کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات جامی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

قلعه حیوانات

نسخه الکترونیک کتاب قلعه حیوانات به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

قلعه حیوانات نوشته جورج ارول (۱۹۰۳ _ ۱۹۵۰) نویسنده مشهور انگلیسی است. قلعه حیوانات یکی از پرسروصداترین و پرطرفدارترین کتاب‌های دنیاست. تا جایی که بعضی از جمله‌های کتاب در ادبیات انگلیس تبدیل به ضرب المثل شده‌اند.
ماجرای این رمان از شبی شروع می‌شود که یکی از خوک‌های مزرعه بقیه حیوانات را جمع کرده و آن‌ها را دعوت به شورش علیه انسان‌ها می‌کند. خوک که میجر پیر نام دارد، یک سرود قدیمی به نام جانوران انگلستان را به آنان یاد می‌دهد که بعداً به سرودی انقلابی در بین حیوانات مزرعه تبدیل می‌شود.
«خواندن سرود حیوانات را سخت به‌هیجان آورد. میجر هنوز آن را به‌اتمام نرسانده بود که همه حیوانات شروع به‌زمزمه آن کردند. حتی کودنترین آنها آهنگ و چند کلمه‌اش را فراگرفته بود و زیرک‌ترها از قبیل خوکها و سگ‌ها ظرف چند دقیقه تمام سرود را از بر داشتند. و پس از مختصر تمرین مقدماتی تمام حیوانات مزرعه با هم و هماهنگ سرود «حیوانات انگلیس» را سر دادند. گاوان با ماق، سگان با زوزه، گوسفندان با بع‌بع، اسبان با شیهه، و مرغابی‌ها با صدای مخصوص خود آن را خواندند. این سرود چنان حیوانات را به‌وجد آورد که پنج بار پی هم تکرارش کردند و چه‌بسا اگر موجبی پیش نمی‌آمد سراسر شب به‌خواندن ادامه می‌دادند.
بدبختانه سر و صدا، آقای جونز را از خواب بیدار کرد. از تخت پایین جست و به‌تصور اینکه روباهی وارد مزرعه شده است تفنگی را که همیشه در کنج اتاق خوابش بود برداشت و تیری در تاریکی انداخت. ساچمه بر دیوار طویله نشست و جلسه به‌سرعت بر هم خورد و همه به‌ محل خواب خود گریختند. پرندگان بر شاخه‌ها و چرندگان روی کاه جای گرفتند و در لحظه‌ای، تمام مزرعه را سکوت فراگرفت.»

دانلود کتاب قلعه حیوانات در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

کتاب وا قعا زیبایی بود کاش آدم ها به حیوانات توجه بیشتری نشون میدادن
در 1 هفته پیش توسط آرش رحمانیان
یکی از بهترین کتاب هایی که خوندم تا الان کتابیه با داستانی قابل تامل حتما کسی نخونده بخونه
در 2 هفته پیش توسط Mohammadkazem sheykhlooi
خیلی کتاب خوبی بود چقدر شبیه وضعیت ماست .
در 2 هفته پیش توسط roy...i40
عالی من به همه این رو توصییه میکنم غزل
در 2 هفته پیش توسط
این کتاب در نقد انقلاب کمونیستی شوروی نوشته شده.ا در واقع شخصیت های کتاب مشابه گردانندگان انقلاب شوروی هست. میجر پیر همان لنین نظریه پرداز انقلاب شوروی است. ناپلئون همان ژوزف استالین است که شخصی بسیار مستبد و ظالم بود و میلیون ها انسان را بیرحمانه کشت و اسنوبال همان لئون تروتسکی است که در نهایت تبعید و کشته می شود. در کل انقلاب قلعه حیوانات مشابه( انقلاب کمونیستی) بر ضد مزرعه مانر(نظام سرمایه داری)است.
در 3 هفته پیش توسط