کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

نوجوان و خانواده‌درمانی : شکستن چرخۀ اختلاف و کنترل

نسخه الکترونیک کتاب نوجوان و خانواده‌درمانی : شکستن چرخۀ اختلاف و کنترل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

این راهنمای عالی برای کار دشوار و گاهی پرمخاطره مشاوره نوجوانان و خانواده‌هایشان به همه دانشجویان رشته روان‌شناسی بالینی، روان‌شناسی کودک، مددکاری اجتماعی و همه کسانی که در کار درمان و مشاوره نوجوانان هستند توصیه می‌شود.
"Choice"

این کتاب عملی و دقیق فرایند خانواده‌درمانی را نشان می‌دهد. در این کتاب که به معنای دقیق کلمه منسجم است نظریه‌ها و رهیافت‌هایی که برای خانواده‌های خاص دچار مشکل و نوجوانانشان متناسب است گردآوری شده است. نویسنده کتاب درمانجویان خود را درک می‌کند و آنان را می‌شناسد و بحث‌های مربوط به بیمارانش را به نحو خارق‌العاده‌ای مطرح کرده است. خوانندگان از روانی کتاب دقت آن بهره می‌برند و تحت تأثیر پایداری و خلاقیت و دلسوزی میکوچی قرار می‌گیرند.
جان سرخت، از کلینیک منینگر

غالب نوشته‌های مربوط به کار درمان با نوجوانان بر مبنای رهیافت‌های متضاد است. از سویی، به درمانگران توصیه می‌شود فردیت و جدایی نوجوان تشویق شود؛ از سوی دیگر، تشویق می‌شوند که کنترل را در دست گیرند و اقتدار خود را نشان دهند. این کتاب نشان می‌دهد که آنچه در این میان نادیده گرفته می‌شود کیفیت روابط خانواده و اطمینان یافتن از این است که نوجوانان آن دلسوزی و مراقبتی را که به آن نیاز دارند از والدین خود می‌بینند. جوزف میکوچی با ارائه رهیافتی مبنی بر رشد برای درمان دامنه گسترده‌ای از مشکلات نوجوانان نشان می‌دهد که چگونه به نوجوانان مشکل‌دار و والدین آنان می‌توان کمک کرد تا از روابط خانوادگی به عنوان وسیله‌ای برای تغییر استفاده کنند. این کتاب با نمونه‌های واقع‌گرایانه و توصیه‌های بالینی مستقیم، استراتژی‌های خاص درمان خانواده را برای اختلالات خوردن، افسردگی، رفتار ناهنجار، کندی پیشرفت تحصیلی، کنشی حاصل از علایم روان‌پریشانه و سایر مشکلات خاص نوجوانان توضیح می‌دهد. در ضمن در مورد کار کردن با مدارس و مشکلات خاص خانواده‌هایی با مشکلات چندگانه بحث‌هایی مطرح شده است.
بیش‌تر نوشته‌های مربوط به ترنیت یا درمان نوجوانان بر مبنای رهیافت‌های متضاد است. از سویی توصیه می‌شود نوجوانان به کسب فردیت و استقلال تشویق شوند و از سویی توصیه می‌شود تربیت‌کننده یا درمانگر با کنترل نوجوانان اقتدار خود را به اثبات برساند. این کتاب نشان می‌دهد آنچه در این میان نادیده گرفته می‌شود، کیفیت و نقش روابط خانوادگی است.
جوزف میکوچی، در این کتاب دامنه گسترده‌ای از مشکلات نوجوانان را شرح می‌دهد و رهیافتی ارائه می‌کند تا والدین و درمانگران بتوانند از روابط صحیح خانوادگی به عنوان وسیله‌ای برای تغییر استفاده کنند.
مطالعه کتاب «نوجوان و خانواده‌درمانی»، از سوی صاحبنظران به همه دانشجویان روان‌شناسی بالینی، روان‌شناسی کودک، مددکاران اجتماعی، مشاوران مدارس و مربیان و والدین توصیه شده است.

  • دسته بندی: تربیتی
  • ناشر: گروه انتشاراتی ققنوس - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3.23 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۸۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب نوجوان و خانواده‌درمانی : شکستن چرخۀ اختلاف و کنترل در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران