پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب رفتار توصیه ای مصرف کننده

کتاب رفتار توصیه ای مصرف کننده
حوزه خدمات ارتباطات سیّار،

نسخه الکترونیک کتاب رفتار توصیه ای مصرف کننده به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب رفتار توصیه ای مصرف کننده

ر سال‌های اخیر انقلابی مشابه انقلاب صنعتی بسیاری از جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حیات بشر را دستخوش تحول عمیقی کرده است. یکی از ابعاد این تحول تغییرات شگرفی است که با بهره گیری از فناوری اطلاعات به وجود آمده است. می‌توان گفت یکی از کاربردهای اساسی فناوری اطاعات در بخش خدمات است. صنایع خدماتی چون صنایع ارتباطی و مخابراتی بخصوص صنعت خدمات همراه یکی از بالاترین شاخص‌های رشد را در بین سایر صنایع دارا هستند و سهم صنعت خدمات همراه در ارتباطات روزمره افراد به طور خارق‌العاده‌ای در حال افزایش است. این رشد پرسرعت مدیون نوآوری در تکنولوژی ارتباطات سیار نیست بلکه عمده آن مدیون رقابت شدید اپراتورها، زیر سایه حداقل مقرّرات حاکم بر بازار این صنعت است. از طرفی بازار خدمات همراه نیز در کنار صنعت آن رشد جالب توجهی از خود نشان داده است. رشدی که علت آن تنها افزایش تعداد مشترکین نیست و تنوع روزافزون خدمات و عرصه‌های جدید رقابتی ناشی از آن نیز اهمیت زیادی دارند (kim & Yoon, 2004). رشد غافلگیرکننده و توامان صنعت و بازار خدمات همراه باعث شده که علیرغم نوپابودن این صنعت، اپراتورها در کنار تلاش برای بدست‌آوردن مشتریان جدید به تدریج حملات بازاریابی خود را متوجه جذب مشتریان سایر اپراتورها کنند (همان). نگهداری مشتریان قدیمی به خصوص در بازار خدماتی همچون تلفن‌همراه که بر خلاف کالاها فروش یکباره ندارند، به جز هزینه‌های جذب مشتری، ارزش فرصت را برای اپراتور به همراه دارد بدین معنا که تامین‌کننده قادر به ارائه خدمات اضافی و جدید به مشتری در طول دوره نگهداری از او، و کسب درآمد بیشتر است (Barret, 2003 ; Kim & Jeong, 2004). بازاریابان موفق می‌دانند با ایجاد یک رابطه‌ی بلندمدت با مشتری، می‌توانند او را به خریدهای بعدی ترغیب و با کمک او نام تجاری خود را در میان سایر مصرف‌کنندگان از طریق توصیه محصول یا خدمت به ایشان توسعه دهند.

ادامه...

مشخصات کتاب رفتار توصیه ای مصرف کننده

بخشی از کتاب رفتار توصیه ای مصرف کننده

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب رفتار توصیه ای مصرف کننده