فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

دولت کارآفرین: نقد اسطوره‌های بخش خصوصی در مقابل بخش عمومی

نسخه الکترونیک کتاب دولت کارآفرین: نقد اسطوره‌های بخش خصوصی در مقابل بخش عمومی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
دولت کارآفرین: نقد اسطوره‌های بخش خصوصی در مقابل بخش عمومی

در سراسر جهان (از جمله جهان در حال توسعه)، کشورها به دنبال تقلید از موفقیت اقتصاد امریکا هستند. آن‌ها در انجام این کار به جای آن‌چه به‌نظر مکانیزم‌های سنتی یا «دولت‌محور» جلوه می‌کنند، مانند آن‌چه در کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق و اروپای شرقی وجود دارد، بر قدرت «مکانیزم‌های بازارمحور» توجه می‌کنند. اما ایالات متحده آن‌چه که می‌نماید نیست. مبلغ دولت کوچک، رسالت بازار آزاد، برای دهه‌های متوالی در حال هدایت سرمایه‌گذاری‌های کلان دولتی به سمت برنامه‌های فناوری و نوآوری است که در واقع موفقیت اقتصادی گذشته و حال آن را رقم زده‌اند؛ از اینترنت گرفته تا زیست‌فناوری و حتا گاز شیل دولت ایالات متحده با سرمایه‌گذاری در نامطمئن‌ترین مرحله از چرخه‌ی نوآوری و با دادن سواری مجانی به کسب‌وکارها به منظور تسهیل ادامه‌ی مسیرشان، پیش‌ران اصلی رشد نوآوری‌محور است. اگر بقیه‌ی دنیا بخواهد که مدل ایالات متحده را تقلید کند، باید برنامه‌ای را به کار ببندد که امریکا در عمل انجام داد، نه کاری که در بیان می‌گوید انجام داده است: دولت بیشینه و نه کمینه. بخش کلیدی این درس یادگیری چگونگی سازماندهی، هدایت و ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های دولتی به گونه‌ای است که استراتژیک، منعطف و مأموریت‌گرا باشند. فقط از این طریق است که ذهن‌های برتر کار کردن برای دولت را افتخار خواهند دانست.
لازم است این مسئله نه‌تنها در کل دنیا، بلکه در خود ایالات متحده، درک شود جایی که روایات سیاسی غالب، سرمایه‌گذاری برای نوآوری‌ و رشد اقتصادی آینده را به خطر می‌اندازد. در سال ۲۰۱۳سطح مخارج دولت ایالات متحده در تحقیق و توسعه به سطحی پایین‌تر از آن‌چه که در یک دهه‌ی قبل بود افت پیدا کرد و احتمالاً به دلیل بن‌بست‌های کنگره‌ای در رابطه با بودجه‌ی‌ عمومی به افت خود ادامه خواهد داد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر چشمه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3.82 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۳۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب دولت کارآفرین: نقد اسطوره‌های بخش خصوصی در مقابل بخش عمومی در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب دولت کارآفرین: نقد اسطوره‌های بخش خصوصی در مقابل بخش عمومی

ترجمه کتاب، روان نیست
در 3 ماه پیش توسط