فیدیبو نماینده قانونی ناشرمولف و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چگونه عشق بورزیم

کتاب چگونه عشق بورزیم

نسخه الکترونیک کتاب چگونه عشق بورزیم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب چگونه عشق بورزیم

عشق واقعی به ما زیبایی، طراوت، صداقت، آزادی و آرامش می‌دهد. عشق واقعی شامل یک احساس شادی عمیق است که به ما احساس زنده بودن می‌دهد. اگر زمانی که ما احساس عاشقی می‌کنیم این حس‌ها را نداشته باشیم پس عشق ما واقعی نیست. در ابتدای رابطه عشق شما ممکن است فقط شامل شما و شریکتان باشد اما وقتی شما عشق واقعی را تمرین می‌کنید خیلی زود آن عشق رشد می‌کند و همه ما را در برمی‌گیرد. لحظه‌ای که عشق از رشد کردن متوقف شود، شروع به مردن می‌کند. عشق شما شبیه یک درخت است. اگر رشد یک درخت متوقف شود شروع به مردن می‌کند. ما می‌توانیم یاد بگیریم چطور عشقمان را تغذیه کنیم و به آن برای ادامه رشد کمک کنیم.

ادامه...
  • ناشر ناشرمولف
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.29 مگابایت
  • تعداد صفحات ۰ صفحه

بخشی از کتاب چگونه عشق بورزیم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

یادداشت هایی درباره عشق

قلبی مثل رودخانه

اگر شما یک مشت نمک در یک فنجان آب بریزید، فنجان آب شما غیرقابل نوشیدن می شود، اما اگر همان مقدار نمک را داخل یک رودخانه بریزید مردم می توانند همچنان از آن آب برای غذا درست کردن، شستشو و آشامیدن استفاده کنند. رودخانه بزرگ و وسیع است و ظرفیت پذیرش، در برگرفتن و تغییر را دارد. زمانی که قلب های ما کوچک است، درک و فهم و حس همدردی ما محدود می شود و ما رنج می بریم. نمی توانیم کاستی های دیگران را بپذیریم یا تحمل کنیم و از آن ها تقاضای تغییرشان را داریم اما اگر قلب هایمان بزرگ باشد، همان چیزها دیگر نمی تواند باعث رنجش ما شود چراکه ما قدرت فهم و همدردی بالایی داریم و می توانیم دیگران را بربگیریم. ما آن ها را همان طور که هستند می پذیریم و پس از آن است که آن ها فرصتی برای تغییر می یابند. پس سوال بزرگ این است: چطور به قلب هایمان برای رشد کمک کنیم؟

تغذیه کردن عشقمان

هریک از ما می توانیم هنر تغذیه کردن عشق و شادی را یاد بگیریم. هر چیزی برای زنده ماندن نیاز به غذا دارد حتی عشق. اگر ما ندانیم چطور عشقمان را تغذیه کنیم، پژمرده می شود. زمانی که ما شاد بودنمان را تغذیه و تقویت می کنیم در واقع در حال تغذیه کردن توانایی مان برای عشق ورزیدن هستیم. به همین دلیل است که عشق ورزیدن به معنی یادگرفتن هنر پرورش دادن شادی هایمان است.

درک کردن ماهیت عشق است

درک کردن رنج کسی بهترین هدیه ای است که می توانید به او بدهید. درک کردن، نامِ دیگر عشق است. اگر درک نمی کنید پس نمی توانید عشق بورزید.

شناختن عشق واقعی

عشق واقعی به ما زیبایی، طراوت، صداقت، آزادی و آرامش می دهد. عشق واقعی شامل یک احساس شادی عمیق است که به ما احساس زنده بودن می دهد. اگر زمانی که ما احساس عاشقی می کنیم این حس ها را نداشته باشیم پس عشق ما واقعی نیست.

احترام خمیره ی عشق ماست

یک سنتی در آسیا وجود دارد که می گوید با شریکتان همانند مهمانتان با احترام رفتار کنید. این یک حقیقت است حتی اگر شما مدت طولانی است که با شریکتان هستید. شریک شما همیشه لایق احترام تمام و کمال شماست. احترام خمیره ی عشق ماست.

عشق گران است

در ابتدای رابطه عشق شما ممکن است فقط شامل شما و شریکتان باشد اما وقتی شما عشق واقعی را تمرین می کنید خیلی زود آن عشق رشد می کند و همه ما را در برمی گیرد. لحظه ای که عشق از رشد کردن متوقف شود، شروع به مردن می کند. عشق شما شبیه یک درخت است. اگر رشد یک درخت متوقف شود شروع به مردن می کند. ما می توانیم یاد بگیریم چطور عشقمان را تغذیه کنیم و به آن برای ادامه رشد کمک کنیم.

عشق وابسته به موجودی است که زنده است

عشق چیزی است که زنده است و نفس می کشد. نیازی نیست آن را مجبور به رشد کردن در مسیر خاصی کنیم. اگر ما شروع کنیم با خودمان مهربان و ملایم باشیم پس خواهیم فهمید که آن را فقط در درون خودمان پیدا می کنیم، خالص و التیام بخش.

انحرافات

خیلی وقت ها، ما یک علاقه زودگذر نسبت به دیگران داریم نه به این معنی که عاشقش شدیم و او را می فهمیم بلکه فقط برای اینکه حواس خودمان را از چیزهایی که آزارمان می دهد پرت کنیم. ما زمانی که عشق ورزیدن و درک کردن و حس واقعی همدردی را برای خودمان یاد گرفتیم آن زمان است که می توانیم شخص دیگری را نیز درک کنیم و به او عشق بورزیم.

چهارعنصر عشق واقعی

عشق واقعی از چهارعنصر: مهربانی، همدردی، شادی و یکپارچگی تشکیل شده است. در سانسکریت این اسامی به نام های: مایتری، کارونا، مودیتا و اوپکشا وجود دارند. اگر عشق شما شامل این چهار عنصر باشد برای شما التیام بخش است و باعث ایجاد تغییر خواهد شد و همین طور در آن عنصر پرهیزگاری را نیز خواهید داشت. عشق واقعی قدرت التیام بخشی و تغییر هر موقعیتی را دارد و معنای عمیقی به زندگی مان می بخشد.

مهربانی

مهربانی اولین عنصر یک عشق واقعی است. اساس مهربانی توانایی شادی بخشیدن است. شما می توانید برای دیگری مانند نور خورشید باشید اما نمی توانید برای دیگران شادی بخش باشید تا زمانی که آن را برای خودتان نداشته باشید. پس با پذیرفتن و یاد گرفتن عشق ورزی و کمک به خودتان، خانه ای در درون خود بسازید ویاد بگیرید چطور خودآگاهی را در راهی تمرین کنید که بتوانید لحظاتی از لذت و شادی را برای تغذیه خودتان به وجود آورید. پس از آن است که شما چیزی را برای ارائه کردن به دیگری هم دارید.

همدردی

دومین عنصر عشق واقعی همدردی است. همدردی ظرفیت درک کردن رنج در خود و دیگران است. اگر شما ناراحتی خود را درک کنید، می توانید ناراحت بودن دیگری را هم درک کنید. درک کردن ناراحتی تسکین بخش است و ایجاد همدردی می کند. شما می توانید درد و رنج خود را تبدیل کنید و با داشتن نگاهی عمیق و تمرین ذهن آگاهی به دیگری نیز کمک کنید تا ناراحتی اش را تبدیل به چیز دیگری کند.

شادی

سومین عنصر عشق واقع ی ظرفیت شادی و لذت بخشیدن است. زمانی که شما بدانید چطور شادی و لذت را به وجود بیاورید آنگاه می توانید هم خودتان و هم دیگران را تغذیه کنید. حضور شما مثل یک هدیه، مثل هوای تازه، یا گل های بهاری و یا آسمان آبی درخشان است.

یکپارچگی

عنصر چهارم عشق یکپارچگی است. می توانیم آن را فراگیر شدن یا عدم تبعیض نیز بنامیم. در یک رابطه عمیق دیگر مرزی بین تو و دیگری وجود ندارد. شما او هستی و او شما. ناراحتی شما ناراحتی اوست. درک ناراحتی خودتان باعث می شود عزیزتان کمتر رنج ببرد. ناراحتی و شادی دیگر موضوعاتی فردی نیستند. هر اتفاقی برای عزیز شما بیفتد انگار برای شما افتاده است و برعکس.

احترام و اعتماد

همراه با چهار عنصر مرسوم عشق واقعی – مهربانی، همدردی، شادی و عدم تفاوت دو عنصر دیگر هم وجود دارد: احترام و اعتماد– این دو عنصر می توانند در چهارتای دیگر هم پیدا شوند اما ذکر کردن اسمشان کمک کننده است. زمانی که شما عاشق کسی هستید باید به او اعتماد و اطمینان داشته باشید عشق بدون اعتماد هنوز عشق نیست. البته اول شما باید به خودتان اعتماد و اطمینان داشته باشید و احترام بگذارید. اعتماد کنید به این که طبیعت خوب و مهربانی دارید. شما از این جهان ساخته شده اید از ستارگان و زمانی که به عشقتان نگاه می کنید می بینید که او هم از ستارگان و ابدیتی که درون آن هاست ساخته شده است. پس به این ترتیب به طور طبیعی احساس احترام می کنیم. عشق واقعی نمی تواند بدون احساس اعتماد و احترام به خود و دیگری وجود داشته باشد.
زیبا باش، خودت باش
اگر شما بتوانید بدن خودتان را قبول کنید آنگاه این فرصت را دارید که بدنتان را مانند خانه خود ببینید. شما در بدن خود استراحت می کنید، ساکن می شوید، آرام می شوید و احساس شادی و راحتی می کنید. اگر بدن و ذهن خود را قبول نداشته باشید نمی توانید در خانه با خودتان باشید. شما باید خودتان را همان گونه که هستید بپذیرید. این خیلی کار مهمی است. به همان نسبت که شما تمرین می کنید خانه ای در وجودتان بسازید، زیبا و زیباتر می شوید.

شما یک گل هستید

هر کودک به عنوان یک گل در باغ بشریت به دنیا می آید. هر گل با گل دیگری متفاوت است. پیام های زیادی در جامعه وجود دارد که به ما می گوید، حتی زمانی که جوان هستید با وجود اینکه جنس درستی را بخرید یا نگاه مشخصی به مسیر داشته باشید و یا شریک زندگی خوبی داشته باشید باز چیزی در ما اشتباه است که درست خواهد شد. به عنوان بزرگسالان، می توانیم آدم های جوانی را به یاد آوریم که همان طور که قدیم زیبا بودند الان هم هستند. آن ها مجبور نیستند آدم دیگری باشند.

آبیاری کردن گل!

یک روز من در مرکز تمرینمان در فرانسه صحبت می کردم. دو نفر از افرادی که شرکت کرده بودند زوجی از برداوکس بودند که هر از گاهی به مرکز تمرین ما سر می زدند. زن جلوی حاضران نشسته بود و از اول تا آخر سخنرانی در حال گریه کردن بود. بعد از سخنرانی پیش شوهرش رفتم و به او گفتم: دوست عزیز، گل شما نیاز به آبیاری دارد. او منظور من را متوجه شد. بعد از نهار آن ها به سمت خانه شان در حومه شهر رفتند و یک ساعت و نیم شوهرش در مورد همه چیزایی که باید از او تشکر می کرد قدردانی کرد. زمانی که آن ها به خانه رسیدند، بچه هایشان از اینکه پدر و مادرشان را اینقد خوشحال دیدند تعجب کردند. همین گونه است تحول می تواند بسیار سریع رخ دهد.

در آغوش گرفتن

سال ۱۹۹۶ دوستی مرا تا فرودگاه آتلانتا رساند. زمانی که ما داشتیم خداحافظی می کردیم، او پرسید: مشکلی ندارد شما را مانند راهب بودایی بغل کنم؟ در کشور من، ما عادت به انجام این کار برای خودمان نداریم اما با خودم فکر کردم من یک معلم ظِن هستم. نباید برای من مشکلی داشته باشد این کار را انجام دهم. بنابراین گفتم: چرا که نه؟ و او مرا بغل کرد، اما من کاملا سفت بودم. زمانی که در هواپیما بودم، تصمیم گرفتم که اگر می خواهم با دوستانم در شرق کار کنم بهتر است که فرهنگ شرق را یاد بگیرم. بنابراین به مدیتیشن "در آغوش گرفتن" دعوت شدم. مدیتیشن در آغوش گرفتن تلفیقی از شرق و غرب است. با توجه به این تمرین، شما باید شخصی که نگه داشتید را بغل کنید و در واقع خیلی واقعی آن را در آغوش بگیرید نه فقط به خاطر ظاهرسازی و اینکه وانمود کنید آنجا هستید بلکه با همه وجودتان با همه روح و قلب و بدنتان بغل کنید. مدیتیشن در آغوش گرفتن تمرینی برای ذهن آگاهی است. "نفسی به داخل، من می دانم عزیزم در آغوشم است و نفس به بیرون و او خیلی برایم مهم است." اگر شما به همین شکل نفس عمیق بکشید و شخصی که عاشقش هستید را بغل کنید انرژی مراقبت و قدردانی شما به آن شخص نفوذ می کند. او تغذیه می شود و مانند یک گل شکوفا می شود.

ذهن و بدن

ذهن و بدن شما دو موجود جدا از هم نیست. آنچه در بدن شما اتفاق می افتد بر ذهن شما نیز تاثیر می گذارد و برعکس. ذهن برای آشکار شدن متکی به بدن و بدن برای زنده ماندن متکی به ذهن است. زمانی که شما عاشق کسی هستید باید به او احترام بگذارید نه فقط با ذهنتان بلکه همین طور با بدنتان. شما به بدن خود و بدن او احترام می گذارید. بدن شما برای شماست. بدن شما برای ذهن شماست. ذهن و بدن دیگری هم همین گونه به هم متصل است.

تمرین روحی معنوی

معنویت به معنای اعتقادی کورکورانه به یک آموزنده ی معنویات نیست. معنویت عملی است که آرامش و ارتباط و تحول را به ارمغان می آورد. هرکس به یک بعد معنوی در زندگی نیاز دارد. بدون بعد معنوی مقابله با مشکلات روزمره برایمان مشکل می شود. با یک تمرین روحی معنوی دیگر ترس برایتان کمرنگ تر می شود. همراه با بدن فیزیکی شما یک بدن معنوی هم دارید. این تمرین ها: نفس کشیدن، راه رفتن، تمرکز کردن و تمرین درک کردن می تواند کمک بزرگی به شما برای فهمیدن و درک ناراحتی دیگران کند. اگر ما این ظرفیت را داشته باشیم، پس از آن می توانیم روابط معنوی واقعی و پایداری را با خودمان و دیگران توسعه دهیم.

سه نوع از انواع صمیمیت

سه مدل از انواع صمیمیت وجود دارد: فیزیکی، احساسی و روحی. این سه باید کنار هم باشند. هریک از ما به دنبال صمیمیت احساسی هستیم. ما نیاز به یک ارتباط واقعی داریم، درک متقابل، همبستگی و همدلی. می خواهیم که با یک نفر هماهنگ باشیم. زمانی که یک ارتباط صمیمی شامل همه این سه مورد شود پس از آن صمیمیت فیزیکی معنای بیشتری پیدا می کند و می تواند بسیار سالم و بهبود بخش باشد.

رابطه جنسی پوچ

میل جنسی عشق نیست. فعالیت جنسی بدون عشق رابطه جنسی پوچ نامیده می شود. اگر بدن شما راضی باشد ولی قلب و ذهن شما راضی نباشد، آیا شما یک انسان رضایتمند هستی؟ آیا در درونتان احساس کامل بودن و یکپارچگی می کنید؟ زمانی که بدن، ذهن و قلب شما راضی باشند، آن وقت است که صمیمیت جنسی شما را بیشتر به خودتان و شریکتان متصل می کند.

«نه» گفتن

عاشق کسی بودن به این معنی نیست که به هرخواسته ی او «آری» بگویید. عاشق کسی شدن مبتنی بر شناخت خود و نیازهای خود است. من خانمی را می شناسم که فقط به خاطر اینکه توانایی نه گفتن را ندارد بسیار عذاب می کشد. از زمانی که او جوان بود، هر زمانی که یک مرد برای هرچیزی درخواستی از او می کرد، او احساس می کرد باید «بله» بگوید حتی اگر مایل به انجام آن کار نبود. این بسیار مهم است که بدانید دوست داشتن شخص دیگر الویت بالاتری، نسبت به گوش دادن به خودتان و چیزی که نیاز دارید، ندارد.

سه ریشه قوی

ما برای حفظ تعهدمان به شریکمان در شرایط سخت و طوفانی به ریشه های قوی نیاز داریم. اگر منتظر بمانیم تا مشکلی با شریکمان برایمان پیش آید و پس از آن برای حلش تلاش کنیم آنگاه ریشه هایی به اندازه کافی قوی برای مقاومت در برابر حملات را نخواهیم داشت. اغلب ما فکر می کنیم که در تعادل هستیم در حالیکه در واقعیت این تعادل شکننده است و ما تنها به ضربه ی یک نسیم کوچک نیاز داریم تا سقوط کنیم. یک درخت شاه بلوط ریشه خود را در عمق قلب زمین قرار داده، بنابراین خیلی قوی است. اما بعضی از درختان که به نظر بسیار پایدار می آیند تنها به یک طوفان تند نیاز دارند تا به زمین بیافتند. درختان انعطاف پذیر طوفان خشونت بار را تحمل می کنند زیرا ریشه های آن ها عمیق و قویست. ریشه های روابط پایدار، ذهنِ آگاه، عمیق گوش دادن و صحبت های عاشقانه است. یک ارتباط عمیق برای حمایت از شما.

نظرات کاربران درباره کتاب چگونه عشق بورزیم

منظورتون از ۳۱ صفحه چی هست؟ این قیمت برای ۳۱ صفحه است؟
در 7 ماه پیش توسط parisa