پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب هایدگر و استعلا

کتاب هایدگر و استعلا
شرحی بر تفسیر هایدگر از کانت

نسخه الکترونیک کتاب هایدگر و استعلا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب هایدگر و استعلا

این پژوهش یک هدف اصلی و چند مقصود فرعی را دنبال می‌کند. هدف اصلی آن عبارت است از پژوهشی فلسفی در باب استعلا و طرح امکان ذاتی آن؛ یعنی پاسخ به این پرسش که آیا اساسا استعلا امکان‌پذیر است یا نه. طرح مسئله استعلا در واقع تلاش برای رسیدن به فهم جدیدی از هستی، آدمی، ادراک، نسبت آدمی با عالم، و معنا و مفهوم حقیقت است، فهمی که متمایز از آن نحوه تلقی و درکی است که در سنت مابعدالطبیعه دیده می‌شود. از آن‌جا که در زمان ما ــ اگر نگوییم در سرتاسر تاریخ تفکر غرب ــ هیچ متفکری به اندازه هایدگر مسئله استعلا را به نحو بنیادین و ریشه‌ای مطرح نساخته است، پژوهش ما در باب استعلا و امکان ذاتی آن در چارچوب تفکر هایدگر صورت خواهد گرفت. این هدف خود بر اساس این رأی راسخ نگارنده شکل گرفته است که اُسّ ِ اساس و جوهره تفکر هایدگر چیزی نیست مگر اثبات امکان ذاتی استعلا؛ به این معنا که نه فقط استعلا امکان‌پذیر است بلکه نحوه هستی آدمی و حقیقت ذاتی وی عین همین استعلاست. بی‌تردید مادام که معنا و مفهوم استعلا مشخص نگردد مضمون این هدف روشن نخواهد شد. لیکن خود روشن شدن این مفهوم نتیجه و حاصل پژوهش ما خواهد بود و نه شروع و آغاز آن. اما طلب مجهول مطلق غیرممکن است و باید از آغاز تصوری از امر مورد پژوهش داشته باشیم. لذا ما باید از همین ابتدا تصویری، هر چند گنگ و مبهم، از متعلَّق پژوهش خود ارائه دهیم، یعنی باید موقتا به این پرسش پاسخ دهیم که مراد ما از استعلا چیست.

ادامه...

مشخصات کتاب هایدگر و استعلا

بخشی از کتاب هایدگر و استعلا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب هایدگر و استعلا

سلام خدمت بزرگواران در فیدیبو این امکان که کتاب که امروز تهیه اش حداقل بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان ، چاپ جدید ، هزینه بر می دارد را با قیمت ۱۷ هزار تومان تهیه می کنیم پس الحمدالله و عزیزان فیدیبویی ، دست مریزاد ماشاالله اما این کتاب برای فهم جهان بینی و نحوه نگرش مارتین هایدگر که فلسفه قرن بیست و یکم وام دار اوست ، فیلسوفی که شاهمایه نگرشی فلسفی اش بسیار به ملاصدرای خودمان نزدیک است ، کتاب هستی و زمان ترجمه استاد بزرگ سیاوش جمادی که این کتاب بیست سال طول کشید تا به فارسی ترجمه گردید ، با وجود ترجمه بسیار عالی ایکه سیذوش جمادی داشته اما برای مطالعه کسانیکه می خواهند با هایدگر آشنا شوند ، این کتاب بسیار بهتر است ، ترجمه کتاب حاضر روان و خوب است ، حتما عزیزانی که دستی در فلسفه دارند از مطالعه این کتاب خود را محروم نفرمایند ، فقط یک جمله اخر این کتاب شاهکار فلسفه قرن است .
در ۴ ماه پیش توسط امیر افصحی ( | )
اقای دکتر عبدالکریمی عزیز هایدگر شناس ارزنده ای هستن
در ۲ هفته پیش توسط mohammad r.saei ( | )
سلام ایا کتاب هایدگر و استعلا نسخه چاپی هم دارد؟
در ۳ ماه پیش توسط sam...176 ( | )
قسمت اول اصلا خوب اجرا نشده بود.. اما قسمت دوم راوی عوض شده و خوب و راضی کننده بود
در ۶ ماه پیش توسط 913...290 ( | )
عالی
در ۴ ماه پیش توسط عبدالله سلیمانی ( | )