیشتر تجربه داشت. خواهر و برادرهای کوچک‌تر از خودش همه در خانه به دنیا آمده بودند، یا در راه، هنگام سفر با الاغ. بلافاصله دست‌به‌کار شد و همه وسایل ابتدایی را آماده کرد. مادر جوان دست شوهرش را گرفته بود و ناله‌هایش را فرو می‌داد. زایمان آسانی بود و دوقلوها برای ورود به دنیا عجله داشتند. پشت سر هم از راه رسیدند و گریه‌ای کوتاه کردند. بی‌بی بند نافشان را برید و آنها را، خیس و خونی، روی سینه گرم مادرشان گذاشت.
دوقلوها ــ نادر و شادی ــ بچه‌های سالمی بودند و به‌سرعت رشد می‌کردند. کنار هم می‌خوابیدند و با صدای موج‌های بلند در گوش‌های کوچکشان به خواب می‌رفتند. بزرگ‌تر که شدند، تا دورها، تا آنجا که آب دریا سرد و زلال می‌شد، شنا می‌کردند. با پیچ و خم دریا آشنا بودند و زبان آب را می‌دانستند. بدن جوانشان را به دست موج‌های خروشان می‌سپردند، چشم‌هایشان را زیر آب باز می‌کردند و به هم خیره می‌شدند. خسته که می‌شدند، روی آب دراز می‌کشیدند و دست هم را می‌گرفتند. اگر گردابی ناگهان غافلگیرشان می‌کرد، به هم می‌چسبیدند و با هم غرق می‌شدند.
دوقلوهای عاشق. جدایشان می‌کردی، می‌مردند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر نیلوفر - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.53 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۰۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب اتفاق در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب اتفاق

یک داستان روان و شخصیت‌پردازی‌های خوب برای کسانی‌که میخوان شروع کنند به کتاب خوندن
در 2 هفته پیش توسط
داستان روایت زیبایی است از انسان‌هایی معمولی که چطور تحولات اجتماعی و جنگ بر زندگی و افکارشان غالب شده و آنها را با خود چون سیلابی میبرد ولی در انتها امید و شور و میل به زندگی و شادی آنها را به بازگشت به زندگی متعادل فرا می خواند و تعادل برقرار می‌شود.
در 3 هفته پیش توسط
این پسوند م همراه با کسره در خیلی جاها به چشم میخوره و متاسفانه من نمی‌دونم این نوعی بیان محاوره است یا؟ لطفاً اگر کسی می‌دونم در موردش بنویسه
در 3 هفته پیش توسط
من این رمان رو فوق‌العاده دوست داشتم
در 2 ماه پیش توسط
کتاب ضعیفی از نظر قصه پردازی است، شخصیت ها سطحی و گذرا توصیف شده اند، توصیف احساسات خیلی سطحی است. یه قصه تکراری، چیزی شبیه فیلم های اغاز دهه هفتاد.
در 4 ماه پیش توسط