کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات امیرکبیر و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

پاپیون

نسخه الکترونیک کتاب پاپیون به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

من ۲۵ سال دارم اما بیست ساله به نظر می‌آیم. ژاندارم‌ها که از ظاهر «جنتلمن» من جا خورده‌اند با چاپلوسی رفتار می‌کنند، حتی دستبندم را نیز باز کرده‌اند. همه ما شش نفر، من و پنج ژاندارمی که همراهم هستند در سالن دنگالی روی دو نیمکت نشسته‌ایم. بیرون هوا، ابری است. در برابر ما دری هست که حتماً به سالن دادگاه جنایی باز می‌شود، زیرا ما اکنون در کاخ دادگستری ناحیه سن‌پاریس هستیم.
تا چند لحظه دیگر مرا به یک قتل متهم خواهند کرد. وکیل مدافع من آقای «ریمون ـ هوبر» به من سلام می‌کند و می‌گوید: «هیچ مدرک جدی علیه شما وجود ندارد، من مطمئنم که تبرئه خواهیم شد» این جمله او، «ما تبرئه خواهیم شد» مرا به خنده می‌اندازد. گویی این هوبر نیز به‌عنوان یک متهم در دادگاه محاکمه می‌شود و اگر محکومیتی در کار باشد او هم باید این مجازات را بر دوش کشد.
یکی از مأمورین، در دادگاه را باز و ما را دعوت به ورود می‌کند. ژاندارم‌ها در کنار دو لنگه چارتاق در بزرگ دادگاه می‌ایستند، و من در سالن بزرگ داخل می‌شوم. برای اینکه حسابی ضربه وارد آمده، مرا گیج کند، همه جا را قرمزپوش کرده‌اند؛ قالی‌ها، پرده‌ها، پنجره‌های بزرگ و حتی لباس قضاتی که هم‌اکنون درباره من قضاوت خواهند کرد سرخ‌رنگ است.
ـ آقایان قیام کنید، قضات وارد می‌شوند.
از دری که در طرف راست سالن قرار دارد، شش مرد، یکی بعد از دیگری وارد می‌شوند، رئیس دادگاه و پنج قاضی دیگر، با آن کلاه‌های مخصوص. رئیس دادگاه، در برابر کرسی و تریبونی که در وسط سالن قرار دارد می‌ایستد و قضات در طرف راست و چپش جای می‌گیرند.
سکوت عمیقی بر سالن حکمفرماست، همه قیام کرده بودند حتی خود من. قضات می‌نشینند و ما هم می‌نشینیم.

  • دسته بندی: داستان خارجی
  • ناشر: انتشارات امیرکبیر - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 4.17 مگابایت - تعداد صفحات : ۶۸۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب پاپیون در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

داستان طولانی و گیرایی داره..ولی اصرار بر واقعی نشون دادن تخیل اون رو ضعیف میکنه..در کل مورد علاقه من نبود..ولی مورد توجه افراد ماجراجو قرار میگیره
در 2 ماه پیش توسط saf...goo
فوق العاده زیبا توصیف کرده ، هر لحظه با او زندگی میکنیم
در 5 ماه پیش توسط سامان یحیی پور
تاکنون هیچ نویسنده ادبیات داستانی به آن حد از مهارت در فرم ، ساختار، فضا سازی و انسجام ( تا آن جا که من می دانم) نرسیده که بتواند میل و نیاز افسار گسیخته آدمی به آزادی را حتی هم سنگ هانری شاریر در رمان پاپیون به تصویر بکشد.
در 7 ماه پیش توسط بهمن