دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب هنر شناخت مردم

کتاب هنر شناخت مردم

نسخه الکترونیک کتاب هنر شناخت مردم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نقد و بررسی کتاب هنر شناخت مردم

ارتباطات موفق و سازنده در دنیای جدید بسیار پیچیده است. اگر به دنبال آن هستید که در زندگی اجتماعی و روابط کاری‌‌تان موفق عمل کنید بهتر است به درک درستی از رفتار سایرین برسید. مدیر، همکار و دوستان‌تان افرادی هستند که خلقیات متفاوت از هم دارند اما نیاز هست تا با آن‌ها به بهترین نحو معاشرت کرد. برای آن‌که شخصیت و خلقیات افراد متفاوت را فراگیرید لازم است جزییات و تیپ‌های‌ شخصیتی آن‌ها که نهفته است را بدانید. کتاب هنر شاخت مردم نوشته‌ی پل دی. تیگر و باربارا بارون تیگر منبع کاملی از اصول کاربردی است که به شما در مسیر شناسایی خودتان و دیگران کمک می‌کند.

درباره کتاب هنر شاخت مردم، هنر ارتباط  با خود و دیگری

کتاب هنر شاخت مردم، چگونه می‌توان دیگران را سریع ارزیابی کرد و به زبان خودشان با آنان سخن گفت با نام اصلی The Art Of SpeedReading Peaple  در سه فصل رفتارهای افراد را براساس خلق‌وخو و تیپ‌های شخصیتی توضیح می‌دهد.

عنوان فصل‌های کتاب عبارتند از «علت واقعی رفتار آدم‌ها چیست؟»، «سیستم: یاد بگیریم چگونه مردم را سریع بشناسیم.» و «آشنایی با شانزده تیپ شخصیتی» که طی آن‌ها با مثال‌های واقعی، نمودارها و فهرست‌ها تفاوت‌های رفتاری مطرح می‌شود. در این کتاب ظاهر، زبان، زبان بدن، شغل و علایق افراد بررسی می‌شود تا خواننده کتاب به درک درستی از خصوصیات شخصیت‌ها برسد.  

تیپ‌بندی شخصیتی ذکر شده در کتاب هنر شاخت مردم براساس typing personality است. typing personality طبقه‌بندی روانشناسی در مورد طبقه‌های متفاوت شخصیتی است که روانشناس‌ها و افراد مهمی از جمله «کارل یونگ»، روان‌پزشک اهل سوئیس در این زمینه اظهارات خود را بیان کرده‌اند.

خواندن کتاب هنر شناخت مردم برای چه کسانی مناسب است؟

نویسنده‌های کتاب پل دی. تیگر و باربارا بارون تیگر معتقد است با شناخت خلقیات افراد می‌توانیم بهتر و پربازده‌تر با دیگران ارتباط برقرار کنیم. کتاب هنر شاخت مردم براساس مدل‌های علمی، تیپ‌های شخصیتی مختلف را مطرح می‌کند و چهار خلق‌وخو و شانزده تیپ شخصیتی را توضیح می‌دهد. خواننده کتاب با خواندن این دسته‌بندی به تیپ شخصیتی خود پی می‌برد و براساس آن نوع ارتباط خود را با سایرین برنامه‌ریزی می‌کند.   

کتاب هنر شاخت مردم این قدرت را به شما می‌دهد زمانی که در موقعیت حساسی هستید و یا این‌که جلسه‌ی مهم کاری دارید براساس اطلاعاتتون درباره‌ی نوع رفتار طرف مقابل، موفق‌تر از سایرین برخورد کنید. کتاب هنر شاخت مردم علاوه بر این‌که راهنمایی‌های علمی و کاربردی فراوانی در اختیارتان می‌گذارد درس زندگی است زیرا به کمک آن روابط کاری و شغلی‌تان را می‌توانید ارتقا بدهید.

در ابتدای کتاب هنر شناخت مردم مقدمه‌ای آورده شده است که به خواننده یک دید کلی درباره‌ی موضوع کتاب می‌دهد. در این مقدمه داستان «راب» و «استیفانی» روایت می‌شود که هر دو بازاریاب هستند و تلاش می‌کنند با «جورج» که قائم مقام بخش بیمه یک شرکت بزرگ است ارتباط برقرار کنند. با خواندن کتاب هنر شاخت مردم می‌توانید بفهمید چطوری «استیفانی» موفق به همکاری با «جورج» می‌شود.

«استیفانی» از مهارت‌های لازم جهت برقراری ارتباط که در کتاب هنر شاخت مردم ذکر شده استفاده می‌کند. نویسنده در این بخش پس از موفقیت «جورج» می‌گوید :«همه می‌دانیم که آدم‌ها با هم فرق دارند. چیزی که برای یک نفر انگیزه‌بخش و محرک است ممکن است بر دیگری هیچ تاثیری نداشته باشد. کلید برقراری ارتباط با دیگران، خواه برای تفهیم نظراتمان باشد و خواه برای تاثیر گذاشتن بر تصمیمات آن‌ها، درک انگیزه‌هایشان و توانایی پاسخگویی به نیازهای آن‌هاست. همه ما به طور ذاتی قادریم این نشانه‌ها را که گاهی بسیار ظریف و پوشیده هستند درک کنیم. هر چند آدم‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد و بی‌همتایی دارند، وجود تفاوت‌های شخصیتی را نمی‌توان امری تصادفی تلقی کرد. ویژگی‌های انسان قابل شناسایی و تشخیص، و اغلب قابل پیش‌بینی است.»

درباره پل دی. تیگر و باربارا بارون تیگر

نگارش کتاب هنر شاخت مردم،چگونه میتوان دیگران را سریع ارزیابی کرد و به زبان خودشان با آنان سخن گفت برعهده‌ی پل دی. تیگر (Paul D. Tieger) و باربارا بارون تیگر (Barbara Barron-Tieger) بوده است. پل دی. تیگر و باربارا بارون تیگر متخصص تیپ‌های شخصیتی و صاحب شرکت مشاوران ارتباطات هستند. آن‌ها با همکاری هم چند کتاب مختلف تالیف کرده‌اند که در ارتباط با تیپ‌های شخصیتی و تاثیر آن‌ها بر جنبه‌های مختلف زندگی است. کتاب نخست آن‌ها با عنوان «شغل مناسب شما، کاری که برای آن ساخته شده‌اید انجام دهید» در سال 1992 منتشر شد که در سال 1393 «انتشارات نقش و نگار» نسخه‌‌ی فارسی آن را منتشر کرد. پس از این کتاب در سال 2000 پل دی و باربارا بارون کتاب دیگری با نام «همسر مناسب شما، همسرتان را از تیپ شخصیتی مناسب خود انتخاب کنید» را راهی بازار کردند که درباره‌ی ارتباط بین اشخاص است. این کتاب در دو بخش به شما اطلاعات لازم جهت شناسایی تیپ شخصیتی خودتان می‌دهد که با آگاهی از خلق‌وخو خودتان بتوانید در ارتباط با دیگران به‌خصوص همسرتان باشید.

پل دی تیگر فارغ‌التحصیل رشته‌ی روانشناسی و مشاور هیئت منصفه است. او به حقوق‌دانان، و ده‌ها شرکت و موسسه‌ی بیمه، آموزش‌های مربوط به تیپ‌های شخصیتی را داده و اولین مدرسه در ارتباط با آموزش تیپ‌های شخصیتی را دایر کرده است.

باربارا بارون تیگر نیز متخصص تیپ‌های شخصیتی است و به مدیرها، بیمارستان‌ها و معلمان زیادی آموزش‌های کاربردی اصول شخصیتی را داده است. او با همکاری پل دی. تیگر دو کتاب دیگر با نام‌های «تکنیک های شخصیت خوانی: راهی برای ارتباط موثر» و «هنر شناخت بچه‌ها» را نیز به چاپ رسانده‌ است.

ترجمه فارسی کتاب هنر شاخت مردم

کتاب هنر شاخت مردم، چگونه می‌توان دیگران را سریع ارزیابی کرد و به زبان خودشان با آنان سخن گفت را «محمد گذرآبادی» به فارسی ترجمه کرده و «انتشارات هرمس» کتاب را منتشر کرده است.  کتاب الکترونیکی هنر شاخت مردم ترجمه محمد گذرآبادی در این صفحه فیدیبو ممکن است.

«محمد گذرآبادی» نویسنده‌ و مترجم ایرانی است که عمده فعالیت‌های او ترجمه‌ی آثار در زمینه‌ی سینما و تئاتر است. همچنین او حدود ده کتاب در زمینه‌ی موفقیت و روان‌شناسی نیز به فارسی ترجمه کرده است که از جمله کتاب‌های او می‌توان به «فكرت را عوض كن حالت خوب می‌شود»، «مهارت‌های زناشويی»، «بنویس تا اتفاق بیفتد» و «ده کاری که زندگی زناشویی را خراب می‌کند» اشاره کرد. نسخه پی دی اف pdf همه‌ی این کتاب‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

در بخشی از کتاب هنر شناخت مردم می‌خوانیم

وقتی می‌خواهیم افراد را بسرعت بشناسیم، استفاده از کلیدها برای شناسایی ویژگی‌های یک تیپ خاص مفید است چون رفتارهای خاصی وجود دارد که افراد دارای یک ویژگی معمولا در آن شریکند. به عنوان مثال رفتارهای زیادی وجود دارد که حسی‌ها به مراتب بیشتر از شهودی‌ها انجام می‌دهند. بنابراین اگر این رفتار را به اندازه کافی ببینیم می‌توانیم فرض کنیم که فرد احتمالا یک آدم حسی است. اما یک نکته را نباید فراموش کرد: انسان‌ها موجودات بی‌نهایت پیچیده‌ای هستند و از آن‌جا که گستره عظیمی از رفتارها در وجود همه افراد است، و هر کسی منحصر به فرد و بی‌همتاست، تقریبا هیچ تک رفتاری نیست که به شکلی خودکار، ترجیح فرد را آشکار کند. شناخت سریع و دقیق زمانی ممکن است که شاهد رفتاری تکراری یا شاهد شکل‌گیری الگویی باشیم که در یک ویژگی خاص رایج است. و در قریب به اتفاق مواقع، ترکیبی از عوامل است که حقیقی‌ترین تصویر را از تیپ یک شخص به دست می‌دهد. وقتی به بحث درباره ابعاد هر تیپ می‌پردازیم، شاید به نظر برسد رفتارهایی را توضیح می‌دهیم که به دو منتهاالیه هر پیوستار تعلق دارند. به عبارت دیگر شاید احساس کنید در مورد متفکرها، احساسی‌ها، قضاوت‌گر‌، دریافت‌گرها و غیره تعمیم می‌دهیم. در واقعیت، بسیاری از کلیدهایی که موقع شناخت سریع افراد مشاهده می‌کنید، ظریفتر از آن است که در اینجا شرح داده شد. اما نشان دادن نمایشی‌ترین مثال‌ها باعث می‌شود در زمانی به مراتب کوتاه‌تر، به درک روشنی از تفوت‌های موجود بین ویژگی‌ها برسید.

درون‌گرا یا برون‌گرا؟

کار را با بررسی کلیدهایی شروع می‌کنیم که به ایجاد تمایز میان برون‌گراها و درون‌گراها کمک می‌کند. از آنجا که بعد اول تیپ رابطه زیادی با انرژی دارد این که آن‌ را از کجا می‌گیرند و به چه سمتی هدایت می‌کنند برون‌گراها و درون‌گراها معمولا سطوح انرژی بسیار متفاوتی دارند که به روش‌های مختلف آشکار می‌شود.

زبان بدن/سطح انرژی

شاید اولین چیزی که در مورد آدم‌هایی که به‌شدت برون‌گرا هستند، متوجه می‌شویم انرژی فوق‌العاده آنهاست. برون‌گراها در مکالمات، معمولا بسیار پرتحرک‌تر و پرانرژی‌تر از درون‌گرها هستند. احتمال بیشتری می‌رود که برای بیان افکار و تاکید گذاشتن بر حرف‌های خود از حرکات بدنشان استفاده کنند؛ دست‌های خود را تکان دهند، انگشتان را به کرات حرکت دهند و از حالات چهره تا آنجا که می‌توانند استفاده کنند.  

توصیه‌هایی در مورد ارتباط

مثل سنت‌گراها، برخی از تجربه گراها متفکرند و برخی دیگر احساسی. برخی برون‌گرا هستند و برخی دیگر درون‌گرا. نخست با توصیه‌های ارتباطی برای تمام تجربه گراها آغاز می‌کنیم و سپس نگاهی دقیق‌تر خواهیم داشت به چهار تجربه‌گرای منحصر به فرد.

مشخصات کتاب هنر شناخت مردم

 • ناشر هرمس
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۶۸,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۸۸/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 3.99 مگابایت
 • تعداد صفحات ۳۰۴ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب هنر شناخت مردم

این کتاب کتابی است که باید توی تمام مدارس تدریس شود. تو را خدا بخونید این کتاب را تا از هزاران سو تفاهم ناخواسته جلوگیری کنید این کتاب بسیار بسیار کتاب خوبی است که به شما نشون میده که بخش زیادی از رفتارهای ما و اطرافیانمان از شخصیتمان ناشی می شود و از عمد نیست و این موضوع بسیار کمک می کنه توی درک و پذیرفتن طرف مقابلتون
در ۴ سال پیش توسط m.a...008 ( | )
کتابی که دیدم رو نسبت به رفتار های خودم و اطرافیانم عوض کرد. باعث شد که با عینک منطق بهشون نگاه کنم. به شدت به دوستانم توصیه کردم بخونن و شما هم بخونید
در ۴ سال پیش توسط سرور دلبخش ( | )
در زمینه خودشناسی برای من بسیار مفید بود و فکر میکنم اگر تمرین و ممارست باشه برای درک و شناخت دیگران هم میتونه همینطور باشه.
در ۴ سال پیش توسط sho...997 ( | )
کتاب فوق العاده موثر تو همه زمینه‌ها...فکر میکنم اگر همه از محتویات کتاب آگاه شن خیلی از مسائل و موضوعات شخصی،کاری،زندگی و....حل میشه
در ۲ سال پیش توسط mah...i25 ( | )
واقعا کتاب فوق العاده‌ایه خوندنش بر هر فردی واجبه فقط بهتره قبلش یک‌بار تست MBTIرو بدید تا با خودتون بهتر اشنا بشید و بعد برید سراغ مطالعه کتاب
در ۲ سال پیش توسط Ali...195 ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۱۵
 • ۱۶
 • بعدی ›
 • آخرین ››