پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی

کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی

نسخه الکترونیک کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی

سرطان هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه دیده می شود. سرطان بیماریست که هم ژنتیک و هم محیط روی آن تأثیر دارد. در واقع سرطان یک بیماری نیست، بلکه مجموعه ایی از سلولهای مختلف است که در یک مسیر مشابه بوجود می آیند. این مسیر رشد سلولی غیرکنترل شده است. در واقع سرطان گروهی از بیماری های مختلف است و عامل محیطی نقش عمده ایی در ایجاد آن دارد و اگر یک شخص سابقه خانوادگی یک سرطان خاص را داشته باشد، می تواند با رعایت عوامل محیطی به آن سرطان مبتلا نشود. اکثر سرطان‌ها دارای تعداد گسترده‌ای از تغییرات ژنی هستند که به واسطه‌ی عوامل بیرونی ایجاد شده و تنها سرطان‌های کمی هستند که بخش گسترده‌ای از آنها به خاطر تغییرات ژنی درونی رخ می‌دهد. تخمین زده شده است که حدود۴۰-۳۰ درصد سرطان ها با داشتن سبک زندگی سالم قابل کنترل است. اما سبک زندگی سالم چگونه است؟ فاکتور خطر برای هر سرطان چیست؟ اولین اقدام، قبول این واقعیت است که سبک زندگی خاصی که به ‌طور کامل و صد درصد به دور از سرطان باشد وجود ندارد. لیکن می‌ توان تصمیماتی اتخاذ کرد که در صورت عمل به آنها، احتمال ابتلا به سرطان را به‌ شدت تحت تأثیر قرار داده و آن را محدود کرد. تا کنون حدود صد نوع سرطان شناخته شده است که برخی صرفاً ژنتیکی هستند. در این کتاب چند نوع سرطان که بیشتر با شیوه زندگی در ارتباط اند، به تفصیل توضیح داده شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی

بخشی از کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی