پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب نگاهی به نظام آموزش از دور

کتاب نگاهی به نظام آموزش از دور
با تاکید بر مبانی، نظریه‌ها و نسل‌ها

نسخه الکترونیک کتاب نگاهی به نظام آموزش از دور به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب نگاهی به نظام آموزش از دور

با ورود به عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات و زندگی اثربخش در جامعه اطلاعات محور، مستلزم ایجاد زیرساخت‌های فکری و فیزیکی برای آن می‌باشد. در عصر اطلاعات، یکی از نظام‌هایی که دستخوش تغییر و تحول شده، نظام آموزشی است. این نظام آموزشی از پایان قرن بیستم، رو به همگانی شدن گذاشته و به صورت یک تقاضای اجتماعی درآمده است. به ویژه با ظهور اقتصاد دانش محور و تراکنش اطلاعات، نیاز به آموزش و یادگیری بیش از هر زمان دیگری جنبه حیاتی به خود گرفته است. از سوی دیگر آموزش؛ کلید توسعه معرفی شده است، چرا که سایر ابعاد توسعه از جمله اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و حتی فناورانه به آن بستگی دارند. به همین دلیل سازمان یونسکو آموزش را اساس و بنیان هر نوع توسعه‌یاد می‌کند. علاوه بر این، نظام آموزش و پرورش به عنوان یکی از مهم‌ترین مظاهر زندگی پیشرفته بشر ارتباط نزدیکی با روند کمی و کیفی تحولات بشری و توسعه نیروی انسانی دارد. در اعلامیه حقوق بشر، از آموزش و پرورش به عنوان مهم‌ترین و اساسی‌ترین حقوق اولیه انسان‌ها یاد شده است. این حق منحصر به سن خاصی نیست و دربرگیرنده همه انسان‌ها با هر سن، جنس، طبقه اجتماعی و اقتصادی است. در این نگاه، انسان‌ها نیز به عنوان رکن اصلی توسعه در عصر اطلاعات، نیازمند آموزش‌هایی هستند که با تحولات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و فناورانه عجین شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب نگاهی به نظام آموزش از دور

بخشی از کتاب نگاهی به نظام آموزش از دور

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نگاهی به نظام آموزش از دور