فیدیبو نماینده قانونی ناشرمولف و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟

کتاب چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟
مدرسه زندگی

نسخه الکترونیک کتاب چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟

school of life یا مدرسه زندگی نام موسسه‌ای است که توسط آلن دوباتن و تعداد دیگری از همکاران وی اداره می‌شود. این موسسه با هدف آگاهی‌بخشی در حوزه فلسفه روزمره تعداد قابل توجهی کتاب‌، مقالات، ویدیوهای آموزشی و همچنین دیگر محصولات فرهنگی را تولید کرده است. چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟ یکی از مجموعه کتاب‌های کاربردی آلن دو باتن درباره عشق و روابط انسانی است. آلن دو باتن فیلسوف معاصر فرانسوی در این مجموعه کتاب‌ها پیچیده‌ترین احساسات و عواطف انسانی را به زبانی ساده و امروزی بیان کرده و روش‌هایی کاربردی برای بهبود روابط انسانی پیشنهاد می‌دهد. این کتاب نه تنها برای افراد تازه‌کار در عشق که برای قدیمی‌ترین زوج‌ها نیز حرف‌های تازه‌ای دارد. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «ما به طور غریزی، جذبِ افراد خاصی می‌شویم. وسوسه می‌شویم به این گرایش‌های غریزی، حال و هوای اسرارآمیزی بدهیم. ما این نوع احساسات خود را «عاشقانه» می‌دانیم؛ بدون اینکه آن‌ها را تحلیل و بررسی کنیم تسلیم آن‌ها می‌شویم و با شور و اشتیاق دنبالشان راه می‌افتیم. در واقع ما دوست داریم این نوع احساسات خود را اسرارآمیز بدانیم اما نیستند. احساسات ما تا حد زیادی، گمراه‌کننده هستند. حسِ عاشقی به‌تدریج، رنگ می‌بازد و دیری نمی‌پاید. اگر می‌خواهیم در زمینه‌ی روابط خود پیشرفت کنیم باید خواهش‌های عاشقانه‌ی خود را به‌طور منطقی بررسی کنیم. البته این به معنای کنار گذاشتن غرایز نیست بلکه ارتقاءدادن آن‌هاست.»

ادامه...
  • ناشر ناشرمولف
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.47 مگابایت
  • تعداد صفحات ۰ صفحه

بخشی از کتاب چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

چرا عاشق افراد خاصی می­شویم؟

ما به طور غریزی، جذبِ افراد خاصی می­شویم. وسوسه می­شویم به این گرایش­های غریزی، حال و هوای اسرارآمیزی بدهیم. ما این نوع احساسات خود را «عاشقانه» می­دانیم؛ بدون اینکه آن ها را تحلیل و بررسی کنیم تسلیم آن ها می­شویم و با شور و اشتیاق دنبالشان راه می افتیم.
در واقع ما دوست داریم این نوع احساسات خود را اسرارآمیز بدانیم اما نیستند. احساسات ما تا حد زیادی، گمراه کننده هستند. حسِ عاشقی به تدریج، رنگ می­بازد و دیری نمی­پاید. اگر می­خواهیم در زمینه ی روابط خود پیشرفت کنیم باید خواهش­های عاشقانه­ی خود را به طور منطقی بررسی کنیم. البته این به معنای کنار گذاشتن غرایز نیست بلکه ارتقاءدادن آن هاست.
مهم ترین بعد غریزه­ی ما، خاص بودن آن است؛ به عبارت دیگر ما نمی­توانیم عاشق هر کسی شویم؛ «تیپ­های» ِ ایده­آل با قدرت و شدت هر چه بیشتر ما را به سوی افراد خاصی سوق می­دهند. بسیاری از گزینه­های روی کاغذ، کامل به نظر می رسند اما آن ها را رد می­کنیم. ما نمی­توانیم توضیح بیشتری درباره­ی کمبودهای آن ها بدهیم و فقط می گوییم که شمّ من می­گوید او همانی نیست که می­خواهم. بالعکس با قدرت هر چه تمام به سوی افراد دیگری کشیده می­شویم. ممکن است فکر کنیم که این افراد در مقایسه با گروه اول، تناسب کمتری با ما دارند ولی ما به دلایلی جذب آن ها می­شویم که کاملا ورای آگاهی ماست. مجال انتخاب، برای ما فراهم است. چرا عاشق افراد خاصی می­شویم و عاشق افراد دیگر
نمی­شویم؟ چگونه است که این ایده آل ها را در ذهن داریم؟ چه چیز منشاء و راهنمایِ شیدایی­های ما می­شود؟

غریزه­ی کمال طلبی

یکی از قدرتمندترین نیروهایِ وابسته به عشق، غریزه­ی کمال طلبی است: ما در شخصیت­ خود، بسیاری از خصوصیات جسمی و روانی را نداریم. ممکن است ویژگی­هایی مثل خونسردی، خلاقیت، مهارت­های عملی، شوخ­طبعی، استحکام و حساسیت را نداشته باشیم. ما در اعماق ذهن خود از این نقصان آگاه هستیم و وقتی با کسی آشنا می­شویم که یکی از این خصوصیات مکمل را دارد، جذبِ او می­شویم. می­خواهیم از طریق عشق، ضعف و کاستی خود را بهبود بخشیم و خود را کامل کنیم.
نقص­های ما به هیچ عنوان مثل هم نیستند پس منطقی است که هر فرد متفاوتی را جذاب می­دانیم. بعضی افراد حوصله ی ما را سر می­برند چون ویژگی­های آن ها را خودمان هم داریم: به عنوان مثال به کسی که مثل خودمان خونسرد است نیاز نداریم. اگر چنین باشد از افرادی که بیش ازحد، آرام و ساکت هستند هراس داریم. نیاز ما آن است که کمی خلاقیت و شیطنت به وجودمان تزریق شود.
سازوکار جذابیت عاشقانه، شبیه سازوکار علاقه­ به سبک­های مختلف معماری است که در اطراف خود می­بینیم. وقتی پای ساختمان­ها و فضاهای داخلی به میان می­آید بر اساس غریزه­ی کمال طلبی عمل می­کنیم. جاهایی که «زیبا» می­دانیم (مثل افرادی که «جذاب» می­دانیم) همان­هایی هستند که دلمان می­خواهد آن ها را داشته باشیم اما استطاعتش را نداریم. این دو ساختمان بسیار متفاوت را در نظر بگیرید (سمت چپ). به احتمال زیاد بسته به کیفیتی که احساس می کنیم آن را نداریم جذب یکی از آن ها می­شویم. افرادی که به شدت از دردِ ثروتمند نبودن، نداشتن تجمل و شکوه و زرق وبرق رنج می­برند احتمالا جذبِ کلیسای پیتیس­کرچ در وین اتریش می­شوند. افراد مضطربی که احساس می­کنند سکوت و آرامش لازم را ندارند و زندگی خود را پرآشوب، پرمشغله و سریع می­دانند ممکن است شیفته­ی سادگی کلیسای سن موریتس در آگسبورگ آلمان شوند.کلیسای پیتیس­کرچ، وینکلیسای سن موریتس در آگسبورگ

نظرات کاربران درباره کتاب چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟

فیدیبو اطلاعات کافی در مورد کتاب نمیذاره لطفا حداقل عنوان اصلی کتاب رو بذارین
در 9 ماه پیش توسط Hir...aee
این کتاب بهمون نشون می ده چرا به یک سری تیپ آدم ها جذب می شیم و کمک می کنه از اون پترن خارج شیم.
در 9 ماه پیش توسط m sa
تو سایت آمازون اسم آلن دو باتن به عنوان ویراستار مجموعه اومده نه نویسنده. اساساً در این مجموعه‌کتاب‌های مدرسه‌ی زندگی نام شخصی به عنوان نویسنده مشخصاً ثبت نشده. اینکه اسم آلن دو باتن رو بلافاصله زیر تیتر می‌زنید و به خواننده القا می‌کنید که ایشون نویسنده‌ی کتابه، از حرفه‌ای‌گری به دوره.
در 5 ماه پیش توسط علی معتمدی
در کل کتاب خوبی هست و مشکل من رو به شخصه با مسئله ی عشق حل کرد! ولی فکر میکنم که مشکل از ترجمه ست که بعضی جاهاش روان نیست و نمیشه مطلب رو به خوبی درک کرد.
در 2 ماه پیش توسط Ghazal
به نظرم ارزش خریدن وخوندن داره منکه لذت بودم واقعا مشکلی که اکثرا باهاش درگیریم
در 6 ماه پیش توسط ghazal afshar
کتاب خوبیه به خیلی از سوالات ادم در مورد عشق پاسخ میده حجم کمی ام داره و قیمتش میتونس کمتر باشه نسبت به حجمش
در 6 ماه پیش توسط مونا
اصلا کتاب خوبی نبود.وقتتون رو صرف کتابای بهتر از این کنید.من هنوز هربار میبینمش میگم چرا خریدم!!
در 6 ماه پیش توسط hor...zon
من نمونه را باز کردم روی آندروید ۴. مشکلی در فونت نداره. احتمالا فیدیبو فایل دیگری را جایگزین کرده . شاید هم مشکل از ناهمخوانی نرم افزاری روی گوشی های مختلف باشه
در 9 ماه پیش توسط yas...ran
چیز بیشتر از عالی بود. چیزی که من دنبالش بودم واقعا. سخت نگیریم واقعا. توی هیچ چیز.
در 2 ماه پیش توسط ماه خورشید
لطفا کتاب سیر عشق را هم به مجموعه اضافه کنید.
در 8 ماه پیش توسط mor...i82