پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب مجموعه کامل قوانین مبارزه با پولشویی

کتاب مجموعه کامل قوانین مبارزه با پولشویی

نسخه الکترونیک کتاب مجموعه کامل قوانین مبارزه با پولشویی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب مجموعه کامل قوانین مبارزه با پولشویی

با گسترش سریع پولشویی و تبدیل شدن آن به پدیده ای بین المللی و نگرانی در مورد نبود قوانین ملی مؤثر برای مبارزه با جرم های سازمان یافته و شستشوی درآمد حاصل از آن، تلاش های بین المللی قابل توجهی برای مبارزه با پولشویی شکل گرفته است. آگاهی کشورهای توسعه یافته از آثار پولشویی و تدوین قوانین و مقرارت و اتخاذ تدابیر قابل توجه برای مبارزه همه جانبه با آن باعث شده که عواید حاصل از فعالیت های مجرمانه به منظور شسته شدن، به سوی کشورهایی سوق یابد که سازوکارهای نظارتی آنها در بازارهای مالی ضعیف است یا تدابیری برای برخورد با این مشکل اتخاذ نکرده اند. کشور ایران نیز به دلیل شرایط اقتصادی و موقعیت ویژه جغرافیایی، به ویژه قرار گرفتن در کریدور شرق به غرب و مسیر باندهای مافیایی قاچاق مواد مخدر، از پتانسیل بالایی جهت پولشویی برخوردار است ضمن آن که بی اطلاعی و کم اطلاعی عامه مردم و برخی مسئولین از پدیده پولشویی نیز، ضرورت پرداختن به آن را دوچندان می سازد. از مهمترین اقدامات انجام شده در کشور جهت شناسایی، پیشگیری و مبارزه با پولشویی، تصویب قانون مبارزه با پولشویی در سال ۱۳۸۶ و آئین نامه اجرایی آن در سال ۱۳۸۸ و همچنین مقررات مبارزه با پولشویی در امور بانکی، مالیاتی، گمرگی، بیمه، بازار سرمایه و... بوده که هرچند گام های اولیه است ولی لازم و ضروری می باشد و بایستی تلاش نمود تا با اطلاع رسانی و آموزش های مناسب، از بعد اجرایی و عملیاتی نیز، به مبارزه با این پدیده شوم پرداخت.

ادامه...

مشخصات کتاب مجموعه کامل قوانین مبارزه با پولشویی

بخشی از کتاب مجموعه کامل قوانین مبارزه با پولشویی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مجموعه کامل قوانین مبارزه با پولشویی