دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
پادکست استودیو صداهای همراه؛ موج قدرت کتاب صوتی

پادکست استودیو صداهای همراه؛ موج قدرت
شماره ۲

نسخه الکترونیک پادکست استودیو صداهای همراه؛ موج قدرت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره پادکست استودیو صداهای همراه؛ موج قدرت

باورها چگونه ساخته می‌شوند؟ از همان لحظه‌ای که انسان قدم به این دنیا می گذارد، شروع به یادگرفتن می‌کند. به‌طور مثال او راه رفتن و حرف زدن را یاد می‌گیرد. یادگیری‌های او فقط به حرف زدن و راه رفتن خلاصه نمی‌شود. کودک انسان یاد می‌گیرد که بترسد، یاد می‌گیرد که شجاع باشد، یاد می‌گیرد که قوی و یا ضعیف باشد. یاد می‌گیرد که بنویسد و یا بخواند. این‌ها تنها بخشی از یادگیری‌هایی هستند که انسان دارد. انسان در کودکی شجاع است و هر کاری را بدون ترس انجام می‌دهد. او دوست دارد برای اینکه بهتر یاد بگیرد، هر چیزی را آزمایش و یا تجربه کند. کارهایی را انجام می‌دهد که ازنظر پدر و مادرش کارهای خطرناکی هسند. او نمی‌داند که انجام آن کارها خطرناک است و احتمال دارد که صدمه ببیند، پدر و مادرش به او می‌گویند که این کار خطرناک است و او را از انجام آن کار منع می‌کنند. وقتی که دستش را به سمت آتش یا اشیاء داغ می برد والدین او روی دستش می زنند و از خطرناک بودن کارش می گویند. او را دائما از انجام بعضی کارها نهی می کنند. او را می ترسانند و به او می گویند که این کار را انجام ندهد بهتر است. اینگونه ذهن انسان را از باورهای مخرب و محدود کننده پر می کنند. او کم‌کم باورهای پدر و مادر را قبول می‌کند. او کم‌کم می‌آموزد که هر کاری را به‌راحتی تجربه نکند. پدر و مادر باورهای خود را به کودک خود می‌آموزند. پس می‌توان به‌ این نتیجه رسید که باورهای خانواده در ساخته‌شدن باورهای اثری بسیار قدرتمند دارند. می توان گفت اگر انسان در خانواده‌ای رشد کند که آن خانواده باورهای مثبت زیادی داشته باشند، او نیز از باورهای مثبت خانواده الگوبرداری کرده و باورهای مثبت را در وجودش می‌سازد و برعکس اگر پدر و مادرش باورهای محدودکننده زیادی داشته باشند، این باورها باعث ساخته‌شدن باورهای محدودکننده در انسان می‌شوند. دومین مکان مهمی که باعث شکل‌گیری باورهای انسان می‌شود، مدرسه و محل تحصیل کودک است. معلم‌ها و مربی‌های او به او می‌آموزند که چه چیزی خوب است و چه چیزی بد است. او باورهای معلمان خود را یاد می‌گیرد و باورهای خود را بر اساس باورهای آن‌ها می‌سازد. فرض کنید که دانش‌آموزی در مدرسه‌ای تحصیل می‌کند. اگر دریکی از روزهای تحصیلش به دلیل اینکه نتوانسته است به سؤالات معلم جواب بدهد، معلمش به او بگوید که تو خنگ و بی‌سواد هستی. اگر این کودک به‌راستی خنگ نباشد این حرف معلمش باوری را در او می‌سازد که به خنگ بودنش مهر تأیید می‌زند. در اینجا یک جمله‌ی معلم به ساخته‌شدن باوری منجر می‌شود که در زندگی آینده ، این کودک او را ضعیف و ناتوان می‌کند. چه‌بسا ساخته‌شدن این باور محدودکننده باعث شود که این دانش‌آموز نتواند از همه توان خود برای یادگیری استفاده کند و روزبه‌روز این ناتوانی ساختگی در او بیشتر شود. به همین دلیل است که به پدر و مادر و معلمان تأکید می‌شود که از به کار بردن جملات تضعیف‌کننده دوری کنند و در عوض از جملات انگیزشی و انرژی‌بخش برای تشویق کودک خود استفاده نمایند تا باورهای انرژی بخش در ذهن او شکل بگیرند.

ادامه...

مشخصات پادکست استودیو صداهای همراه؛ موج قدرت

نظرات کاربران درباره پادکست استودیو صداهای همراه؛ موج قدرت

خیلی متشکر و ممنون از این پادکست خیلی عالی. این واقعاً درسته که تو دنیا هر کسی با یک یا بیشتر از یک مسئله رو به روئه، یکی قدش کوتاهه، یکی دست نداره، یکی پا نداره، یکی مو نداره، یکی بینی بزرگی داره، یکی لاغره و.... فکر کردن زیاد به اینا مانع می‌شند از رسیدن به موفقیت و تو دیگه نمی‌خوای ادامه بدی. تو باید بدونی همه و همه مشکل و مسائلی دارند در زندگی شون، پس این طبیعیه و اونا رو ول کن و برو سمت آرزو هات.
در ۳ سال پیش توسط mil...ran ( | )
وای .بالاخره یکی پیدا شد که دست رو قلبا گذاشت.واقعا گریه کردم از شعف خوشحالی. این کلمات با ارزشترین کلماتی بود که تا بحال شنیدم.امیدوارم که از این جهان هستی سهمی که میخواستی رو ببری.و اینو بدون سهمی که ت نستر رو به نحو احسن دادی.با درود و سپاس.????????????????????
در ۴ سال پیش توسط mas...321 ( | )
وایی خییلی خوب بود?????
در ۴ سال پیش توسط امیرمهدی سرآبادانی ( | )
خوبید شما خیلی خوبید
در ۲ سال پیش توسط مظاهر یدالهی ( | )
فقط اینو میتونم بگم هر کی تو روز مرگیش یا حتی مواقعی که احساس شکست، درد، ناامیدی تو درونش داره میتونه با گوش دادن به این پادکست های کوتاه یه انرژی دوباره برای بلند شدن و ادامه دادن مسیر زندگیش بگیره....... من که به شخصه عاششققق پادکستهای موج قدرتمند???
در ۲ سال پیش توسط sag...sal ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››