فیدیبو نماینده قانونی ناشرمولف و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چرا با آدم‌ اشتباهی ازدواج می‌کنید؟

کتاب چرا با آدم‌ اشتباهی ازدواج می‌کنید؟
مدرسه زندگی

نسخه الکترونیک کتاب چرا با آدم‌ اشتباهی ازدواج می‌کنید؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب چرا با آدم‌ اشتباهی ازدواج می‌کنید؟

school of life یا مدرسه زندگی نام موسسه‌ای است که توسط آلن دوباتن و تعداد دیگری از همکاران وی اداره می‌شود. این موسسه با هدف آگاهی‌بخشی در حوزه فلسفه روزمره تعداد قابل توجهی کتاب‌، مقالات، ویدیوهای آموزشی و همچنین دیگر محصولات فرهنگی را تولید کرده است. دوباتن نویسنده بخش زیادی از کتاب‌های منتشر شده در این موسسه است که در هر کدام از کتاب‌هایش به روزمره‌ترین و البته مهمترین موضوعات زندگی انسان پرداخته است. نثر ساده و نکته‌سنجانه او توانسته نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند. او فلسفه را از علمی دور از دسترس و سخت‌فهم به مفهومی قابل درک و بسیار کاربردی تبدیل کرده است. کتاب «چرا با آدم اشتباهی ازدواج می‌کنید؟» با مطرح کردن این سوال کلی به کنکاش درباره ازدواج و روش‌های ارتباط موفق می‌پردازد.

ادامه...
  • ناشر ناشرمولف
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.27 مگابایت
  • تعداد صفحات ۰ صفحه

بخشی از کتاب چرا با آدم‌ اشتباهی ازدواج می‌کنید؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مجرد ماندن را وحشتناک می­دانیم
کسی که مجرد ماندن را غیرقابل تحمل می­داند نمی­تواند به طور عقلانی همسر خود را انتخاب کند. اگر می خواهیم ارتباط خوبی ایجاد کنیم باید به سال­های بسیاری که به تنهایی سَرکرده­ایم حس خوبی داشته باشیم. بعضی از ما دیگر نمی توانیم به دوران مجردی خودمان عشق بورزیم پس به ترفند ازدواج متوسل می­شویم. در این صورت فقط به این دلیل به همسر آینده­ی خود عشق می­ورزیم که ما را از مصیبتِ مجرد ماندن نجات داده است.
جامعه­ی ما فردی که به سن خاصی رسیده اما همچنان مجرد مانده است را ناخوشایند و خطرناک جلوه می دهد. زوج­ها با دیدن استقلال شخص مجردی که آن ها را به مهمانی خود دعوت می­کند احساس خطر می­کنند. وقتی او را می­بینند که تنهایی به سینما می­رود احساس می­کنند یک آدم جذامی دیده اند. عصر مدرن امکانات و آزادی های بسیاری به همراه آورده است اما همچنان از مجرد ماندن می­ترسیم.
برخی بر این اعتقاد هستند که جامعه باید در باورهایی که درباره­ی زندگی مجردی دارد تجدیدنظر کند؛ جهانی با خوردنی­ها و وسایل مشترک و مهمانی­های مداوم خیلی هم بد نیست. به هرحال شخصی که تصمیم به ازدواج می­گیرد باید اطمینان حاصل کند که با این کار دنبال فواید جفت شدن است نه آنکه از مضرات و بدی­های زندگی مجردی فرار کند.
در گذشته مردم عمدتا برای برآوردن نیاز جنسی خود ازدواج می­کردند: آن ها ازدواج می­کردند تا از موانعی که جامعه به طور مصنوعی بر سر ارضای نیازهای جنسی آن ها قرار داده بود نجات یابند.
ما در بعضی زمینه­های دیگر هم با موانع و محدودیت های خاصی مواجه می­شویم. وقتی مصاحبت و همراهی فقط از طریق ازدواج ممکن باشد مردم ازدواج می­کنند تا از رنج تنهایی در امان باشند. این نوع ازدواج هم مثل ازدواجی که فقط به خاطر آمیزش انجام شود به بیراهه خواهد رفت.

نظرات کاربران درباره کتاب چرا با آدم‌ اشتباهی ازدواج می‌کنید؟

چون متاسفانه ناشر محترم درج نکردن، این یک "مینی" کتاب هست.
در 9 ماه پیش توسط arz...ehr
تو سایت آمازون اسم آلن دو باتن به عنوان ویراستار مجموعه اومده نه نویسنده. اساساً در این مجموعه‌کتاب‌های مدرسه‌ی زندگی نام شخصی به عنوان نویسنده مشخصاً ثبت نشده. اینکه اسم آلن دو باتن رو بلافاصله زیر تیتر می‌زنید و به خواننده القا می‌کنید که ایشون نویسنده‌ی کتابه، از حرفه‌ای‌گری به دوره.
در 6 ماه پیش توسط علی معتمدی
انتظار کتاب مفصل‌تری رو داشتم اما این ۶۴ صفحه هم، فوق‌العاده بود، واقعاً به مسائلی اشاره می‌کنه که من به عنوان مشاور خانواده، تا این حد، ظریف بهشون توجه نکرده بودم. توصیه می‌کنم کتاب جستارهاش رو بخونین، کاربردی و عالیه.
در 7 ماه پیش توسط رحمان شیخ‌هادی
به نظر من همچین کتابایی تو زندگی با ارزشن وارزش هزینه کردن دارن...
در 7 ماه پیش توسط ghazal afshar
عالی بود... نهایت نیم ساعت زمان ببره خوندنش ... ولی بی نظیر... عااالی ... آموزنده...
در 7 ماه پیش توسط مریم خیاط زاده
از نظر محتوا اوکی بود ولی حجمش خیلی کم بود.
در 5 ماه پیش توسط حامد فرزانه
کتاب فوق العاده مفیدیه به همه مطالعه این کتابو توصیه میکنم
در 7 ماه پیش توسط ham...i81
واقعا کتاب فوق‌العاده ای بود... دید آدمو خیلی باز میکنه. مخصوصا برای کسایی که توی دو راهی ازدواج کردن یا نکردن مونده باشن... دید روسنی از چیزی که میخواین بهتون میده... عالی بود
در 1 ماه پیش توسط me8...6kh
چند تا نکته ی قابل تامل توش پیدا میشه... مثلا: تقاهم دستاورد عشق است نه پیش شرط آن.
در 3 ماه پیش توسط mreza soleimani
کوتاه ولی بسیار بسیار آموزنده و مفید
در 3 ماه پیش توسط a saleh