پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب پروانه ساختمانی

کتاب پروانه ساختمانی

نسخه الکترونیک کتاب پروانه ساختمانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب پروانه ساختمانی

ساختمان از نظر لغوی عبارت است از بنا، عمارت، معماری نهاد، وضع، ساخت، ترکیب، ترتیب، خلقت، طرز ساخت، طرز خلقت(لغت نامه دهخدا). ساختمان عبارت است از هر بنای پوشیده که برای مسکن و زندگی و یا فعالیت انسان و یا نگهداری کالاها، ماشین آلات و غیره در نظر گرفته شده است (کامیار، ۱۳۸۵، ۲۱۸). از آن جایی که هر تعریف باید جامع و مانع باشد امّا این تعریف مانع نیست زیرا سبب دخول موارد غیر منظور می‌شود به عنوان مثال دکه‌های فلزی منصوبه در حاشیه معابر یا کشتی‌ها، اوصاف تعریف فوق را دارا هستند ولی ساختمان محسوب نمی‌شوند، بنابراین قید «استقرار بر روی زمین» این ایراد را رفع می‌کند. بنابراین ساختمان به عنوان یک بنا سر پوشیده که اصالتاً بر روی زمین مستقر گردیده است فی‌نفسه منشأ آثار حقوقی متعددی است که گاهی سبب احیاء زمین می‌شود و زمانی دلیل جرم و گاه دیگر تکلیف خاصی را برای یک سازمان دولتی ایجاد می‌کند. ولی در هر حال ساختمان پناهگاه انسان و محل سکونت و آرامش و فعالیت او می‌باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب پروانه ساختمانی

بخشی از کتاب پروانه ساختمانی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پروانه ساختمانی