فیدیبو نماینده قانونی ناشرمولف و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چرا از چیزهای ارزان متنفریم؟

کتاب چرا از چیزهای ارزان متنفریم؟
مدرسه زندگی

نسخه الکترونیک کتاب چرا از چیزهای ارزان متنفریم؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب چرا از چیزهای ارزان متنفریم؟

school of life یا مدرسه زندگی نام موسسه‌ای است که توسط آلن دوباتن و تعداد دیگری از همکاران وی اداره می‌شود. این موسسه با هدف آگاهی‌بخشی در حوزه فلسفه روزمره تعداد قابل توجهی کتاب‌، مقالات، ویدیوهای آموزشی و همچنین دیگر محصولات فرهنگی را تولید کرده است. دوباتن توانسته در کتاب‌هایش فلسفه را از مفهومی دور از دسترس و سخت‌فهم تبدیل به موضوعی قابل درک، ضروری و البته کاربردی کند. این کتاب ما را با یکی از روزمره‌ترین و البته مهمترین رفتارهایمان یعنی خرید کردن مواجه می‌کند. دوباتن در این کتاب به ما نشان می‌دهد شیوه‌های پول خرج کردن ما از کجا سرچشمه می‌گیرد و حاضریم چقدر برای خرید برخی از کالاها هزینه کنیم؟ و از همه مهمتر این‌که آیا شیوه‌های امروزی پول خرج کردن، احساس رضایت واقعی به ما می‌دهند؟

ادامه...
  • ناشر ناشرمولف
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.66 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۹ صفحه

بخشی از کتاب چرا از چیزهای ارزان متنفریم؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

چرا اشیا ارزان را بی­ارزش می­دانیم؟
برای پاسخ دادن به این سوال باید به دوران طولانی قبل از صنعتی شدن برگردیم. در بخش زیادی از تاریخ بشر بین ارزش حقیقی یک کالا و قیمت آن ارتباط نیرومندی وجود داشته است. معمولا قیمت بالاتر به معنی کیفیت بهتر بوده است زیرا جنس باکیفیت ممکن نبوده ارزان باشد. همه چیز دست ساز بود و توسط صنعتگران ماهر ساخته می­شد. تربیت صنعتگران ماهر، گران تمام می­شد. از طرف دیگر حمل­ونقل مواد خام، سخت و پرهزینه بود. شمشیر، ژاکت، پنجره و چرخ­دستی­های گران­تر همیشه کیفیت بهتری داشتند.
ارتباط بین قیمت و کیفیت تا اواخر قرن هجدهم به قوت خود باقی بود. اما به لطف انقلاب صنعتی، پدیده­ی عجیبی اتفاق افتاد: فناوری و روش­های جدید ساماندهی نیروی کار باعث شد انسان بتواند با هزینه­ی کم، کالاهای باکیفیت بسازد.
اگر در یک جامعه­ی صنعتی زندگی کنید کیفیت کالای تولیدشده به این بستگی دارد که برای تولید آنچه مقدار مهارت به کاررفته است. در قرن نوزدهم شمشیرها و کلاه­خودهایی که خانواده­ی میساگلیا در رم می ساختند بسیار گران­قیمت بودند چون اعضای این خانواده مهارت بسیاری داشتند. آن ها سلاح­های محکم­تر و سبک­تری می­ساختند و محصولات آنان طراحی هوشمندانه­تری داشت.

نظرات کاربران درباره کتاب چرا از چیزهای ارزان متنفریم؟

پنج هزارتومان برای سی و هشت صفحه کتاب کمی غیر منصفانه ست ولی این که این کتاب نوشته آلن دو باتنه دلیل خوبی برای خریدنشه خوندنش کمتر از یک ساعت وقت میگیره و ایده هایی رو بهتون میده که میتونین دید خود را نسبت به ارزشنمدی چیز هایی که در زندگی دارین عوض کنین و در تفکر انتقادی به شما کمک کند به نظر من مثل همه ی کتاب های آلن دو باتن عالیه
در 9 ماه پیش توسط فرشاد جعفری
تو سایت آمازون اسم آلن دو باتن به عنوان ویراستار مجموعه اومده نه نویسنده. اساساً در این مجموعه‌کتاب‌های مدرسه‌ی زندگی نام شخصی به عنوان نویسنده مشخصاً ثبت نشده. اینکه اسم آلن دو باتن رو بلافاصله زیر تیتر می‌زنید و به خواننده القا می‌کنید که ایشون نویسنده‌ی کتابه، از حرفه‌ای‌گری به دوره.
در 6 ماه پیش توسط علی معتمدی
کسایی که خوندن هیچ نظری ندارن که متوجه بشیم چه جوریه کتاب؟
در 9 ماه پیش توسط Mohammad Reza
عالی خوندن کتاب رو تقریباً نیم ساعته تموم کردم. اما ارزشش رو داشت. آدم رو وادار به تفکر درباره چرایی کارهایی که انجام میده، میکنه و دید جدیدی به آدم میده. اما نمیدونم چرا چنین عنوانی برای کتاب انتخاب شده. چون این فقط عنوان فصل اول کتابه و فصلهای دیگه، موضوعات دیگه ای دارن.
در 1 هفته پیش توسط مرتضی جبارپور
واقعا عالیه وارزش خوندن داره پیشنهاد میکنم
در 7 ماه پیش توسط ghazal afshar
کتاب خوبیه ولی سایر آثار آلن دو باتن مثل "جستار هایی در باب عشق" و "تسلی بخش های فلسفی" خیلی جذاب تره
در 3 هفته پیش توسط ali...036
al
در 2 ماه پیش توسط elyas hakimi
خوبه
در 2 ماه پیش توسط elyas hakimi
خیلی کتاب ساده ولی کاربردی و خوبی هست ...از خوندنش خوشحالم
در 6 ماه پیش توسط shi...ary