Loading

چند لحظه ...
کتاب خستگی در ورزش

کتاب خستگی در ورزش

نسخه الکترونیک کتاب خستگی در ورزش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب خستگی در ورزش

اجرا یا عملکرد ورزشی ورزشکار امری بسیار پیچیده است که عوامل فیزیولوژیک و روانشناختی (جسمانی و روانی) از جمله وضعیت تغذیه، عملکرد CNS، قدرت و مهارت، شرایط محیطی، و تولید انرژی آن را تحت تأثیر قرار می‌دهند. عوامل فیزیولوژیک تا حد زیادی بر اجرای جسمانی و مغزی، ظرفیت متابولیک تولید انرژی از مواد غذایی، و قدرت و استقامت عضلانی مؤثرند. کنترل عصبی فعالیت جسمانی، چگونگی پردازش اطلاعات و ارسال سیگنال‌های عصبی از CNS به عضلات، تحت تأثیر عوامل روانشناختی نیز قرار می‌گیرد. دستگاه عصبی باید توانایی پردازش اطلاعات و ارسال فرمان مناسب به سراسر بدن بخصوص عضلات در حال کار را بوسیله‌ی یک سیستم نروترانسمیتری دقیق، پیچیده و پرکار داشته ‌باشد. دستگاه عضلانی نیز بایستی قادر به انجام فرامین صادره از طرف مغز باشد. سازگاری‌های بیولوژیک حاصل از تمرین و تغذیه از عوامل اصلی تأثیر‌گذار بر عملکرد این دو دستگاه می‌باشند حرکت بدن بوسیله‌‌ی تحریک عضله و در نتیجه انقباض آن میسر می‌شود. عضلات بخودی خود منقبض نمی‌شوند، بلکه برای منقبض‌شدن به پیامهایی که از طریق اعصاب حرکتی از مغز دریافت می‌کنند وابسته‌اند. سلامت آناتومیکی و فیزیولوژیکی نرونها، نروترانسمیترها و سلول‌های زمینه در پردازش دقیق اطّلاعات حسی - حرکتی وصدور فرمان مناسب برای انقباض عضلات و ارسال پیام، بصورت سیگنالهایی از مغز بطور مطلوب و مؤثّر به عضلاتی که لازم است منقبض شوند، بسیار مهم و حیاتی است.

ادامه...

مشخصات کتاب خستگی در ورزش

بخشی از کتاب خستگی در ورزش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب خستگی در ورزش