فیدیبو نماینده قانونی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

خانه ایرانی : نقش مایه‌های سنتی در خانه‌آرایی

نسخه الکترونیک کتاب خانه ایرانی : نقش مایه‌های سنتی در خانه‌آرایی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
خانه ایرانی : نقش مایه‌های سنتی در خانه‌آرایی


خانه یعنی محل سکونت و سکونت یعنی آرامش. خانه محل امنیت، صلح، صفا، تربیت، تعالی و بالندگی انسان در سراسر زندگی وی است. خانواده، این اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین نهاد اجتماعی بشر، در فضای خانه شکل می‌گیرد و چنانچه این فضا، فضایی سرشار از امنیت و آرامش باشد، بالطبع ساکنانش نیز به‌نحوی مطلوب و بی‌دغدغه و اضطراب و فارغ از تنش‌ها و تشویش‌ها زندگی کرده، از لحظات زندگی خود لذت خواهند برد. اما چگونه می‌توان خانه‌ای با این اوصاف فراهم کرد؟ بخش مهمی از این پاسخ، به معماری خانه، شکل ظاهری و نحوه آراستن آن مرتبط است. انسان بخش زیادی از زندگی خود را در خانه سپری می‌کند و با تمامی عناصر و بخش‌های خانه مأنوس می‌شود. حال اگر فضاها و بخش‌های مختلف این خانه، به‌گونه‌ای مطلوب و مطابق با نیازهای جسمی و روحی انسان طراحی نشده باشد یا چنانچه نحوه تزئین آن در جهت تلطیف فضای داخلی و ایجاد هماهنگی و آرامش و وحدت به‌کار گرفته نشده باشد، قطعاً در روح و روان ساکنانش تأثیر نامطلوب خواهد گذاشت.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعتی‌شدن جامعه ایران، مناسبات سنتی به‌شدت تغییر یافته است. در جریان تولید انبوه مجتمع‌های مسکونی و آپارتمان‌سازی و توجه صرف به صرفه اقتصادی، ابعاد خانه‌ها بسیار کاهش یافته است. تزئینات نیز در این روند به حداقل رسیده است. تقریباً تمامی اجزای بنا، مثل پنجره‌ها، درها و کاشی‌ها در کارخانجات صنعتی تولید می‌شوند. سطوح گچی دیوارها اغلب نه با گچ‌بری و آیینه‌کاری، بلکه با رنگ‌های یکدست یا کاغذ‌دیواری پوشانده می‌شوند. با این وصف، این پرسش مطرح می‌شود که چگونه می‌توان به‌رغم تغییرات پیش‌گفته و دگرگونی‌های بسیار دیگر، در ساختار و فضای داخلی خانه‌های ایرانی، هویت اسلامی و ایرانی را همچنان حفظ کرد؛ آن‌چنان‌که با مشاهده فضای داخلی یک خانه ایرانی، بتوان به ایرانی بودن آن پی برد؟


  • دسته بندی:
  • ناشر: پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 9.34 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۹۷ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب خانه ایرانی : نقش مایه‌های سنتی در خانه‌آرایی در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب خانه ایرانی : نقش مایه‌های سنتی در خانه‌آرایی